Budujemy Dom
Wykańczanie / Ściany wewnętrzne / Aktualności

Rusza druga edycja Dulux Let's Colour Fund

Właśnie rusza druga edycja projektu „Dulux Let’s Colour Fund”, którego celem jest odmienianie szarych przestrzeni za pomocą koloru. Podobnie jak w ubiegłym roku, w ramach akcji każdy może zgłosić miejsce, które według niego warto ożywić barwami. Autorzy najciekawszych zgłoszeń otrzymają w nagrodę farby Dulux, zaś zwycięski pomysł zrealizuje Ekipa Dulux Let’s Colour.

Dulux Lets Colour Golub-DobrzynDo kogo jest skierowany projekt "Dulux Let’s Colour Fund"?

Projekt "Dulux Let’s Colour Fund" jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie ludzi otaczającą  rzeczywistością i wykorzystuje ich zapał do ożywiania smutnych miejsc kolorem. Inicjatywa została skierowana do wszystkich, którzy chętnie angażują się w projekty uzdrawiające przestrzeń miejską za pomocą barw. Każdy, kto chciałby przyczynić się do odmienienia konkretnego miejsca w przestrzeni publicznej, powinien wejść na stronę i wypełnić znajdujący się tam formularz. We wniosku należy podać propozycję miejsca, które powinno zyskać nowe oblicze.

Marka Dulux nagrodzi najciekawsze propozycje miejsc

Jury konkursowe, w którym zasiądzie m.in. Paweł Kozłowski znany pod pseudonimem "Swanski", wybierze najciekawsze propozycje, a osoby, które je zgłosiły, otrzymają farby na realizację swojego przedsięwzięcia. Za odmienienie przestrzeni nagrodzonej pierwszym miejscem odpowiedzialna będzie ekipa Dulux Let’s Colour, w której skład wejdą młodzi polscy artyści. Tegoroczną edycję akcji wspiera Good Looking Studio.Jego założyciele, Bartek Leśniewski i Karol Szufladowicz, należą do grona twórców rodzimego street artu.

Dulux Lets Colour Konin

"Dulux Let’s Colour Fund" odmienia przestrzeń miejską na całym świecie

"Dulux Let’s Colour Fund" to element globalnej akcji Dulux Let’s Colour, której ideą jest zachęcanie ludzi do ożywiania otaczającej ich przestrzeni miejskiej za pomocą kolorów. W ubiegłym roku inicjatywa "Dulux Let’s Colour Fund"została przyjęta bardzo ciepło przez społeczności lokalne. Jest to doskonała okazja do zaangażowania ludzi we wspólne odmienianie otaczającej ich szarej rzeczywistości. Przeobrażanie smutnej przestrzeni w  miejsca pełne koloru i pozytywnej energii daje ludziom wiele radości. Dlatego marka Dulux z takim entuzjazmem angażuje się w projekt, oddając farby w ręce wszystkich zainteresowanych zmienianiem świata na bardziej kolorowy – mówi Piotr Cywiński,przedstawiciel Dulux Polska, organizatora akcji.

Dulux Lets Colour Konin

Efekty ubiegłorocznej edycji Dulux Let’s Colour Fund można podziwiać w Koninie, gdzie kolorowe oblicze zyskał budynek dworca kolejowego, oraz w Golubiu Dobrzyniu, w którym za pomocą barw odmieniono szary budynek szkoły.

Pomocne aplikacje ułatwią ożywianie miejsc za pomocą koloru
W szukaniu inspiracji do ożywiania za pomocą koloru zarówno przestrzeni publicznej, jak i domowego zacisza pomogą specjalne narzędzia dostępne na stronie .

Dulux Colour Owner to nowa, unikalna aplikacja, za pomocą której bez trudu można znaleźć wybrany kolor. Wystarczy zrobić zdjęcie konkretnego odcienia, by program oznaczył go w palecie Dulux oraz podpowiedział, z jakimi kolorami warto go zestawić. Z myślą o tych, którzy nie posiadają smartfona, a również chcieliby się dowiedzieć, jakie odcienie będą idealnie współgrały z wybraną przestrzenią, została stworzona aplikacja Dulux Colour Click.

Wystarczy zamówić specjalną ramkę i sfotografować konkretne miejsce, by otrzymać listę kolorów tworzących harmonijną całość.

Z kolei aplikacja Dulux Mouse Painter to dobrze już znane intuicyjne narzędzie pozwalające pomalować na wybrane kolory powierzchnie przedstawione na fotografii. Dzięki temu można się w łatwy sposób przekonać, jaki będzie końcowy efekt metamofrozy. Wszystkie aplikacje można pobrać bezpłatnie ze strony .

Więcej informacji na temat projektu "Dulux Let’s Colour Fund" znajduje się na oficjalnej stronie organizatora oraz na profilu akcji na Facebooku .

 

Firma powiązana: Akzo Nobel Decorative Paints
aktualizacja: 2012-08-03

Dodaj komentarz

Panele dekoracyjne MOTIVO - ściana w modnej odsłonie
Panele dekoracyjne MOTIVO - ściana w modnej odsłonie Panele dekoracyjne MOTIVO marki Profile VOX dostępne są w niezwykle bogatej palecie wzorów. Całe portfolio podzielone zostało na 3 kolekcje ...
Nowy kołek fischer DuoPower
Nowy kołek fischer DuoPower Na sklepowe półki trafił właśnie nowy kołek uniwersalny marki fischer. DuoPower to inteligentne mocowanie, które samo dopasowuje się ...
Płyta gipsowo-włóknowa fermacell - nowa humorystyczna kampania
Płyta gipsowo-włóknowa fermacell - nowa humorystyczna kampania Idealna płyta budowlana jest odporna na uderzenia i wstrząsy, niezwykle wytrzymała, odporna na działanie wilgoci, ognia, chroni przed hałasem, ...

Jak poprawić izolacyjność akustyczną ścian działowych na poddaszu?

Chcę podzielić poddasze lekkimi, szkieletowymi ściankami działowymi. Jak można poprawić ich izolacyjność akustyczną (dwie warstwy płyt, taśmy w miejscu styku z podłożem, sposób wypełnienia wnętrza wełną)?

Najbardziej znane marki
Sucha zabudowa (płyty g-k i g-w) - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze