Budujemy Dom
Wykańczanie / Ściany wewnętrzne / Aktualności

Termo MATRIX - katalog specjalnych rozwiązań zabudowy dachów skośnych

Rigips i Isover przygotowały Termo MATRIX – katalog specjalnych rozwiązań zabudowy dachów skośnych z płyt gipsowo – kartonowych z izolacją z wełny szklanej, pozwalających na ich precyzyjny dobór tak, aby spełnione zostały wszystkie wymagania związane z izolacyjnością termiczną poddaszy użytkowych, według aktualnie obowiązujących regulacji prawnych.

Termo MATRIX - katalog specjalnych rozwiązań zabudowy dachów skośnychBlisko 40% energii zużywanej w polskiej gospodarce przypada na budownictwo, z czego jej największa część na ogrzewanie. Wzrastające ceny energii cieplnej, a tym samym coraz większe koszty ponoszone na ogrzewanie domów i mieszkań, skłaniają do poszukiwań coraz lepszych, bardziej energooszczędnych rozwiązań w budownictwie.

W budynku straty przez dach mogą dochodzić nawet do 40%!!! Zastosowanie odpowiednio dobranych rozwiązań izolacji termicznej i konstrukcji zabudowy dachu stanowi tym samym istotny element potencjalnych oszczędności w zużyciu energii potrzebnej na ogrzanie budynku.

Publikacja Termo MATRIX w przejrzysty sposób przedstawia wyciąg najistotniejszych wymagań związanych z izolacyjnością termiczną dachów wg znowelizowanego w listopadzie 2008 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12.04.2002 w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. Nr 75 z 2002 roku, poz. 690 z późniejszymi zmianami).

Termo MATRIX to narzędzie, które pozwala projektantowi bezbłędnie przejść przez kolejne etapy projektowania, tj. precyzyjnie ustalić wymagania w zakresie izolacyjności termicznej, czyli współczynnik Umax, a następnie dobrać, spełniające te wymagania, systemowe rozwiązanie zabudowy poddasza z płyt gipsowo – kartonowych Rigips z optymalnie dobraną izolacją termiczną z wełny Isover.

Termo MATRIX zawiera katalog specjalnie opracowanych tabel pozwalających, w zależności od wymiarów krokwi i ich rozstawu, na dobór rozwiązań z uwzględnieniem negatywnego wpływu liniowych mostków termicznych wzdłuż drewnianych elementów więźby dachowej oraz niejednorodności przegrody.

Zestawione w Termo MATRIX systemowe rozwiązania zabudów poddaszy Rigips – Isover charakteryzują się gwarantowanym bezpieczeństwem użytkowania oraz odpornością ogniową nawet do 60 minut.

Termo MATRIX
w znaczący sposób przyczyni się do skrócenia czasu projektowania i ograniczy ilość błędów związanych z niewłaściwą lub niepełną interpretacją aktów prawnych. Przedstawione w publikacji rozwiązania systemowe zostały sprawdzone przez Instytut Techniki Budowlanej w Warszawie w wielu próbach badawczych, a wydawnictwo uzyskało pozytywną opinię i rekomendację Zakładu Fizyki Cieplnej ITB.

 

aktualizacja: 2009-04-06

Dodaj komentarz

Izolacyjność akustyczna ścian działowych

Izolacyjność akustyczna ścian działowych jest bardzo ważna gdy nie chcemy słyszeć odgłosów z sąsiedniego pokoju. Jest kilka sposobów by zapewnić dobrą izolację akustyczną.
Najbardziej znane marki
Sucha zabudowa (płyty g-k i g-w) - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Nowy kołek fischer DuoPower
Nowy kołek fischer DuoPower Na sklepowe półki trafił właśnie nowy kołek uniwersalny marki fischer. DuoPower to inteligentne mocowanie, które samo dopasowuje się ...
Płyta gipsowo-włóknowa fermacell - nowa humorystyczna kampania
Płyta gipsowo-włóknowa fermacell - nowa humorystyczna kampania Idealna płyta budowlana jest odporna na uderzenia i wstrząsy, niezwykle wytrzymała, odporna na działanie wilgoci, ognia, chroni przed hałasem, ...
Jak uniknąć poobijanych naroży?
Jak uniknąć poobijanych naroży? Naroża ścian to miejsca w których mogą pojawiać się usterki. Najczęściej występują one w ścianach działowych lub przy zabudowywaniu ...
Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.     
Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl; - zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x