Budujemy Dom
Wokół domu / Tarasy i balkony / Artykuły

Markiza bezkasetowa - problemy z pilotem

W zimie markiza nagle sama rozwinęła się i nie mogliśmy jej później zwinąć pilotem. Baterie, "padając", zainicjowały silnik markizy.... - mówią Basia i Rysiek, Członkowie Klubu Budujących Dom, którzy rolety użytkują od 6 lat.

Markizę, bez kasety, wsunięto głęboko pod ukośny okap dachu

Parametry domu: parterowy z tarasem o powierzchni 24 m2.

Rodzaj przesłony: markiza bezkasetowa. Poszycie z impregnowanej samoczyszczącej się tkaniny akrylowej, odpornej na wodę i promienie UV. Konstrukcja z aluminium pomalowanego proszkowo na kolor kremowy.

Liczba i wymiary: markiza o szer. 570 cm i wysięgu 350 cm.

Sterowanie: markiza jest duża, więc nie chcieliśmy jej obsługiwać ręczną korbą. Zamówiliśmy elektryczny napęd z pilotem oraz czujnik wiatru.

Montaż: wykonali go fachowcy z firmy, w której zamówiliśmy markizę. Konstrukcję z rurą nawojową przymocowali do betonowego wieńca i słupów na tarasie, używając specjalnych długich dybli. Do podłączenia napędu wykorzystali przewody elektryczne, przygotowane przez nas podczas budowy domu.

Decyzja: dopóki nie zamontowaliśmy markizy cieniującej, termometr na południowo-zachodnim tarasie pokazywał niekiedy nawet 47°C. Nie mogliśmy nawet na chwilę wyjść na taras, choć w połowie jest zadaszony. Firmę zakładającą markizy znaleźliśmy przez znajomych. Ponieważ staramy się kupować tylko dobrej jakości urządzenia, wybraliśmy model z trwałych materiałów. Królują u nas beże i brązy, więc ma właśnie takie kolory.

Podczas formułowania zamówienia, uważnie słuchaliśmy rad fachowców. Polecili nam markizę bezkasetową, argumentując, że bez kasety materiałowe poszycie lepiej odparowuje wilgoć i stale się wietrzy. To nas przekonało, tym bardziej, że "gołą" rurę nawojową schowaliśmy głęboko pod ukośnym okapem dachu. No i oczywiście doradzili czujnik wiatrowy. Koniecznie trzeba go mieć!

Dopiero wysuwając markizę 3,5 metra nad trawnik, udaje się zacienić całą płytę tarasu

Markiza bezkasetowa - rady i przestrogi:

  • Warto zapłacić za dobre i trwałe materiały. Tkanina, mimo upływu 6 lat, nie wypłowiała i nie podarła się. Nadal wygląda jak nowa i nie wymaga czyszczenia. Oprócz umycia ramion konstrukcji, nie wykonujemy żadnych czynności czyszczących i konserwujących. Tak zalecili monterzy.

    Tylko jeden raz musieliśmy skorzystać z serwisu. Prawdopodobnie burza albo przepięcie w sieci zniszczyły elektryczny napęd. Naprawa odbyła się bezzwłocznie i bezpłatnie, w ramach gwarancji. Dopiero niedawno wymieniliśmy baterie w pilocie. W zimie markiza nagle sama rozwinęła się i nie mogliśmy jej później zwinąć pilotem. Baterie, "padając", zainicjowały silnik markizy. Warto mieć zapasowe, żeby w każdym momencie móc uniknąć ręcznej obsługi ciężkiej konstrukcji.

  • Zawsze dokładnie suszymy tkaninę przed zwinięciem, żeby nie zapleśniała. Nie rozwijamy markizy bez potrzeby. Liczymy, że prawidłowo użytkowana, posłuży nam długo i bezawaryjnie. Jesteśmy bardzo zadowoleni, bo dzięki niej już nie uciekamy z tarasu podczas upałów i dłużej cieszymy się latem.

Markiza bezkasetowa - koszty zakupu i montażu:

  • markiza 6300 zł.

Lilianna Jampolska

aktualizacja: 2014-04-03

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 

Taras z drewna egzotycznego

W budowie takiego tarasu jak nasz bardzo ważne jest użycie zarówno desek, jak i legarów z takiego samego trwałego drewna egzotycznego. Choć legary są niewidoczne, nie warto stosować legarów z tańszego drewna krajowego. - mówią Wiesia i Arek, Czytelnicy Budujemy Dom, którzy użytkują taras od 12 lat.

topowe produkty

Suntuf i Sunlite - najlepsze płyty z poliwęglanu

Scala Plastics jest bezpośrednim dystrybutorem na rynek polski jednego z największych producentów płyt poliwęglanowych - firmy PALRAM. Poliwęglan to tworzywo, które łączy w sobie mechaniczne, optyczne i termiczne własności innych materiałów, dzięki czemu płyty komorowe stały się najpopularniejszym rodzajem płyt stosowanym w budownictwie.
Aplikacja Libet Inspiracje - łatwy dostęp do propozycji zagospodarowania przestrzeni
Aplikacja Libet Inspiracje - łatwy dostęp do propozycji zagospodarowania przestrzeni Aplikacja Libet Inspiracje umożliwia użytkownikom szybki i łatwy dostęp do bogatej bazy propozycji zagospodarowania przestrzeni z wykorzystaniem ...
Stopień Madera - nowość z kolekcji Libet Completto
Stopień Madera - nowość z kolekcji Libet Completto Stopień Madera z kolekcji Libet Completto to doskonałe uzupełnienie posesji utrzymanej w stylu rustykalnym. Dzięki specjalnemu procesowi ...
Boston Prato - eleganckie wykończenie z płytami Dasag
Boston Prato - eleganckie wykończenie z płytami Dasag Nowoczesna architektura ceni minimalizm i prostotę. Możliwość zaaranżowania przestrzeni w przejrzysty sposób to cel wielu architektów. ...
Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.     
Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl; - zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x