Budujemy Dom
Wokół domu / Tarasy i balkony / Porady ekspertów

Jak ocieplić ściany tarasu nad garażem i zabezpieczyć przed wnikaniem wody?

Mam nad garażem taras. Na jego obwodzie murowane ściany wystają 80 cm powyżej podłogi tarasu. Jak je ocieplić i zabezpieczyć przed wnikaniem wody?

Odpowiedź eksperta: Z pytania nie wynika, czy garaż w ogóle jest ocieplony (podłoga tarasu i ściany zewnętrzne), czy też chodzi jedynie o ocieplenie samego murku, co oczywiście nie ma żadnego sensu.

Zakładając, że podłoga i ściany są już ocieplone, ułożenie izolacji na murku wykonuje się w taki sam sposób, jak na ścianach – przyklejając płyty styropianowe, pokryte następnie siatką i tynkiem. Na wierzchu murku montuje się daszek z blachy mocowany długimi kołkami do podłoża.

Na styku ocieplenia i podłogi tarasu należy zamontować fartuch z blachy, przy czym powinna być ona ukształtowana skośnie, co ułatwi spływanie wody. W tym miejscu wskazane jest wstawienie klina styropianowego pod blachę, co ograniczy ucieczkę ciepła przez nieciągłe ocieplenie przy podłodze. Krawędzie blach trzeba uszczelnić silikonem, zapobiegając w ten sposób przedostawaniu się wilgoci pod ocieplenie.

Attyka wymaga wykonania izolacji cieplnej i zabezpieczenia przed przenikaniem wody
Attyka wymaga wykonania izolacji cieplnej i zabezpieczenia przed przenikaniem wody

Redakcja BD

aktualizacja: 2013-01-21

Dodaj komentarz

Zdaniem naszych Czytelników

Dla takiego układu hydroizolacji, na attyce od strony dachu trzeba stosować XPS a nie styropian. Gratulacje dla Redakcji. Chyba zacznę liczyć Wasze bzdurne odpowiedzi i artykuły.

Gość: maciek

07 Sie 2014, 18:07

Chcesz wiedzieć więcej - zajrzyj na Forum.BudujemyDom.pl
Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 

Montaż markizy do ściany z ociepleniem

Trudność montażu markizy do ścian zewnętrznych zależy od tego, z czego zrobiona jest ściana oraz czym jest ocieplona. Trzeba zastosować kotwy chemiczne i kołki dystansowe (najlepiej aluminiowe).

topowe produkty

Suntuf i Sunlite - najlepsze płyty z poliwęglanu

Scala Plastics jest bezpośrednim dystrybutorem na rynek polski jednego z największych producentów płyt poliwęglanowych - firmy PALRAM. Poliwęglan to tworzywo, które łączy w sobie mechaniczne, optyczne i termiczne własności innych materiałów, dzięki czemu płyty komorowe stały się najpopularniejszym rodzajem płyt stosowanym w budownictwie.
Nośny element izolacji termicznej Schöck Isokorb R
Nośny element izolacji termicznej Schöck Isokorb R Nośne elementy izolacji termicznej firmy Schöck to sprawdzona technologia, która gwarantuje najwyższą jakość wykonania oraz bezawaryjność. ...
Libet podsumowuje przychody ze sprzedaży za pierwsze półrocze 2016 r.
Libet podsumowuje przychody ze sprzedaży za pierwsze półrocze 2016 r. Libet, producent kostki brukowej i materiałów nawierzchniowych klasy premium, wypracował w I półroczu 2016 r. 130,7 mln zł przychodów ...
Wielkoformatowe płyty FAVILLA marki DASAG
Wielkoformatowe płyty FAVILLA marki DASAG Wielkoformatowe płyty FAVILLA marki DASAG sprawdzą się jako gustowne wykończenie nawierzchni wokół domu. Wysokogatunkowy beton, z którego ...
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x

Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.     
Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl; - zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe