Budujemy Dom
Stan surowy / Ściany i stropy / Aktualności

Współpraca Politechniki Poznańskiej z Grupą Lafarge

Podczas Targów Budma 2006 na stoisku koncernu Lafarge - światowego producenta materiałów budowlanych - odbyło się uroczyste podpisanie umowy o współpracy pomiędzy Grupą Lafarge a Politechniką Poznańską. Honorowy patronat nad współpracą z Instytutem Konstrukcji Budowlanych Politechniki Poznańskiej objęła firma Lafarge Dachy - producent dachówki cementowej Braas oraz ceramicznej RuppCeramika.

Podczas Targów Budma 2006 na stoisku koncernu Lafarge - światowego producenta materiałów budowlanych - odbyło się uroczyste podpisanie umowy o współpracy pomiędzy Grupą Lafarge a Politechniką Poznańską. Honorowy patronat nad współpracą z Instytutem Konstrukcji Budowlanych Politechniki Poznańskiej objęła firma Lafarge Dachy - producent dachówki cementowej Braas oraz ceramicznej RuppCeramika.

Podpisanie umowy było ważnym wydarzeniem dla Grupy Lafarge. Jest to pierwsza tego typu umowa, która rozpoczyna program współpracy z czołowymi uczelniami wyższymi o profilu technicznym, kształcącymi przyszłych inżynierów budownictwa, architektury czy górnictwa. Założeniem tego projektu jest wymiana doświadczeń i wiedzy w zakresie badań, produkcji i zastosowania produkowanych w Polsce materiałów budowlanych oraz podjęcie efektywnych działań pomocnych Politechnice Poznańskiej i jej studentom. W ramach współpracy przewiduje się m.in. wymianę informacji w zakresie szeroko rozumianej wiedzy teoretycznej i empirycznej podczas spotkań dyskusyjno-wykładowych ze studentami, wizyty grup studentów w zakładach spółek Lafarge, jak również udostępnienie materiałów edukacyjno-poglądowych na temat technologii produkcji. Częścią prowadzonej wspólnie działalności będą również badania laboratoryjne i materiałowe prowadzone przez Politechnikę oraz przeprowadzenie staży dla wybranych studentów w zakładach grupy Lafarge.

Uroczystość zgromadziła przedstawicieli spółek działających w Polsce w ramach Grupy Lafarge: (Lafarge Dachy, Lafarge Cement, Lafarge Gips, Lafarge Kruszywa, Lafarge Beton). Podpisy na umowie złożyli przedstawiciele Politechniki Poznańskiej - Dyrektor Instytutu, prof. dr hab. inż. Jerzy Rakowski, dr inż. Błażej Zgoła oraz przedstawiciele poszczególnych spółek: Prezes Zarządu Lafarge Dachy - Wojciech Gątkiewicz, Dyrektor Strategii i Marketingu Lafarge Cement - Grzegorz Kusina, Prezes Zarządu Lafarge Gips - Arnaud deBerail, Prezes Zarządu Lafarge Kruszywa i Lafarge Beton - Ghyslain Wattrelos.


Firma powiązana: Lafarge Cement
aktualizacja: 2012-12-10

Dodaj komentarz

Różnice między stropem monolitycznym a stropem gęstożebrowym?

Odpowiedź eksperta: Różnice między tymi stropami związane są przede wszystkim z inną technologią wykonania. Strop monolityczny warto robić gdy dysponuje się deskowaniami wielokrotnego użycia i stosunkowo tanimi pracownikami.

topowe produkty

Najszybciej, najtaniej, SMART - strop panelowy, który warto zastosować

SMART jest płytą strunobetonową o szerokości 60 cm, którą można układać z auta wyposażonego w lekki dźwig typu HDS. Strop wykonany z paneli SMART charakteryzuje się wyjątkowo krótkim czasem montażu. Sam montaż zaś jest prosty i nie zajmuje dużo czasu.
Najbardziej znane marki
Materiały ścienne - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Zwycięzcy konkursu Wienerberger Brick Award 2016 zostali oficjalnie ogłoszeni
Zwycięzcy konkursu Wienerberger Brick Award 2016 zostali oficjalnie ogłoszeni Wienerberger Brick Award to unikalne przedsięwzięcie, które od 2004 r. nagradza wybitną architekturę ceglaną, spełniającą najwyższe, ...
Nowy kalkulator materiałowy Leca
Nowy kalkulator materiałowy Leca Nowy kalkulator materiałowy w łatwy sposób pozwala obliczyć przybliżoną ilość materiałów niezbędnych do wzniesienia ścian w keramzytowym ...
Element szalunkowy wieńca i betonowe kształtki KZE i KWE w ofercie firmy Rector
Element szalunkowy wieńca i betonowe kształtki KZE i KWE w ofercie firmy Rector W ofercie firmy RECTOR pojawiły się nowe akcesoria: element szalunkowy wieńca i betonowe kształtki KZE i KWE.
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x

Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.     
Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl; - zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe