Budujemy Dom
Stan surowy / Ściany i stropy / Aktualności

Element szalunkowy wieńca i betonowe kształtki KZE i KWE w ofercie firmy Rector

W ofercie firmy RECTOR pojawiły się nowe akcesoria: element szalunkowy wieńca i betonowe kształtki KZE i KWE.

Element szalunkowy wieńca i betonowe kształtki KZE i KWE w ofercie firmy Rector

Element szalunkowy wieńca to element zastępujący drogie i pracochłonne szalunki wieńca. Produkt występuje w wysokości od 16 do 30 cm. Element wykonany z płyty XPS (λ = 0,033 W/mK) poprawia termoizolacyjność wieńca żelbetowego. Bardzo lekki system (od 0,59 kg/m.b.), dzięki zastosowaniu pianki lub kołków szybkiego montażu, szybki w układaniu (1,5 min /m.b.). Niewielka masa i bardzo dobre parametry termiczne czynią ten produkt jednym z najtańszych i najcieplejszych rozwiązań systemowych szalunkowych na rynku.

Kształtki wieńcowe keramzyto-betonowe skracają czas montażu stropu i wieńca. Oferowane są w pełnej gamie szerokości oraz wysokości. Eliminują skrajne podpory montażowe i zapewniają wykonanie wieńca opuszczonego zalecanego przez większość producentów stropów. Na każde 100 m2 powierzchni stropu, oszczędza się 1 m3 betonu. Odpowiednio dozbrojona kształtka wieńcowa może stanowić jednocześnie nadproże o długości nawet 360 cm.

Firma powiązana: RECTOR Polska Sp. z o.o.
aktualizacja: 2016-10-03

Dodaj komentarz

Nowy dział Kalkulatory na stronie Leca.pl
Nowy dział Kalkulatory na stronie Leca.pl Na stronie leca.pl w zakładce "Dla projektanta" uruchomiony został nowy dział Kalkulatory. Zawiera bezpłatne, profesjonalne narzędzia multimedialne ...
Granville, Milton i Hastings - nowe cegły w ofercie Röben
Granville, Milton i Hastings - nowe cegły w ofercie Röben Oferta materiałów ceramicznych Röben stale się powiększa. Do grupy cegieł klinkierowych produkowanych w Środzie Śląskiej dołączyły ...
Cegła Jabłkowa Postarzana hitem sezonu 2017
Cegła Jabłkowa Postarzana hitem sezonu 2017 Cegła ręcznie formowana "Jabłkowa Postarzana" z Cegielni Hoffmanowskiej nawiązuje wyglądem i parametrami do starej cegły rozbiórkowej.

Wykonywanie stropów - ograniczenia i nadzór

Strop pełni w każdym budynku ważną rolę. Przenosi obciążenia stałe, takie jak ściany działowe i warstwy podłogowe, oraz zmienne – meble czy przebywające w pomieszczeniach osoby. Stanowi również barierę akustyczną pomiędzy kondygnacjami. O to, by był wytrzymały, charakteryzował się zdolnością do tłumienia hałasu i ciepłochronnością, zadba projektant, natomiast rolą inwestora jest zapewnienie nadzoru nad etapem wykonawczym.

topowe produkty

Systemy stropowe Rector Rectobeton i Rectolight

Firma RECTOR Polska jest polską filią francuskiej Grupy Rector Lesage działającej na rynku francuskim od ponad 60 lat i będącej liderem w zakresie produkcji prefabrykatów z betonu sprężonego. W Polsce firma rozpoczęła działalność w 2003 r., zapewniając swoim klientom jak najlepsze rozwiązania konstrukcyjne systemów stropowych RECTOBETON i RECTOLIGHT.
Najbardziej znane marki
Materiały ścienne - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze