Budujemy Dom
Wykańczanie / Ściany wewnętrzne / Artykuły

Zwierzęcy wzór w sypialni dodaje pazura aranżacji

Kiedy modernizowałam strefę małżeńską, w ścianie sypialni zamontowałam tzw. secret door. Chciałam nimi zamaskować przejście z sypialni do garderoby i dalej do łazienki z sauną. Żeby osiągnąć taki efekt, potrzebna mi była jeszcze odpowiednia tapeta... - Magdalena, Czytelniczka Budujemy Dom, która modernizowała ściany w 2013 r.

Zwierzęcy wzór w sypialni dodaje pazura aranżacji

Rodzaj pomieszczenia: sypialnia o pow. 18 m2.

Opis dekoracji: tzw. secret door w ścianie między sypialnią małżeńską, a garderobą i łazienką, zamaskowane tapetą ze zwierzęcym wzorem.

Sposób wykończenia pozostałych ścian: pomalowane farbami lateksowymi, rekomendowanymi przez Polskie Towarzystwo Alergologiczne, kolor gołębi.

Decyzja: kiedy modernizowałam strefę małżeńską, powiększyłam naszą łazienkę kosztem gościnnej, a w ścianie sypialni zamontowałam tzw. secret door. Te specjalne drzwi, bez widocznych ościeżnic i zawiasów, kupiłam we włoskiej firmie. Chciałam nimi zamaskować przejście z sypialni do garderoby i dalej do łazienki z sauną. Żeby osiągnąć taki efekt, potrzebna mi była jeszcze odpowiednia tapeta. Musiała pasować do ścian w gołębim kolorze i nie mogła być zbyt ciemna, bo wtedy zmniejszyłaby sypialnię.

Szukałam powtarzalnego, jasnego wzoru, który nie zaburzy stylizacji, jeśli na chwilę otworzy się drzwi. Szara żyrafa doskonale tu zagrała. Wzór powtarza się co 40 cm, na ścianę 3 x 2,70 m zamówiłam więc 5 rolek razem z klejem.

Nawet po uchyleniu skrzydła drzwi są mało widoczne.
Nawet po uchyleniu skrzydła drzwi są mało widoczne.

Wykonanie: drzwi zamontowali fachowcy. Tapetę położyłam, w ciągu 6 godzin, razem z mężem. Jak nakazywała instrukcja, rozrobiony w wodzie klej rozprowadzaliśmy wałkiem na ścianie i na zamkniętym skrzydle drzwi. Klej szybko wiązał, więc już pod koniec pracy mogłam, centymetr po centymetrze, wyczuwając aluminiowy rant drzwi, wyciąć nożykiem w tapecie otwór wokół drzwi. To był najtrudniejszy moment całej operacji, taka precyzyjna dłubanina. Skrzydło drzwi od strony garderoby pomalowałam identyczną farbą, co ściany. Akurat urodziłam dziecko, więc to farba ekologiczna. Farby na suficie i ścianach wcześniej położyli malarze.

Niezbędne narzędzia: nóż, wałek i szczotka do tapet, stalowa linijka, pędzel do kleju, wałki i pędzle do malowania.

Rant aluminiowych drzwi pozostawiono bez tapetowania i malowania.
Rant aluminiowych drzwi pozostawiono bez tapetowania i malowania.

Tapeta w zwierzęcy wzór w sypialni - rady i przestrogi:

Jesteśmy z mężem bardzo zadowoleni z sekretnego przejścia i jego oprawy. Mamy teraz przejście, którego nie widać, jak w starych domach z tajemnicą. Zwierzęcy wzór fantastycznie je maskuje, a znajomi mówią, że dodaje pazura aranżacji. Przy kładzeniu tapety istotne jest zostawienie 2–3 mm odstępu od reszty ścian i od sufitu. Wtedy nie widać krzywizn. Tapeta nie może się na nich zaginać!

Tapeta w zwierzęcy wzór w sypialni - koszty:

  • secret door – 4000 zł; 
  • tapeta – ok. 500 zł/rolka; 
  • robocizna – we własnym zakresie; 
  • farby lateksowe – 400 zł plus robocizna – 1000 zł.

Lilianna Jampolska

aktualizacja: 2016-11-16

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 

Gabinet pomalowany w szerokie pionowe pasy

Spodobał mi się pomysł pomalowania ścian w szerokie pionowe pasy, które wniosły elegancję i męski styl. Pasy w kolorze jadeitu i białym pasują do siebie i wyglądają nowocześnie - mówi Krzysiek, Czytelnik Budujemy Dom, który malował ściany w 2013 r.

Najbardziej znane marki
Sucha zabudowa (płyty g-k i g-w) - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Nowy kołek fischer DuoPower
Nowy kołek fischer DuoPower Na sklepowe półki trafił właśnie nowy kołek uniwersalny marki fischer. DuoPower to inteligentne mocowanie, które samo dopasowuje się ...
Płyta gipsowo-włóknowa fermacell - nowa humorystyczna kampania
Płyta gipsowo-włóknowa fermacell - nowa humorystyczna kampania Idealna płyta budowlana jest odporna na uderzenia i wstrząsy, niezwykle wytrzymała, odporna na działanie wilgoci, ognia, chroni przed hałasem, ...
Jak uniknąć poobijanych naroży?
Jak uniknąć poobijanych naroży? Naroża ścian to miejsca w których mogą pojawiać się usterki. Najczęściej występują one w ścianach działowych lub przy zabudowywaniu ...
Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.     
Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl; - zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x