Budujemy Dom
Wokół domu / Tarasy i balkony / Porady ekspertów

Jak ocieplić ściany tarasu nad garażem i zabezpieczyć przed wnikaniem wody?

Mam nad garażem taras. Na jego obwodzie murowane ściany wystają 80 cm powyżej podłogi tarasu. Jak je ocieplić i zabezpieczyć przed wnikaniem wody?

Odpowiedź eksperta: Z pytania nie wynika, czy garaż w ogóle jest ocieplony (podłoga tarasu i ściany zewnętrzne), czy też chodzi jedynie o ocieplenie samego murku, co oczywiście nie ma żadnego sensu.

Zakładając, że podłoga i ściany są już ocieplone, ułożenie izolacji na murku wykonuje się w taki sam sposób, jak na ścianach – przyklejając płyty styropianowe, pokryte następnie siatką i tynkiem. Na wierzchu murku montuje się daszek z blachy mocowany długimi kołkami do podłoża.

Na styku ocieplenia i podłogi tarasu należy zamontować fartuch z blachy, przy czym powinna być ona ukształtowana skośnie, co ułatwi spływanie wody. W tym miejscu wskazane jest wstawienie klina styropianowego pod blachę, co ograniczy ucieczkę ciepła przez nieciągłe ocieplenie przy podłodze. Krawędzie blach trzeba uszczelnić silikonem, zapobiegając w ten sposób przedostawaniu się wilgoci pod ocieplenie.

Attyka wymaga wykonania izolacji cieplnej i zabezpieczenia przed przenikaniem wody
Attyka wymaga wykonania izolacji cieplnej i zabezpieczenia przed przenikaniem wody

Redakcja BD

aktualizacja: 2013-01-21

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
Kostka Bergamo ColorBlend - idealna na podjazdy i tarasy
Kostka Bergamo ColorBlend - idealna na podjazdy i tarasy Kolekcja ColorBlend firmy Jadar stwarza możliwość harmonijnego połączenia swobodnej i delikatnej roślinności z luksusową architekturą. ...
Wielkoformatowe płyty FAVILLA marki DASAG
Wielkoformatowe płyty FAVILLA marki DASAG Wielkoformatowe płyty FAVILLA marki DASAG sprawdzą się jako gustowne wykończenie nawierzchni wokół domu. Wysokogatunkowy beton, z którego ...
Olej OLI-NATURA Yacht & Teaköl do ochrony tarasu i mebli ogrodowych
Olej OLI-NATURA Yacht & Teaköl do ochrony tarasu i mebli ogrodowych Najlepszym rozwiązaniem skutecznie chroniącym drewno przed słońcem, deszczem oraz utratą koloru jest olej OLI-NATURA Yacht & Teaköl.

Montaż markizy do ściany z ociepleniem

Trudność montażu markizy do ścian zewnętrznych zależy od tego, z czego zrobiona jest ściana oraz czym jest ocieplona. Trzeba zastosować kotwy chemiczne i kołki dystansowe (najlepiej aluminiowe).

topowe produkty

System PATIO - pergole firmy SUNŻAL na taras i do ogrodu

Montaż pergoli tarasowej to najlepszy sposób na ochronę przed nadmiernym nasłonecznieniem. Latem, gdy słońce znajduje się w zenicie i upał jest nie do wytrzymania, pergola zapewnia przyjemny cień, a co najważniejsze - dzięki zastosowaniu specjalnych tkanin - również ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV. To ważne, gdy na tarasie bawią się małe dzieci szczególnie narażone na szkodliwe oddziaływanie promieni słonecznych.
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze