Budujemy Dom
Wykańczanie / Ściany wewnętrzne / Aktualności

Rimano Max PLUS na ścianach

Rimano Max PLUS to nowa gładź gipsowa firmy Rigips Gładź po związaniu i odparowaniu wody uzyskuje idealnie biały kolor. Jest to bardzo istotna cecha, od której zależy łatwość krycia farb, nawet o jasnych odcieniach. Im jaśniejszy, równomierny kolor podłoża, tym łatwiej uzyskać jednorodny kolor pomalowanej powierzchni.

Rimano MAX Plus Specjalna receptura gładzi Rimano MAX Plus pozwala na krótki czas mieszania, które wystarcza, by mieszanka była gotowa do użycia i nie posiadała grudek.

Rimano Max PLUS może być stosowany zarówno na ścianach, jak i na sufitach pomieszczeń. Podłożem może być każdy, powszechnie spotykany materiał budowlany. W przypadku stosowania gładzi Rimano do pokrycia całych powierzchni płyt gipsowo-kartonowych, zaleca się naniesienie gładzi o grubości warstwy większej niż 1 mm. Takie rozwiązanie daje pewność, że wyrównana powierzchnia będzie miała doskonałą przyczepność do płyt.

Rimano Max PLUS nie stawia ograniczeń w zakresie techniki nanoszenia. Może być stosowany ręcznie, przy użyciu typowych narzędzi budowlanych, tj. pacy, blichówki, itp. (zaleca się stosowanie narzędzi wykonanych ze stali nierdzewnej). Gładź może być również nanoszona za pomocą agregatu tynkarskiego lub maszyny natryskowej. Zaleca się przeprowadzenie próby, w celu doboru odpowiedniego urządzenia.


aktualizacja: 2008-07-07

Dodaj komentarz

Panele dekoracyjne MOTIVO - ściana w modnej odsłonie
Panele dekoracyjne MOTIVO - ściana w modnej odsłonie Panele dekoracyjne MOTIVO marki Profile VOX dostępne są w niezwykle bogatej palecie wzorów. Całe portfolio podzielone zostało na 3 kolekcje ...
Nowy kołek fischer DuoPower
Nowy kołek fischer DuoPower Na sklepowe półki trafił właśnie nowy kołek uniwersalny marki fischer. DuoPower to inteligentne mocowanie, które samo dopasowuje się ...
Płyta gipsowo-włóknowa fermacell - nowa humorystyczna kampania
Płyta gipsowo-włóknowa fermacell - nowa humorystyczna kampania Idealna płyta budowlana jest odporna na uderzenia i wstrząsy, niezwykle wytrzymała, odporna na działanie wilgoci, ognia, chroni przed hałasem, ...
Najbardziej znane marki
Sucha zabudowa (płyty g-k i g-w) - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze