Budujemy Dom
Stan surowy / Ściany i stropy / Aktualności

KONBET pomaga w odbudowie pałacu w Lubiechowie

Firma KONBET zaangażowała się w projekt renowacji neoklasycystycznego budynku w Lubiechowie w zachodniopomorskim. Producent prefabrykatów betonowych zagwarantował preferencyjne ceny najodpowiedniejszego do tego typu przedsięwzięć systemu stropowego TERIVA LIGHT.

System stropowy TERIVA LIGHTSystem stropowy TERIVA LIGHT przekazany na rzecz odbudowy pałacu nie obciąża murów w takim stopniu jak tradycyjne stropy gęstożebrowe i  ze względu na swoją niską wagę (jest najlżejszy w swojej klasie) nadaje się do renowacji zabytków.

Strop TERIVA LIGHT to system w którym przestrzenie pomiędzy belkami kratownicowymi wypełnione są pustakiem (kształtką) ze styropianu, dzięki temu charakteryzuje się wysoką termoizolacyjnością. W porównaniu do stropów żelbetonowych obserwuje się 25-krotną redukcję strat cieplnych.

Renowacji ponad 170-letniego pałacu w Lubiechowie podjął się Janusz Mazur, miłośnik historycznych budynków. Wiosną tego roku zdecydował się kupić zabytkowy obiekt i poddać go odbudowie. Budynek wymaga gruntownej renowacji, jego stan na dzisiaj oceniany jest jako ruina. Prace remontowe zaplanowano na co najmniej 5 lat. Właściciel obiektu zamierza stworzyć w nim ośrodek wypoczynkowo-rehabilitacyjny.

Pałac w Lubiechowie Pałac w Lubiechowie posiada burzliwą historię. Wybudowany w 1835 roku, powstał na miejscu skromnej szlacheckiej siedziby. Przebudowany później pod koniec XIX wieku zyskał nową kondygnacje oraz wyższe wieże. Ostatnią właścicielką Lubiechowa przed II wojną światową była Clara Schumann z domu Hindenberg. Po wojnie w majątku stacjonowały wojska radzieckie, następnie do lat 60-tych użytkowany był przez lokalny PGR.  

Aktualny stan pałacu oceniany jest jako postępująca ruina, nie przetrwało jego wyposażenie, nie ma również wielu ścian i podłóg ani dachu. Przywrócenie dawnej świetności budynku wymaga ogromnych nakładów finansowych, dlatego jakakolwiek pomoc materialna czy finansowa będzie doceniona. Renowacja obiektu realizowana jest pod nadzorem wojewódzkiego konserwatora zabytków.

Więcej informacji o pałacu w Lubiechowie można znaleźć na stronie: .

Szczegółowe informacje o systemie stropowym TERIVA LIGHT znajdują się na stronie domowej firmy KONBET .

 

Firma powiązana: Konbet Poznań
aktualizacja: 2011-11-14

Dodaj komentarz

Granville, Milton i Hastings - nowe cegły w ofercie Röben
Granville, Milton i Hastings - nowe cegły w ofercie Röben Oferta materiałów ceramicznych Röben stale się powiększa. Do grupy cegieł klinkierowych produkowanych w Środzie Śląskiej dołączyły ...
Cegła Jabłkowa Postarzana hitem sezonu 2017
Cegła Jabłkowa Postarzana hitem sezonu 2017 Cegła ręcznie formowana "Jabłkowa Postarzana" z Cegielni Hoffmanowskiej nawiązuje wyglądem i parametrami do starej cegły rozbiórkowej.
Wiosenna promocja cegieł Röben
Wiosenna promocja cegieł Röben Od 27 marca do końca kwietnia 2017 r. cegły klinkierowe Röben są dostępne w obniżonych cenach! Promocją objęte zostały wszystkie cegły ...

Czy jest konieczność zapewnienia oddychania ścian zewnętrznych domu?

W wielu publikacjach spotykam się z różnymi opiniami na temat konieczności zapewnienia oddychania ścian zewnętrznych domu. Jedne źródła podają, że nie ma to istotnego znaczenia dla zapewnienia dobrego mikroklimatu w pomieszczeniach, a inne, że nieoddychająca ściana może ulec trwałemu zawilgoceniu. Jak jest naprawdę?

topowe produkty

Systemy stropowe Rector Rectobeton i Rectolight

Firma RECTOR Polska jest polską filią francuskiej Grupy Rector Lesage działającej na rynku francuskim od ponad 60 lat i będącej liderem w zakresie produkcji prefabrykatów z betonu sprężonego. W Polsce firma rozpoczęła działalność w 2003 r., zapewniając swoim klientom jak najlepsze rozwiązania konstrukcyjne systemów stropowych RECTOBETON i RECTOLIGHT.
Najbardziej znane marki
Materiały ścienne - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x