Budujemy Dom
Wykańczanie / Ściany wewnętrzne / ABC

Jakie są zalety systemów suchej zabudowy?

Najważniejszą zaletą systemów suchej zabudowy jest wyeliminowanie przerw technologicznych, które są niezbędne przy stosowaniu tradycyjnych materiałów budowlanych.

Specjalną odmiana płyt gipsowo-kartonowych do łazienki
W łazience trzeba stosować specjalną odmianę płyt gipsowo-kartonowych (fot. Knauf)

Po prostu wtedy na związanie materiałów i ich wyschnięcie potrzebny jest dość długi czas (nawet do 1 miesiąca). Oznacza to, że dzięki suchej zabudowie można skrócić czas budowy, a tym samym przyspieszyć moment wprowadzenia się do nowego lub remontowanego domu.

Drugą ważną zaletą tych systemów jest to, że roboty wykończeniowe można prowadzić nawet zimą, przy ujemnej temperaturze lub w nieogrzewanym budynku. Nie ma bowiem obawy, że jakiś materiał nie zwiąże i ulegnie zniszczeniu, bo zamarznie zawarta w nim woda.

Kolejnym argumentem przemawiającym na korzyść systemów suchej zabudowy jest ich prostota. Wykonania może się podjąć nawet sam inwestor, jeśli tylko ma wystarczającą ilość czasu i lubi majsterkować. Oznacza to również, że może zaoszczędzić trochę pieniędzy zatrudniając pracowników niewykwalifikowanych, ale wykonujących powierzone prace z dużą starannością i dokładnością.

aktualizacja: 2012-12-18

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
Panele dekoracyjne MOTIVO - ściana w modnej odsłonie
Panele dekoracyjne MOTIVO - ściana w modnej odsłonie Panele dekoracyjne MOTIVO marki Profile VOX dostępne są w niezwykle bogatej palecie wzorów. Całe portfolio podzielone zostało na 3 kolekcje ...
Nowy kołek fischer DuoPower
Nowy kołek fischer DuoPower Na sklepowe półki trafił właśnie nowy kołek uniwersalny marki fischer. DuoPower to inteligentne mocowanie, które samo dopasowuje się ...
Płyta gipsowo-włóknowa fermacell - nowa humorystyczna kampania
Płyta gipsowo-włóknowa fermacell - nowa humorystyczna kampania Idealna płyta budowlana jest odporna na uderzenia i wstrząsy, niezwykle wytrzymała, odporna na działanie wilgoci, ognia, chroni przed hałasem, ...
Najbardziej znane marki
Sucha zabudowa (płyty g-k i g-w) - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze