Budujemy Dom
Wykańczanie / Ściany wewnętrzne / Aktualności

Rimano Max PLUS na ścianach

Rimano Max PLUS to nowa gładź gipsowa firmy Rigips Gładź po związaniu i odparowaniu wody uzyskuje idealnie biały kolor. Jest to bardzo istotna cecha, od której zależy łatwość krycia farb, nawet o jasnych odcieniach. Im jaśniejszy, równomierny kolor podłoża, tym łatwiej uzyskać jednorodny kolor pomalowanej powierzchni.

Rimano MAX Plus Specjalna receptura gładzi Rimano MAX Plus pozwala na krótki czas mieszania, które wystarcza, by mieszanka była gotowa do użycia i nie posiadała grudek.

Rimano Max PLUS może być stosowany zarówno na ścianach, jak i na sufitach pomieszczeń. Podłożem może być każdy, powszechnie spotykany materiał budowlany. W przypadku stosowania gładzi Rimano do pokrycia całych powierzchni płyt gipsowo-kartonowych, zaleca się naniesienie gładzi o grubości warstwy większej niż 1 mm. Takie rozwiązanie daje pewność, że wyrównana powierzchnia będzie miała doskonałą przyczepność do płyt.

Rimano Max PLUS nie stawia ograniczeń w zakresie techniki nanoszenia. Może być stosowany ręcznie, przy użyciu typowych narzędzi budowlanych, tj. pacy, blichówki, itp. (zaleca się stosowanie narzędzi wykonanych ze stali nierdzewnej). Gładź może być również nanoszona za pomocą agregatu tynkarskiego lub maszyny natryskowej. Zaleca się przeprowadzenie próby, w celu doboru odpowiedniego urządzenia.


aktualizacja: 2008-07-07

Dodaj komentarz

Jak postawić ścianę z płyty g-k?

Aby postawić ścianę z płyt g-k potrzebny jest ruszt, który składa się z profili z blachy stalowej grubości zwykle 0,6 mm: poziomych o przekroju w kształcie litery U, oznaczanych symbolem UW, oraz pionowych w kształcie litery C (CW). Standardowo wysokość ich ramion wynosi 40 lub 50 mm, szerokość (fachowo: wysokość środnika) 50 mm.

Najbardziej znane marki
Sucha zabudowa (płyty g-k i g-w) - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Jak uniknąć poobijanych naroży?
Jak uniknąć poobijanych naroży? Naroża ścian to miejsca w których mogą pojawiać się usterki. Najczęściej występują one w ścianach działowych lub przy zabudowywaniu ...
Nowa kolekcja kamieni dekoracyjnych BRUK-BET
Nowa kolekcja kamieni dekoracyjnych BRUK-BET Kamień dekoracyjny stanowi doskonałą alternatywę dla farb, tapet czy tynków strukturalnych. Nowoczesna technologia produkcji pozwala stworzyć ...
Płyta mfp® firmy Pfleiderer - nieograniczone możliwości aranżacji
Płyta mfp® firmy Pfleiderer - nieograniczone możliwości aranżacji Płyta mfp® z racji swoich zalet stanowi jeden z najbardziej uniwersalnych i wartych wykorzystania materiałów dla wystawiennictwa. Takie cechy, ...
Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.     
Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl; - zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x