Budujemy Dom
Wykańczanie / Ściany wewnętrzne / Aktualności

Jak uniknąć poobijanych naroży?

Naroża ścian to miejsca w których mogą pojawiać się usterki. Najczęściej występują one w ścianach działowych lub przy zabudowywaniu poddaszy i różnego rodzaju wnęk.

Jak uniknąć poobijanych naroży?

Zewnętrzne narożniki są często uszkadzane już w trakcie przeprowadzki np. przy wnoszeniu mebli. Warto zabezpieczyć odpowiednio naroża, by zamieszkać w estetycznym wnętrzu, bez poobijanych ścian. W tym celu można zastosować narożniki. Do ochrony wewnętrznych naroży służą narożniki aluminiowe.

W ofercie firmy METPOL dostępny jest nie tylko narożnik aluminiowy, ale też narożnik siateczkowy, który przy zastosowaniu unikalnych rozwiązań technologicznych ułatwia prace remontowe i wykończeniowe.

Na rynku oferowane są narożniki o różnych wymiarach, chcąc jednak zabezpieczyć największą powierzchnię warto wybrać jak najszerszy narożnik – 29 x 29 mm (szerokość boków). Jest to bardzo skuteczne rozwiązanie do miejsc, w których są już duże ubytki.

Montaż jest łatwiejszy dzięki perforacji – specjalne wgłębienia na powierzchni, które powodują, że nałożenie masy szpachlowej jest wygodniejsze. Natomiast modyfikacja zakończenia narożnika, to zmiana, która pomaga w jego osadzeniu.

Firma powiązana: Metpol
aktualizacja: 2016-09-30

Dodaj komentarz

Wykańczanie ścian i sufitów płytami g-k - instrukcja montażu

Płyty gipsowo-kartonowe wykorzystuje się do budowy ścian działowych i podwieszanych sufitów oraz jako okładziny ścienne, zastępujące tradycyjny tynk. Pracuje się nimi łatwiej i szybciej niż w technologii murowanej, a plac budowy jest czystszy, bo nie potrzeba zaprawy ani dużej ilości wody.

Najbardziej znane marki
Sucha zabudowa (płyty g-k i g-w) - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Nowy kołek fischer DuoPower
Nowy kołek fischer DuoPower Na sklepowe półki trafił właśnie nowy kołek uniwersalny marki fischer. DuoPower to inteligentne mocowanie, które samo dopasowuje się ...
Płyta gipsowo-włóknowa fermacell - nowa humorystyczna kampania
Płyta gipsowo-włóknowa fermacell - nowa humorystyczna kampania Idealna płyta budowlana jest odporna na uderzenia i wstrząsy, niezwykle wytrzymała, odporna na działanie wilgoci, ognia, chroni przed hałasem, ...
Jak uniknąć poobijanych naroży?
Jak uniknąć poobijanych naroży? Naroża ścian to miejsca w których mogą pojawiać się usterki. Najczęściej występują one w ścianach działowych lub przy zabudowywaniu ...
Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.     
Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl; - zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x