Budujemy Dom
Wykańczanie / Ściany wewnętrzne / Artykuły

Trzeba uważać, by sypialnia nie przypominała pokoju hotelowego

Tapeta miała wywołać efekt "łał", ale dla męża nie mogła być krzykliwa. Ta czarno-złota jest super. Przy takiej tapecie i dążeniu męża do symetrii musiałyśmy z architektką uważać, żeby sypialnia nie przypominała pokoju hotelowego - mówi Grażyna, Czytelniczka Budujemy Dom, która odnawiała ściany w 2014 r.

Trzeba uważać, by sypialnia nie przypominała pokoju hotelowego

Rodzaj pomieszczenia: sypialnia małżeńska o pow. 18 m2.

Opis dekoracji: tapeta papierowa; 4 rolki na ścianę o wym. 4 × 2,70 m.

Sposób wykończenia pozostałych ścian: poprzednio pomalowane farbami lateksowymi w kolorze fioletowym, obecnie mineralnymi w kolorze oliwka.

Decyzja: po 6 latach od poprzedniej aranżacji, chciałam zmienić wygląd sypialni małżeńskiej. Jej wystrój był zimny i nie do końca funkcjonalny, chociaż wyszedł z rąk duetu architektów wnętrz. Nie czułam się na siłach robić to sama, więc znów rozmawiałam z kilkoma architektami. Nawiązałam "chemię" z jedną projektantką, bo w lot zrozumiała nasze potrzeby. Stworzyła klimatyczne wnętrze, w którym fantastycznie się czujemy!

Wykonanie: najwięcej czasu trwało zmodernizowanie elektryki, na bardziej inteligentną, a to wiązało się z podkuwaniem tynków i szpachlowaniem. Projektantka poleciła nam mistrzynię tapetowania. Prace zajęły jej pół dnia, ale dzień wcześniej odkurzyła i umyła ściany z farbą. Namaczała klejem tapetę, a ścianę tylko zagruntowała rozcieńczonym klejem. Wzór tapety nie jest skomplikowany, więc nie było dużo odpadów, co nas cieszyło, bo była droga. Remont sypialni zamknęliśmy w 14 dni.

Niezbędne narzędzia: nóż do cięcia tapet, pędzel do kleju, ściereczka i szczotka, wałki i pędzle do malowania, drabina.

Tapeta z ornamentem w sypialni - rady i przestrogi:

  • Projektantka wystroju sypialni – Poprzednio ostre fioletowe ściany, białe lakierowane meble i łososiowe panele podłogowe nie budowały przyjaznej atmosfery do wypoczynku. Nową aranżację zaczęłam od podłogi i ścian. Głównym akcentem jest markowa tapeta na ścianie za łóżkiem. Trochę trwało, zanim właściciele wybrali wzór. Pierwszy, z gałązkami oliwek, nie porwał ich. Celnym strzałem okazała się czarna tapeta w złote ornamenty, bo jest uporządkowana i elegancka, a właściciel lubi symetrię i równowagę.

  • Grażyna – Tapeta miała wywołać efekt "łał", ale dla męża nie mogła być krzykliwa. Ta czarno-złota jest super, ale radzę takie markowe tapety wybierać z wyprzedzeniem, bo my na naszą czekaliśmy 5 tygodni. Tak długo płynęła zza oceanu. Przy takiej tapecie i dążeniu męża do symetrii musiałyśmy z architektką uważać, żeby sypialnia nie przypominała pokoju hotelowego. Udomowiłyśmy ją satynowymi ścianami w kolorze oliwki, miękką jasną wykładziną i funkcjonalnymi drewnianymi meblami na zamówienie.

Tapeta z ornamentem w sypialni - koszty:

  • tapeta 4 rolki – 1300 zł, farby mineralne 200 zł;
  • robocizna – 1200 zł.

Lilianna Jampolska
Na zdjęciu: Ułożenie tapety na ścianie szerokości 4 m i wysokości 2,70 m trwało pół dnia roboczego.

aktualizacja: 2016-11-14

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 

Malowanie - poradnik praktyczny

Malowanie to najprostszy i wybierany najczęściej sposób na odnowienie ścian. Przed przystąpieniem do prac kompletujemy potrzebne narzędzia - wałki i pędzle, odpowiednie do upatrzonej farby (przyda się też wałek z osłoną, chroniącą sąsiednią ścianę, i pędzel do trudno dostępnych miejsc), kuwety, drabinę.

Najbardziej znane marki
Sucha zabudowa (płyty g-k i g-w) - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Nowy kołek fischer DuoPower
Nowy kołek fischer DuoPower Na sklepowe półki trafił właśnie nowy kołek uniwersalny marki fischer. DuoPower to inteligentne mocowanie, które samo dopasowuje się ...
Płyta gipsowo-włóknowa fermacell - nowa humorystyczna kampania
Płyta gipsowo-włóknowa fermacell - nowa humorystyczna kampania Idealna płyta budowlana jest odporna na uderzenia i wstrząsy, niezwykle wytrzymała, odporna na działanie wilgoci, ognia, chroni przed hałasem, ...
Jak uniknąć poobijanych naroży?
Jak uniknąć poobijanych naroży? Naroża ścian to miejsca w których mogą pojawiać się usterki. Najczęściej występują one w ścianach działowych lub przy zabudowywaniu ...
Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.     
Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl; - zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x