Budujemy Dom
Wykańczanie / Schody / ABC

W jaką balustradę zaopatrzyć schody?

Aby balustrada skutecznie chroniła przed wypadnięciem, powinna mieć co najmniej 0,9 m wysokości. Pomaga też przy wchodzeniu i schodzeniu, powinna więc stanowić pewne i wygodne oparcie dla dłoni. Balustradę tworzy poręcz i wypełnienie, które służy do jej zamocowania.

Najczęściej poręcze do drewnianych schodów wykonuje się również z drewna, takiego samego jak schody.

Wypełnienie balustrad stanowią drewniane słupki (tzw. tralki) o dowolnym kształcie, np. warkocza lub wazonu. Do nowoczesnych wnętrz można zamówić drewniane schody z prostymi słupkami z metalowych chromowanych prętów.

Balustrada schodówBalustrada schodów
(fot. Marchewka)(fot. Atrium)
Redakcja BD
aktualizacja: 2010-07-27

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
Schody gięte ażurowe w ofercie firmy Schody Prudlik
Schody gięte ażurowe w ofercie firmy Schody Prudlik Nowość w ofercie firmy Schody Prudlik, to niezwykłe schody gięte ażurowe, wykonane z drewna dębowego bejcowanego. Balustrada jest zrobiona ...
Schody strychowe EXTREME
Schody strychowe EXTREME W przypadku słabo izolowanego dachu lub nieogrzewanego strychu warto ograniczyć straty ciepła instalując schody, które zabezpieczą dom ...
Gotowe bloki schodowe - nowość od Buszrem
Gotowe bloki schodowe - nowość od Buszrem Gotowe bloki schodowe Buszrem umożliwiają szybkie i proste budowanie schodów i różnicowanie poziomów wykonywanej nawierzchni.

Schody - miejsce, kształt i wymagania

Schody wewnętrzne w dużej mierze decydują o wygodzie użytkowania domu. Możliwych rozwiązań jest wiele, generalnie jednak najwygodniejsze schody zabierają sporo cennego miejsca. Duże znaczenie mają też koszty i trudność wykonania – musimy więc zdecydować się na kompromis.

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x