Budujemy Dom
Wykańczanie / Ściany wewnętrzne / Aktualności

Dekory "Brzoza Polska" Pfleiderer Grajewo

Dekory

Pfleiderer Grajewo S.A. wprowadza na rynek płyty laminowane w dekorach powstałych w ramach projektu "Brzoza POLSKA!".

To wyjątkowo interesująca propozycja, nie tylko ze względu na charakter samego projektu, ale również dzięki zgodności z aktualnymi światowymi trendami w dziedzinie wzornictwa.

Jak wyglądają dekory "Brzoza POLSKA!"?

Brzoza Ojców to odwzorowanie naturalnego, ukształtowanego przez trudne warunki wegetacji w górskim środowisku, drewna. Ten dekor jest pełen nieregularności i kontrastów - odzwierciedlający tendencję do jak najwierniejszego oddawania w dekorach charakteru danego drewna. Mimo to Brzoza Ojców nie należy do dekorów bardzo wyrazistych, przytłaczających i trudnych do zastosowania na większych płaszczyznach.

Jasna tonacja kolorystyczna sprawia, że jest bardzo przyjazny, optymistyczny, świetny do zastosowania w kuchni, pokoju młodzieżowym czy nowoczesnym stylistycznie salonie.

Nieco bardziej wyrazisty charakter ma za to druga wersja kolorystyczna tego dekoru - Brzoza Ojców Ciemna. Wybarwienie o brązowej tonacji podkreśla i uwypukla wszystkie elementy rysunku drewna. Zieleń Ojców to piękny, stonowany odcień, współgrający z wieloma dekorami drewnopodobnymi. Jego tonacja nawiązuje też do modnej stylistyki vintage.

W projektach mebli może pełnić rolę akcentu kolorystycznego. Może też urozmaicać modne połączenia drewna i metalu - pasuje zarówno do ciepłych, jak i do chłodniejszych barw.

Wreszcie Kora Ojców to abstrakcyjny, geometryczny wzór - różnica między dwoma ciepłymi odcieniami bieli - tła i wzoru - jest tak subtelna, że widoczna jedynie z niewielkiej odległości. Tego rodzaju propozycje dominują ostatnio wśród dekorów fantazyjnych.

Modne są subtelne wzory, kojarzące się np. z papierem czerpanym, które z dalszej odległości sprawiają wrażenie jednobarwnych płaszczyzn. Kora Ojców może być np. ciekawym urozmaiceniem czystej bieli. 

Firma powiązana: Pfleiderer Prospan S.A.
aktualizacja: 2013-05-06

Dodaj komentarz

Panele dekoracyjne MOTIVO - ściana w modnej odsłonie
Panele dekoracyjne MOTIVO - ściana w modnej odsłonie Panele dekoracyjne MOTIVO marki Profile VOX dostępne są w niezwykle bogatej palecie wzorów. Całe portfolio podzielone zostało na 3 kolekcje ...
Nowy kołek fischer DuoPower
Nowy kołek fischer DuoPower Na sklepowe półki trafił właśnie nowy kołek uniwersalny marki fischer. DuoPower to inteligentne mocowanie, które samo dopasowuje się ...
Płyta gipsowo-włóknowa fermacell - nowa humorystyczna kampania
Płyta gipsowo-włóknowa fermacell - nowa humorystyczna kampania Idealna płyta budowlana jest odporna na uderzenia i wstrząsy, niezwykle wytrzymała, odporna na działanie wilgoci, ognia, chroni przed hałasem, ...
Najbardziej znane marki
Sucha zabudowa (płyty g-k i g-w) - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze