Budujemy Dom
Stan surowy / Ściany i stropy / Aktualności

Element szalunkowy wieńca i betonowe kształtki KZE i KWE w ofercie firmy Rector

W ofercie firmy RECTOR pojawiły się nowe akcesoria: element szalunkowy wieńca i betonowe kształtki KZE i KWE.

Element szalunkowy wieńca i betonowe kształtki KZE i KWE w ofercie firmy Rector

Element szalunkowy wieńca to element zastępujący drogie i pracochłonne szalunki wieńca. Produkt występuje w wysokości od 16 do 30 cm. Element wykonany z płyty XPS (λ = 0,033 W/mK) poprawia termoizolacyjność wieńca żelbetowego. Bardzo lekki system (od 0,59 kg/m.b.), dzięki zastosowaniu pianki lub kołków szybkiego montażu, szybki w układaniu (1,5 min /m.b.). Niewielka masa i bardzo dobre parametry termiczne czynią ten produkt jednym z najtańszych i najcieplejszych rozwiązań systemowych szalunkowych na rynku.

Kształtki wieńcowe keramzyto-betonowe skracają czas montażu stropu i wieńca. Oferowane są w pełnej gamie szerokości oraz wysokości. Eliminują skrajne podpory montażowe i zapewniają wykonanie wieńca opuszczonego zalecanego przez większość producentów stropów. Na każde 100 m2 powierzchni stropu, oszczędza się 1 m3 betonu. Odpowiednio dozbrojona kształtka wieńcowa może stanowić jednocześnie nadproże o długości nawet 360 cm.

Firma powiązana: RECTOR Polska Sp. z o.o.
aktualizacja: 2016-10-03

Dodaj komentarz

Wykonywanie stropów - ograniczenia i nadzór

Strop pełni w każdym budynku ważną rolę. Przenosi obciążenia stałe, takie jak ściany działowe i warstwy podłogowe, oraz zmienne – meble czy przebywające w pomieszczeniach osoby. Stanowi również barierę akustyczną pomiędzy kondygnacjami. O to, by był wytrzymały, charakteryzował się zdolnością do tłumienia hałasu i ciepłochronnością, zadba projektant, natomiast rolą inwestora jest zapewnienie nadzoru nad etapem wykonawczym.

topowe produkty

Systemy stropowe Rector Rectobeton i Rectolight

Firma RECTOR Polska jest polską filią francuskiej Grupy Rector Lesage działającej na rynku francuskim od ponad 60 lat i będącej liderem w zakresie produkcji prefabrykatów z betonu sprężonego. W Polsce firma rozpoczęła działalność w 2003 r., zapewniając swoim klientom jak najlepsze rozwiązania konstrukcyjne systemów stropowych RECTOBETON i RECTOLIGHT.
Najbardziej znane marki
Materiały ścienne - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Cegła Jabłkowa Postarzana hitem sezonu 2017
Cegła Jabłkowa Postarzana hitem sezonu 2017 Cegła ręcznie formowana "Jabłkowa Postarzana" z Cegielni Hoffmanowskiej nawiązuje wyglądem i parametrami do starej cegły rozbiórkowej.
Wiosenna promocja cegieł Röben
Wiosenna promocja cegieł Röben Od 27 marca do końca kwietnia 2017 r. cegły klinkierowe Röben są dostępne w obniżonych cenach! Promocją objęte zostały wszystkie cegły ...
Triumf ceramiki z historią - wyniki konkursu Brick Award 2017
Triumf ceramiki z historią - wyniki konkursu Brick Award 2017 Już po raz trzeci jury prestiżowego konkursu Brick Award wyłoniło najciekawsze, innowacyjne obiekty architektoniczne w Polsce, które powstały ...
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x