Budujemy Dom
Wykańczanie / Ściany wewnętrzne / ABC

Na czym polega system suchej zabudowy?

Płyty gipsowo-kartonowe i gipsowo-włóknowe to materiały budowlane o wszechstronnym zastosowaniu. Doskonale nadają do wykańczania ścian murowanych, ale też stropów i połaci dachowych. Można bowiem wykonywać z nich sufity podwieszone oraz podkłady podłogowe. Poza tym używa się ich do budowy ścianek działowych.

Sucha zabudowa ścian płytami gipsowo-włóknowymi
Sucha zabudowa ścian płytami gipsowo-włóknowymi  (fot. Fels-Werke)

Suchy jastrych podłogowy z płyt gipsowo-włóknowych  (fot. Fels-Werke)

Jednak do wykonania robót nie wystarczą same płyty, potrzebne są jeszcze stelaże, specjalne wkręty, profile narożne, siatki wzmacniające połączenia, podkładki akustyczne, masy szpachlowe itp.

W związku z tak dużą różnorodnością zastosowań konieczne było opracowanie odrębnych systemów montażowych, jak najlepiej dostosowanych do konkretnych zadań.

Z tego względu system budowy ścian działowych zawiera inne elementy niż system przeznaczony do sufitów podwieszonych czy podłóg. Jednak to duże ułatwienie dla inwestorów, bowiem wystarczy podać symbol systemu, a otrzyma się wszystkie niezbędne materiały i akcesoria łącznie z instrukcją montażu omawiającą krok po kroku poszczególne etapy prac.

aktualizacja: 2012-12-18

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
Panele dekoracyjne MOTIVO - ściana w modnej odsłonie
Panele dekoracyjne MOTIVO - ściana w modnej odsłonie Panele dekoracyjne MOTIVO marki Profile VOX dostępne są w niezwykle bogatej palecie wzorów. Całe portfolio podzielone zostało na 3 kolekcje ...
Nowy kołek fischer DuoPower
Nowy kołek fischer DuoPower Na sklepowe półki trafił właśnie nowy kołek uniwersalny marki fischer. DuoPower to inteligentne mocowanie, które samo dopasowuje się ...
Płyta gipsowo-włóknowa fermacell - nowa humorystyczna kampania
Płyta gipsowo-włóknowa fermacell - nowa humorystyczna kampania Idealna płyta budowlana jest odporna na uderzenia i wstrząsy, niezwykle wytrzymała, odporna na działanie wilgoci, ognia, chroni przed hałasem, ...
Najbardziej znane marki
Sucha zabudowa (płyty g-k i g-w) - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x