Budujemy Dom
Stan surowy / Ściany i stropy / Aktualności

KONBET pomaga w odbudowie pałacu w Lubiechowie

Firma KONBET zaangażowała się w projekt renowacji neoklasycystycznego budynku w Lubiechowie w zachodniopomorskim. Producent prefabrykatów betonowych zagwarantował preferencyjne ceny najodpowiedniejszego do tego typu przedsięwzięć systemu stropowego TERIVA LIGHT.

System stropowy TERIVA LIGHTSystem stropowy TERIVA LIGHT przekazany na rzecz odbudowy pałacu nie obciąża murów w takim stopniu jak tradycyjne {anchor 30888}stropy gęstożebrowe i  ze względu na swoją niską wagę (jest najlżejszy w swojej klasie) nadaje się do renowacji zabytków.

Strop TERIVA LIGHT to system w którym przestrzenie pomiędzy belkami kratownicowymi wypełnione są pustakiem (kształtką) ze styropianu, dzięki temu charakteryzuje się wysoką termoizolacyjnością. W porównaniu do stropów żelbetonowych obserwuje się 25-krotną redukcję strat cieplnych.

Renowacji ponad 170-letniego pałacu w Lubiechowie podjął się Janusz Mazur, miłośnik historycznych budynków. Wiosną tego roku zdecydował się kupić zabytkowy obiekt i poddać go odbudowie. Budynek wymaga gruntownej renowacji, jego stan na dzisiaj oceniany jest jako ruina. Prace remontowe zaplanowano na co najmniej 5 lat. Właściciel obiektu zamierza stworzyć w nim ośrodek wypoczynkowo-rehabilitacyjny.

Pałac w Lubiechowie Pałac w Lubiechowie posiada burzliwą historię. Wybudowany w 1835 roku, powstał na miejscu skromnej szlacheckiej siedziby. Przebudowany później pod koniec XIX wieku zyskał nową kondygnacje oraz wyższe wieże. Ostatnią właścicielką Lubiechowa przed II wojną światową była Clara Schumann z domu Hindenberg. Po wojnie w majątku stacjonowały wojska radzieckie, następnie do lat 60-tych użytkowany był przez lokalny PGR.  

Aktualny stan pałacu oceniany jest jako postępująca ruina, nie przetrwało jego wyposażenie, nie ma również wielu ścian i podłóg ani dachu. Przywrócenie dawnej świetności budynku wymaga ogromnych nakładów finansowych, dlatego jakakolwiek pomoc materialna czy finansowa będzie doceniona. Renowacja obiektu realizowana jest pod nadzorem wojewódzkiego konserwatora zabytków.

Więcej informacji o pałacu w Lubiechowie można znaleźć na stronie: {anchor 30889}.

Szczegółowe informacje o systemie stropowym TERIVA LIGHT znajdują się na stronie domowej firmy KONBET {anchor 30890}.

{mosloadmodule mod_firmy} 

aktualizacja: 2011-11-14

Dodaj komentarz

Czy jest konieczność zapewnienia oddychania ścian zewnętrznych domu?

W wielu publikacjach spotykam się z różnymi opiniami na temat konieczności zapewnienia oddychania ścian zewnętrznych domu. Jedne źródła podają, że nie ma to istotnego znaczenia dla zapewnienia dobrego mikroklimatu w pomieszczeniach, a inne, że nieoddychająca ściana może ulec trwałemu zawilgoceniu. Jak jest naprawdę?

topowe produkty

Systemy stropowe Rector Rectobeton i Rectolight

Firma RECTOR Polska jest polską filią francuskiej Grupy Rector Lesage działającej na rynku francuskim od ponad 60 lat i będącej liderem w zakresie produkcji prefabrykatów z betonu sprężonego. W Polsce firma rozpoczęła działalność w 2003 r., zapewniając swoim klientom jak najlepsze rozwiązania konstrukcyjne systemów stropowych RECTOBETON i RECTOLIGHT.
Najbardziej znane marki
Materiały ścienne - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Zwycięzcy konkursu Wienerberger Brick Award 2016 zostali oficjalnie ogłoszeni
Zwycięzcy konkursu Wienerberger Brick Award 2016 zostali oficjalnie ogłoszeni Wienerberger Brick Award to unikalne przedsięwzięcie, które od 2004 r. nagradza wybitną architekturę ceglaną, spełniającą najwyższe, ...
Nowy kalkulator materiałowy Leca
Nowy kalkulator materiałowy Leca Nowy kalkulator materiałowy w łatwy sposób pozwala obliczyć przybliżoną ilość materiałów niezbędnych do wzniesienia ścian w keramzytowym ...
Element szalunkowy wieńca i betonowe kształtki KZE i KWE w ofercie firmy Rector
Element szalunkowy wieńca i betonowe kształtki KZE i KWE w ofercie firmy Rector W ofercie firmy RECTOR pojawiły się nowe akcesoria: element szalunkowy wieńca i betonowe kształtki KZE i KWE.
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x

Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.     
Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl; - zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe