Budujemy Dom
Stan surowy / Ściany i stropy / Aktualności

Nowość ZCB OWCZARY: pustak ceramicznczny TERMOton P+W 25 DIAMENT

Nowość ZCB OWCZARY: pustak ceramicznczny TERMOton P+W 25 DIAMENT

ZCB OWCZARY wprowadza na rynek nowy produkt, którym jest zgłaszany do konkursu o Złoty Medal MTP ultraciepły pustak ceramicznczny TERMOton P+W 25 DIAMENT.

Wysoko drążony pustak ceramiczny TERMOton P+W 25 DIAMENT charakteryzuje się niespotykanym dotychczas w Polsce współczynnikiem przewodnictwa cieplnego na poziomie ʎ=0,170 W/mK.

Innowacja polega na jednoczesnym zastosowaniu dwóch sposobów poprawiania izolacyjności cieplnej wyrobu. Pierwszy to skład masy czyli opracowanie takiej mieszanki surowcowej, która pozwoli na uzyskanie, po wypaleniu czerepu ceramicznego, odpowiedniej sieci mikroporów skutecznie polepszających współczynnik przewodnictwa cieplnego.

Drugi natomiast to zastosowanie takiego kształtu wyrobu, który maksymalnie wydłuży drogę strumienia ciepła przenikającego z jednej powierzchni pustaka na drugą. Cel jest osiągany poprzez formowanie ścianek wewnętrznych o grubościach rzędu 3-4 mm przy jednoczesnym specyficznym kształcie – bardzo zbliżony wygląd do plastrów miodu. Tylko połączenie tych dwóch metod skutkuje otrzymaniem wyrobu o takich parametrach a co za tym idzie energooszczędności, uzyskaniu mniejszych rachunków za ogrzewanie w budynkach z niego wznoszonych i ekologiczności.

Nasz wyrób doskonale wpisuje się w europejską tendencję do produkcji tego rodzaju wyrobów. Klimat wewnątrz budynków wzniesionych w technologii dwuwarstwowej z pustaków ceramicznych jest dużo bardziej korzystny niż w przypadku ścian wielowarstwowych z innego rodzaju materiałów. Ponadto uzyskany współczynnik przewodnictwa cieplnego pustaka jest na najwyższym poziomie względem oferowanych na polskim rynku pustaków o takiej charakterystyce, zatem względy ekonomiczne również przemawiają do zastosowania naszego ultra ciepłego pustaka ceramicznego na grubość ściany 25 cm. Nasz wyrób daje właśnie taką możliwość.

Pustaki TERMOton P+W 25 DIAMENT produkowane są wyłącznie z naturalnych składników. Nie zawierają oraz nie emitują żadnych niebezpiecznych substancji. Są, więc w pełni bezpieczne dla człowieka i tworzą budynki o zdrowym mikroklimacie.

Nowoczesna technologia ich wytwarzania wyróżnia je spośród innych produktów ceramicznych. Związane jest to z niską gęstością objętościową przy jednoczesnej, wysokiej wytrzymałości. Budowane przy ich udziale domy są trwałe i bezpieczne. Dodatkowo pustaki ceramiczne nie starzeją się i z biegiem czasu nie zmieniają swoich właściwości.

Pustak ma bardzo niską gęstości objętościową, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej wytrzymałości. Charakteryzuje się wręcz idealnymi parametrami cieplno-wilgotnościowymi, akumulacyjnymi, izolacji akustycznej, paroprzepuszczalności oraz parochłonności.

Firma powiązana: ZCB OWCZARY
aktualizacja: 2015-02-13

Dodaj komentarz

Granville, Milton i Hastings - nowe cegły w ofercie Röben
Granville, Milton i Hastings - nowe cegły w ofercie Röben Oferta materiałów ceramicznych Röben stale się powiększa. Do grupy cegieł klinkierowych produkowanych w Środzie Śląskiej dołączyły ...
Cegła Jabłkowa Postarzana hitem sezonu 2017
Cegła Jabłkowa Postarzana hitem sezonu 2017 Cegła ręcznie formowana "Jabłkowa Postarzana" z Cegielni Hoffmanowskiej nawiązuje wyglądem i parametrami do starej cegły rozbiórkowej.
Wiosenna promocja cegieł Röben
Wiosenna promocja cegieł Röben Od 27 marca do końca kwietnia 2017 r. cegły klinkierowe Röben są dostępne w obniżonych cenach! Promocją objęte zostały wszystkie cegły ...

Jak zlikwidować zagrzybienie budynku?

Jeśli doszło do zagrzybienia budynku, to samodzielnie poradzimy sobie tylko na bardzo wczesnych jego etapach. Później nieodzowna jest pomoc specjalisty mykologa. Dla laika właściwe rozpoznanie poszczególnych gatunków grzybów domowych i dobór odpowiednich do ich zwalczania środków jest praktycznie niewykonalne.

topowe produkty

Systemy stropowe Rector Rectobeton i Rectolight

Firma RECTOR Polska jest polską filią francuskiej Grupy Rector Lesage działającej na rynku francuskim od ponad 60 lat i będącej liderem w zakresie produkcji prefabrykatów z betonu sprężonego. W Polsce firma rozpoczęła działalność w 2003 r., zapewniając swoim klientom jak najlepsze rozwiązania konstrukcyjne systemów stropowych RECTOBETON i RECTOLIGHT.
Najbardziej znane marki
Materiały ścienne - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x