Budujemy Dom
Wykańczanie / Ściany wewnętrzne / Aktualności

Jak uniknąć poobijanych naroży?

Naroża ścian to miejsca w których mogą pojawiać się usterki. Najczęściej występują one w ścianach działowych lub przy zabudowywaniu poddaszy i różnego rodzaju wnęk.

Jak uniknąć poobijanych naroży?

Zewnętrzne narożniki są często uszkadzane już w trakcie przeprowadzki np. przy wnoszeniu mebli. Warto zabezpieczyć odpowiednio naroża, by zamieszkać w estetycznym wnętrzu, bez poobijanych ścian. W tym celu można zastosować narożniki. Do ochrony wewnętrznych naroży służą narożniki aluminiowe.

W ofercie firmy METPOL dostępny jest nie tylko narożnik aluminiowy, ale też narożnik siateczkowy, który przy zastosowaniu unikalnych rozwiązań technologicznych ułatwia prace remontowe i wykończeniowe.

Na rynku oferowane są narożniki o różnych wymiarach, chcąc jednak zabezpieczyć największą powierzchnię warto wybrać jak najszerszy narożnik – 29 x 29 mm (szerokość boków). Jest to bardzo skuteczne rozwiązanie do miejsc, w których są już duże ubytki.

Montaż jest łatwiejszy dzięki perforacji – specjalne wgłębienia na powierzchni, które powodują, że nałożenie masy szpachlowej jest wygodniejsze. Natomiast modyfikacja zakończenia narożnika, to zmiana, która pomaga w jego osadzeniu.

Firma powiązana: Metpol
aktualizacja: 2016-09-30

Dodaj komentarz

Panele dekoracyjne MOTIVO - ściana w modnej odsłonie
Panele dekoracyjne MOTIVO - ściana w modnej odsłonie Panele dekoracyjne MOTIVO marki Profile VOX dostępne są w niezwykle bogatej palecie wzorów. Całe portfolio podzielone zostało na 3 kolekcje ...
Nowy kołek fischer DuoPower
Nowy kołek fischer DuoPower Na sklepowe półki trafił właśnie nowy kołek uniwersalny marki fischer. DuoPower to inteligentne mocowanie, które samo dopasowuje się ...
Płyta gipsowo-włóknowa fermacell - nowa humorystyczna kampania
Płyta gipsowo-włóknowa fermacell - nowa humorystyczna kampania Idealna płyta budowlana jest odporna na uderzenia i wstrząsy, niezwykle wytrzymała, odporna na działanie wilgoci, ognia, chroni przed hałasem, ...
Najbardziej znane marki
Sucha zabudowa (płyty g-k i g-w) - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze