Budujemy Dom
Wykańczanie / Ściany wewnętrzne / Artykuły

Beton i naturalne drewno na ścianach wewnętrznych

Niektórzy właściciele domów decydują się na przyklejanie okładzin przypominających industrialny beton albo naturalne drewno. Czym charakteryzują się te dwa rodzaje okładzin?

Beton na ścianach wewnętrznych

Industrialny beton. Modny obecnie przemysłowy styl wnętrza można stworzyć samodzielnie za pomocą dekoracyjnej masy, imitującej surowy beton z widocznymi wżerami i ubytkami jego powierzchni. Po zagruntowaniu podłoża gruntem szczepnym w kolorze betonu, aplikuje się dobrze wymieszaną warstwę masy.

Produkt nakłada się pacą ze stali nierdzewnej i wygładza płynnymi ruchami. W wybranych miejscach, krawędzią pacy lub szpachelki, można wykonać wydrapania w tynku, czyli tzw. wżery. Po całkowitym wyschnięciu masy, ściany zabezpiecza się specjalnym lakierem.

Naturalne drewno na ścianach wewnętrznych

Naturalne drewno. Zwolennicy naturalnych materiałów mogą ściany wykończyć panelami z drewna. Każdy panel składa się z drewnianej płyty, do której przymocowane są pieńki z naturalnego drewna o grubości kilkudziesięciu milimetrów. Elementy drewniane są ręcznie układane, co gwarantuje unikalny wzór na każdym z paneli. Mogą być montowane zarówno w pionie, jak i w poziomie.

Jednowarstwowa masa dekoracyjna imitująca surowy beton nada odnawianemu wnętrzu industrialnego stylu (fot. Jeger) Panele drewniane mogą być stosowane jako okładzina ściany, stołu bądź drzwi przesuwnych (fot. Stegu)

Joanna Dąbrowska

aktualizacja: 2013-12-06

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 

Czyszczenie cegły rozbiórkowej z zaprawy.

Czym mogę usunąć zaprawę ze starej cegły rozbiórkowej, aby była czysta i miała swój właściwy kolor. Czyszczę szczotką drucianą, ale schodzi tylko wierzchnia warstwa a plamy zostają, ponadto po szczotce zostają czarne ślady od szorowania.

Najbardziej znane marki
Sucha zabudowa (płyty g-k i g-w) - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Nowy kołek fischer DuoPower
Nowy kołek fischer DuoPower Na sklepowe półki trafił właśnie nowy kołek uniwersalny marki fischer. DuoPower to inteligentne mocowanie, które samo dopasowuje się ...
Płyta gipsowo-włóknowa fermacell - nowa humorystyczna kampania
Płyta gipsowo-włóknowa fermacell - nowa humorystyczna kampania Idealna płyta budowlana jest odporna na uderzenia i wstrząsy, niezwykle wytrzymała, odporna na działanie wilgoci, ognia, chroni przed hałasem, ...
Jak uniknąć poobijanych naroży?
Jak uniknąć poobijanych naroży? Naroża ścian to miejsca w których mogą pojawiać się usterki. Najczęściej występują one w ścianach działowych lub przy zabudowywaniu ...
Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.     
Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl; - zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x