Budujemy Dom
Wokół domu / Tarasy i balkony / Artykuły

Markiza bezkasetowa za 7500 zł

Warto było zapłacić za dobre i trwałe materiały oraz fachowy montaż. Wodoodporna tkanina, mimo upływu 10 lat, nie wypłowiała, nie podarła się, nie pokryła plamami. Nadal wygląda jak nowa. Nie wymaga czyszczenia, a kurz spłukuje z niej deszcz. Oprócz umycia ramion konstrukcji każdej wiosny, nie wykonujemy żadnych czynności czyszczących i konserwujących - mówi Krystyna, Czytelniczka Budujemy Dom, która markizę użytkuje 10 lat.

Markiza dobrze zacienia miejsce wypoczynku i okno tarasowe, a obrzeża tarasu pozostawia w słońcu
Markiza dobrze zacienia miejsce wypoczynku i okno tarasowe, a obrzeża tarasu pozostawia w słońcu

Parametry domu: parterowy z poddaszem (450 m2) i tarasem o pow. 30 m2.

Markiza:

 • Bezkasetowa o szer. 500 cm i wysięgu 450 cm. 
 • Poszycie z impregnowanej tkaniny poliestrowej, odpornej na wodę i promienie UV, kolor – beżowe i brązowe pasy. 
 • Konstrukcja z aluminium pomalowanego proszkowo na kolor kremowy. 
 • Gwarancja 5 lat.

Sterowanie: elektryczne, zdalne i ręczne. Markiza jest duża, więc nie chcieliśmy jej obsługiwać tylko ręczną korbą. Dla wygody zamówiliśmy elektryczny napęd z przełącznikiem na ścianie w salonie oraz 2 piloty, a ze względu na zachodnią wietrzną ekspozycję – również czujnik wiatru.

Lokalizacja: na ścianie domu, pod okapem dachu. Na tarasie zwróconym na południowy zachód.

Montaż: przeprowadzili pracownicy rodzinnej firmy, w której zamówiliśmy markizę. Czekaliśmy 4 tygodnie. Monterzy instalowali markizę 5 godzin. Użyli kotew chemicznych.

Decyzja: na naszym wietrznym tarasie, nie sprawdzał się nawet parasol z solidną konstrukcją i odpowiednim obciążeniem. Przewracał się przy silniejszym wietrze, więc baliśmy się z mężem, że w końcu zbije okno tarasowe. Wspólnie postanowiliśmy zastąpić go markizą. Montaż zleciliśmy doświadczonej firmie, która oferowała dobre materiały, długą gwarancję i serwis.

Podczas wstępnego spotkania u nas na tarasie, pracownik firmy stwierdził, że nie potrzeba stosować markizy w kasecie, tylko wsunąć rurę nawojową pod długi okap dachu. Poszycie dopasowaliśmy do koloru elewacji i okien z ramami drewnianymi.

Kupując markizę obecnie, wybralibyśmy model z oświetleniem, bo na tarasie nie mamy górnej lampy. Rozważylibyśmy też zapewne opcję z promiennikiem ciepła, żeby ogrzać się pod markizą w chłodniejsze dni.

Rurę nawojową bez kasety przytwierdzono kotwami chemicznymi do ściany domu i wsunięto głęboko pod okap dachu
Rurę nawojową bez kasety przytwierdzono kotwami chemicznymi do ściany domu i wsunięto głęboko pod okap dachu

Markiza bezkasetowa - porady i przestrogi:

 • Wysięg całkowity markizy wynosi 450 cm, lecz nie zawsze rozwija się ją do końca
  Wysięg całkowity markizy wynosi 450 cm, lecz nie zawsze rozwija się ją do końca
  Warto było zapłacić za dobre i trwałe materiały oraz fachowy montaż. Wodoodporna tkanina, mimo upływu 10 lat, nie wypłowiała, nie podarła się, nie pokryła plamami. Nadal wygląda jak nowa. Nie wymaga czyszczenia, a kurz spłukuje z niej deszcz. Zawsze dokładnie suszymy ją przed zwinięciem, żeby nie zapleśniała.

  Oprócz umycia ramion konstrukcji każdej wiosny, nie wykonujemy żadnych czynności czyszczących i konserwujących. Mechanizmy stelaża działają bezusterkowo, podobnie jak elektryczne sterowanie.

  Do tej pory jedynie raz musieliśmy wymienić baterie w pilocie i również zaledwie raz, w czasie awarii sieci elektrycznej, musieliśmy uruchomić markizę ręcznie. Praca korbką była lekka – często używany mechanizm nie stawiał oporu. Przesłona dotąd nie wymagała serwisowania.

  Jest tak funkcjonalna, bezawaryjna i wysokiej klasy, że sąsiedzi, widząc jej idealny stan po tak długim okresie działania i ogromną przydatność od wiosny do jesieni, także zamówili niedawno markizy u tego samego producenta. Doradziliśmy im zamówienie czujnika wiatru i zdalnego sterowania.

Markiza bezkasetowa - koszty zakupu i montażu:

 • 7500 zł.

Lilianna Jampolska

aktualizacja: 2015-04-08

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 

Dwie markizy tarasowe za 1200 zł. Montaż własny

Dopóki nie mieliśmy markizy cieniującej, w niektóre dni lata naprawdę męczyliśmy się na tarasie od słońca i gorąca. Kiedy więc w hipermarkecie zobaczyłam markizy w wiosennej promocji, w bardzo przystępnej cenie, natychmiast kupiłam dwie sztuki. Wybrałam modele największe, bo zależało mi na osłonięciu możliwie dużej części tarasu - mówi Aneta, Czytelniczka Budujemy Dom, która markizy użytkuje 6 lat.

topowe produkty

Suntuf i Sunlite - najlepsze płyty z poliwęglanu

Scala Plastics jest bezpośrednim dystrybutorem na rynek polski jednego z największych producentów płyt poliwęglanowych - firmy PALRAM. Poliwęglan to tworzywo, które łączy w sobie mechaniczne, optyczne i termiczne własności innych materiałów, dzięki czemu płyty komorowe stały się najpopularniejszym rodzajem płyt stosowanym w budownictwie.
Płyty INDIGO BELLO od DASAG
Płyty INDIGO BELLO od DASAG Wykonane z kruszyw kamienia naturalnego płyty INDIGO BELLO poddawane są obróbce w procesie szlifowania. Dzięki temu uwydatnia się ich charakterystyczną, ...
Madera - nowa linię płyt od DASAG
Madera - nowa linię płyt od DASAG Kolekcja Madera to połączenie śródziemnomorskiego temperamentu z minimalizmem i prostotą formy nowoczesnych rozwiązań. Marka DASAG wprowadziła ...
Piękny taras z Semmelrock
Piękny taras z Semmelrock Taras to miejsce wypoczynku i spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Warto zainwestować w dobrą aranżację, by móc odpoczywać w przyjemnym otoczeniu.
Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.   
Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl; - zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

 • Polecamy również
  Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x