Budujemy Dom
Stan surowy / Ściany i stropy / ABC

Za co płacimy przy wykonywaniu stropu?

Cena stropu zależy przede wszystkim od rodzaju stropu i materiałów użytych do jego wykonania. Każdy etap prac to kolejny wydatek. Pamiętajmy jednak, że nie zawsze to co tańsze, oznacza lepsze. Na koszt stropu składają się ceny materiałów:

- deskowania stropu, wieńca i innych elementów konstrukcji, na przykład krawędzi otworów;

- elementów konstrukcyjnych – prefabrykowanych belek stropowych, płyt prefabrykowanych, płyt stropowych typu filigran lub belek stalowych;

- elementów wypełniających – pustaków stropu gęstożebrowego (z ceramiki tradycyjnej, ceramiki poryzowanej, żużlobetonu, , keramzytobetonu lub styropianu), keramzytu lub styropianu w stropie na belkach stalowych;

- zbrojenia – głównego płyty stropu monolitycznego, żeber rozdzielczych, wieńca, dodatkowego na krawędziach otworów;

- betonu – do zalania stropu monolitycznego, gęstożebrowego, płyt typu filigran, wypełnienia połączeń między płytami kanałowymi, ewentualnie do wypełnienia stropu na belkach stalowych.

Do tych cen trzeba doliczyć koszty robocizny (wykonanie deskowania, przygotowanie i ułożenie elementów konstrukcji stropu i wieńca, ułożenie betonu) oraz zależnie od potrzeb koszty wynajęcia deskowania, podpór, dźwigu, betonowozu, pompy. Duże znaczenie mają też koszty transportu, które zależą od odległości od wytwórni czy składu budowlanego do placu budowy oraz ewentualne opłaty za przestoje sprzętu. Zależnie od rodzaju elementów (pustaki, płyty, belki, pręty zbrojeniowe lub całe szkielety zbrojenia) trzeba będzie korzystać ze środków transportu dostosowanych do ich wymiarów i ciężaru.

Redakcja BD

 

aktualizacja: 2010-12-06

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 

Jak się wykonuje stropy żelbetowe?

Układanie stropu żelbetowego rozpoczyna się po wymurowaniu ścian nośnych do wymaganej wysokości oraz wypoziomowaniu i wyrównaniu ich powierzchni.

topowe produkty

Systemy stropowe Rector Rectobeton i Rectolight

Firma RECTOR Polska jest polską filią francuskiej Grupy Rector Lesage działającej na rynku francuskim od ponad 60 lat i będącej liderem w zakresie produkcji prefabrykatów z betonu sprężonego. W Polsce firma rozpoczęła działalność w 2003 r., zapewniając swoim klientom jak najlepsze rozwiązania konstrukcyjne systemów stropowych RECTOBETON i RECTOLIGHT.
Najbardziej znane marki
Materiały ścienne - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Remont zabytkowego zbiornika Stara Orunia z użyciem Leca® KERAMZYT
Remont zabytkowego zbiornika Stara Orunia z użyciem Leca® KERAMZYT Zbiornik wody Stara Orunia powstał w 1869 r. Stanowił część nowoczesnego systemu wodociągowego Gdańska, jednego z pierwszych tego typu ...
Stropy.pl - bezpłatnie wyceń swój projekt online!
Stropy.pl - bezpłatnie wyceń swój projekt online! Czas to pieniądz, a przy budowie domu liczy się każda mądrze zaoszczędzona złotówka. Pierwszy w Polsce internetowy system zamówień stropów ...
Nowa strona o keramzycie Leca®
Nowa strona o keramzycie Leca® Nowo uruchomiony serwis www.leca.pl stanowi bogate źródło wiedzy o Leca® KERAMZYCIE. Znajdują się w nim informacje na temat właściwości ...
Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.     
Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl; - zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x