Budujemy Dom
Wokół domu / Tarasy i balkony / Aktualności

MX-1 firmy markilux - nowa osłona przeciwsłoneczna

MX-1 firmy markilux - nowa osłona przeciwsłoneczna

Markizy powinny umieć przede wszystkim jedno: chronić przed słońcem. Od dawna jednakże zmagają się z uprzedzeniem, że na ścianie naszego domu stanowią obcy twór. Wraz z nową generacją szlachetnych markiz sytuacja uległa całkowitej zmianie. Obecnie dyskretnie wtapiają się najczęściej w formę architektoniczną, bez rzucania się w oczy. Inaczej sytuacja przedstawia się w przypadku nowej markizy MX-1 firmy markilux. Nowoczesna ochrona przeciwsłoneczna wchodzi na scenę śmiało i z rozmachem swego czystego i lekkiego design. 

Ochrona przeciwsłoneczna z głębią

Szczególną cechą tej markizy jest jej głębokość około 60 centymetrów, która czyni z niej ochronne zadaszenie dla okien i fasady. W oczy rzuca się przy tym miękka forma futurystycznego korpusu. Wreszcie design stanowi tutaj sam siebie - niezależnie od techniki i funkcji, choć także one są tu wyraźnie widoczne. Ten produkt high-end zapowiada bowiem już w bazowej wersji przewagę w komforcie dobrze schowanym w obszernej obudowie.

Szczególną cechą markizy MX-1 firmy markilux jest jej głębokość około 60 centymetrów

Bogactwo komfortu już w standardzie

Należą do tego, wg danych producenta, niezwykle satabilne ramiona przegubowe, w których niewidocznie przebiegają układy elektroniczne do podłączenia systemów oświetlenia. Oprócz tego zintegrowana rynna deszczowa i eleganckie kolory lounge oraz radiowo sterowany silnik. W zależności od wielkości rastra, markiza zacienia także bardzo duże powierzchnie, nawet do 30 metrów kwadratowych.

Konfiguracja na życzenie

Ponadto markizę MX-1 można konfigurować opcjonalnie pod indywidualny gust. Można więc wybierać tu między wbudowanymi reflektorkami diodowymi LED a listwami LED, które albo pięknie oświetlają poszycie markizy albo też od przodu podświetlają na obudowie barwną nastrojową przesłoną. Kolor obudowy i przedniej osłony można dobierać dowolnie na życzenie. Podobnie wybrać można, czy chce się mieć elektrycznie sterowane odgrodzenie i przesłonę markizową, na której od przodu markizy można opuścić w dół drugie poszycie.

Nowa osłona przeciwsłoneczne dostępna jest także w zgrabniejszym wariancie o głębokości zaledwie 40 centymetrów jako MX-1 compact.

Nowa osłona przeciwsłoneczne dostępna jest także w zgrabniejszym wariancie o głębokości zaledwie 40 centymetrów jako MX-1 compact.

Firma powiązana: markilux
aktualizacja: 2015-02-17

Dodaj komentarz

Wykończenie tarasu - okapnik, rynny, balustrada

Prawidłowe wykonanie wszystkich warstw tarasu nie gwarantuje jednak, że z czasem nie pojawią się na nim uszkodzenia. Jeśli krawędzie nie zostaną starannie wykończone i przestrzeń wzdłuż ścian domu nieskutecznie uszczelniona – taras może przeciekać i niszczeć.

topowe produkty

Suntuf i Sunlite - najlepsze płyty z poliwęglanu

Scala Plastics jest bezpośrednim dystrybutorem na rynek polski jednego z największych producentów płyt poliwęglanowych - firmy PALRAM. Poliwęglan to tworzywo, które łączy w sobie mechaniczne, optyczne i termiczne własności innych materiałów, dzięki czemu płyty komorowe stały się najpopularniejszym rodzajem płyt stosowanym w budownictwie.
Aplikacja Libet Inspiracje - łatwy dostęp do propozycji zagospodarowania przestrzeni
Aplikacja Libet Inspiracje - łatwy dostęp do propozycji zagospodarowania przestrzeni Aplikacja Libet Inspiracje umożliwia użytkownikom szybki i łatwy dostęp do bogatej bazy propozycji zagospodarowania przestrzeni z wykorzystaniem ...
Stopień Madera - nowość z kolekcji Libet Completto
Stopień Madera - nowość z kolekcji Libet Completto Stopień Madera z kolekcji Libet Completto to doskonałe uzupełnienie posesji utrzymanej w stylu rustykalnym. Dzięki specjalnemu procesowi ...
Boston Prato - eleganckie wykończenie z płytami Dasag
Boston Prato - eleganckie wykończenie z płytami Dasag Nowoczesna architektura ceni minimalizm i prostotę. Możliwość zaaranżowania przestrzeni w przejrzysty sposób to cel wielu architektów. ...
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x