Budujemy Dom
Wykańczanie / Ściany wewnętrzne / Aktualności

Bez pęknięć na poddaszu

Norgips zaprojektował nowy profil o nazwie "V". Jest on przeznaczony do konstrukcji stosowanych w systemach suchej zabudowy poddaszy. Wykonany jest ze stalowej blachy ocynkowanej o grubości 0,55 mm.
Norgips zaprojektował nowy profil o nazwie "V". Jest on przeznaczony do konstrukcji stosowanych w systemach suchej zabudowy poddaszy. Wykonany jest ze stalowej blachy ocynkowanej o grubości 0,55 mm. Pozwala na wykonanie trwałych połączeń pomiędzy płytami g-k stykającymi się ze sobą pod różnymi kątami i zapobiega powstawaniu pęknięć i zarysowań na styku tych płyt. Najczęściej na poddaszach płaszczyzny nachylone są względem siebie pod kątem od 30 do 55°, dlatego też dłuższa półka profilu "V" nachylona jest pod kątem 45° i łatwo można ją przyginać lub odginać do żądanego kąta.

Profil "V" mocuje się (poprzez środnik) do profili CD60 stanowiących konstrukcję pierwszej płaszczyzny zabudowy poddasza. Do jego dłuższej, zagiętej półki przykręca się końce płyt g-k stanowiących drugą płaszczyznę. Takie połączenie charakteryzuje się dużą sztywnością i pozwala na wykończenie styku płyt zbrojącą taśmą papierową, wtapianą w masę szpachlową naniesioną w narożu. Po wyschnięciu masy taśmę się zaszpachlowuje.
aktualizacja: 2012-12-10

Dodaj komentarz

Z czego ścianka działowa?

Ścianki działowe dzielą wnętrze domu na pomieszczenia. Od przemyślanego projektu, dobrze dobranego materiału i poprawnego wykonania ścianek, zależy komfort i funkcjonalność codziennego życia mieszkańców. Z czego budować ściankę działową i gdzie? Oto jest pytanie.

Najbardziej znane marki
Sucha zabudowa (płyty g-k i g-w) - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Nowy kołek fischer DuoPower
Nowy kołek fischer DuoPower Na sklepowe półki trafił właśnie nowy kołek uniwersalny marki fischer. DuoPower to inteligentne mocowanie, które samo dopasowuje się ...
Płyta gipsowo-włóknowa fermacell - nowa humorystyczna kampania
Płyta gipsowo-włóknowa fermacell - nowa humorystyczna kampania Idealna płyta budowlana jest odporna na uderzenia i wstrząsy, niezwykle wytrzymała, odporna na działanie wilgoci, ognia, chroni przed hałasem, ...
Jak uniknąć poobijanych naroży?
Jak uniknąć poobijanych naroży? Naroża ścian to miejsca w których mogą pojawiać się usterki. Najczęściej występują one w ścianach działowych lub przy zabudowywaniu ...
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x