Budujemy Dom
Wokół domu / Tarasy i balkony / Aktualności

Nowa kolekcja szlachetnych kostek Libet Decco Monocolor

Nowa kolekcja szlachetnych kostek Libet Decco Monocolor

Największą gwiazdą tegorocznej oferty Libet jest kolekcja szlachetnych kostek Libet Decco Monocolor, która zaprojekowana została w modnym duchu skrajnych zestawień kolorystycznych i tym samym doskonale uosabia najnowsze trendy projektowe. Wśród produktów tej linii znalazły się betonowe kostki o sprawdzonych kształtach: Stream Line, Iberia, Quadra, Stone Road i Vertigo, a także zupełnie nowe pozycje: Innovatio, Cadena ECO, Vertigo Lungo oraz Pepito.

Najnowsza kolekcja betonowych kostek Libet Decco Monocolor, bazująca na kontrastowym zestawieniu ciemnego oraz jasnego koloru, to ukłon w stronę wielbicieli stylowych i ponadczasowych rozwiązań.

Wybór pergaminowej bieli i antracytu jako motywu przewodniego całej nawierzchni wokół domu pozwala bowiem nie tylko w prosty sposób osiągnąć elegancki efekt wizualny, ale również stanowi sprawdzoną metodę na uniknięcie aranżacyjnego chaosu. Co więcej, monochromatyczna paleta wcale nie oznacza, że ogrodowe ścieżki, taras czy podjazd będą nudne i sztampowe.

Nowa kolekcja szlachetnych kostek Libet Decco MonocolorW kolekcji Libet Decco Monocolor dostępne są kostki o wielu różnych kształtach i rozmiarach, które można dowolnie łączyć i zestawiać, tworząc z nich oryginalne i jedyne w swoim rodzaju kompozycje. Prostokątna płyta Innovatio o strukturze szczotkowanego betonu i wymiarach 20x80 cm i grubości 8cm, znakomicie sprawdzi się w nieco surowym, modernistycznym i industrialnym otoczeniu. Wykorzystać ją można do wytyczenia ciągów komunikacyjnych, jako pokrycie tarasu lub też element rozdzielający strefę zieleni od części rekreacyjnej.

Przeciwieństwem dużej płyty Innovatio wydaje się być druga nowość firmy Libet - filigranowa kostka Pepito o bokach mierzących po 10 cm. Produkt ten stanowi ciekawą alternatywę dla niewielkich kostek granitowych, a przy tym, z uwagi na delikatną formę i mocny, antracytowy kolor, pozwala na tworzenie oryginalnych wzorów w obrębie nawierzchni. Co więcej, doskonale współgra z innymi geometrycznymi elementami z kolekcji Monocolor. Kostkę Pepito warto połączyć np. z przypominającymi staromiejski bruk, zróżnicowanymi pod względem kształtów i rozmiarów elementami Stone Road czy też prostą kostką Quadra o wymiarach 10x10x8 cm. Jeszcze ciekawszy efekt końcowy osiągnąć można poprzez zestawienie nie tylko różnych form kostek, ale także mieszając białe elementy z tymi w kolorze antracytowym.

Czarno-białe oblicze natury

Nowa kontrastowa kolekcja Libet Decco Monocolor zawiera w sobie nie tylko produkty o prostych, regularnych kształtach, ale również fantazyjne elementy inspirowane naturą. Doskonałym przykładem jest nowość w postaci czterech z pozoru całkowicie odmiennych form modelu Cadena ECO. Okazuje się jednak, że innowacyjny, organiczny kształt pełnych i ażurowych kostek doskonale ze sobą współgra i umożliwia stworzenie ciekawej nawierzchni. Podobnie jest w przypadku sprawdzonych rozwiązań, takich jak kostka Stream Line czy Iberia, które zyskały nowe, antracytowe oblicze i również znalazły się w kolekcji Monocolor.

Nowa kolekcja szlachetnych kostek Libet Decco Monocolor Nowa kolekcja szlachetnych kostek Libet Decco Monocolor

Warto zaznaczyć, że ażurowe elementy nawierzchni to nie tylko sposób na dodanie przestrzeni wokół domu niezwykłej lekkości, ale także rozwiązanie umożliwiające tworzenie fantazyjnych kompozycji utrzymanych w duchu eko. Aby osiągnąć jak najbardziej naturalny efekt wystarczy wypełnić wolne powierzchnie soczyście zieloną trawą lub niewielkimi kamieniami. Kwestie ekologiczne stały się również inspiracją do stworzenia dwóch pozostałych nowości z kolekcji Libet Decco Monocolor – kostek Vertigo i Vertigo Lungo.

Każdy z tych elementów posiada duże odstępniki, które doskonale odprowadzają wodę do gruntu, dzięki temu pozwalają na stworzenie powierzchni biologicznie czynnej. Kostka Vertigo jest zbliżona kształtem do kwadratu i ma wymiary 20x20 centymetrów (bez odstępników 17x17 cm), natomiast Vertigo Lungo ma postać prostokąta (wymiary z odstępnikami to 20 na 60 centymetrów). Oba warianty dostępne są zarówno w kolorze pergaminowej bieli, jak i głębokiej barwie antracytowej.

Elegancka, czarno-biała kolekcja szlachetnych kostek betonowych Libet Decco Monocolor to jedna z głównych, ale nie jedyna nowość w ofercie producenta. W katalogu produktów na sezon 2015/2016 znalazły się bowiem także m.in. nowe oraz odświeżone elementy Systemu Maxima (Maxima Grande, Maxima Lumino i gładka wersja płyt Maxima Trio), a płyty Tierra zyskały nowe oblicze kolorystyczne. W asortymencie producenta debiutują także płyty gresowe Sedimento z grupy Libet Ceramic, płyty tarasowe Soledo oraz duże płyty Piastra z gamy Libet Completto. Łącznie w ofercie firmy Libet pojawiło się ponad 70 nowych, ciekawych produktów: płyt, kostek, palisad i innych betonowych elementów dedykowanych przydomowej przestrzeni.

Więcej informacji na temat nowych produktów, a także Katalog 2015/2016 znaleźć można na stronie: www.libet.pl, a także w Punktach Sprzedaży Libet (adresy na stronie www.libet.pl/gdzie-kupic).

Po ciekawe i niebanalne inspiracje oraz porady architektów i projektantów zapraszamy na bloga natarasie.com oraz fanpage www.facebook.com/RozmowyNaTarasie

Libet Decco Monocolor

 • Kostka Pepito
  Wymiary: 10x10x8 cm
  Cena brutto: 76,26 zł/m²

 • Kostka Innovatio w kolorze antracytowym
  Wymiary: 20x80x8 cm
  Cena brutto: 159,90 zł/m²

 • Kostka Innovatio w kolorze pergaminowej bieli
  Wymiary: 20x80x8 cm
  Cena brutto: 166,05 zł/m²

 • Kostka Cadena ECO w kolorze antracytowym

  Wymiary: 17,5x53,1x8 cm
  Cena brutto: 8,24 zł/szt.

  Wymiary: 17,5x17,5x8 cm
  Cena brutto: 2,83 zł/szt.

  Wymiary: 17,5x53,1x12 cm (ażur)
  Cena brutto: 9,35 zł/szt.

  Wymiary: 17,5x17,5x12 cm
  Cena brutto: 3,08 zł/szt.

 • Kostka Quadra w kolorze antracytowym
  Wymiary: 10x10x8 cm
  Cena brutto: 73,80 zł/m²

 • Kostka Quadra w kolorze pergaminowej bieli
  Wymiary: 10x10x8 cm
  Cena brutto: 76,28 zł/ m²

 • Kostka Vertigo w kolorze antracytowym
  Wymiary: 17x20x8 cm
  Cena brutto: 55,35 zł/m²

 • Kostka Vertigo w kolorze pergaminowej bieli
  Wymiary: 17x20x8 cm
  Cena brutto: 56,58 zł/m²

 • Kostka Vertigo Lungo w kolorze antracytowym
  Wymiary: 20x60x8 cm
  Cena brutto: 135,30 zł/m²

 • Kostka Vertigo Lungo w kolorze pergaminowej bieli
  Wymiary: 20x60x8 cm
  Cena brutto: 141,45 zł/m²

 • Kostka Stream Line w kolorze antracytowym
 • Wymiary: 32,7x 54,7x10 cm
  Cena brutto: 17,22 zł/szt.

 • System kostek Stone Road w kolorze antracytowym
  Wymiary: 8x9x8 cm, 8x12x8 cm, 8x15x8cm, 8x18x8cm, 8x21x8 cm, 8x24x8 cm
  Cena brutto: 70,11/m²

 • Kostka Iberia w kolorze antracytowym
  Wymiary: 20x30x8 cm
  Cena brutto: 2,71zł/ szt.
Firma powiązana: Libet
aktualizacja: 2015-06-09

Dodaj komentarz

Koszt wykonania tarasu - wycena 3 producentów

Przedstawiamy wycenę wykonania tarasu (o pow. 16 m2 (4 x 4 m)): ziemnego z kostki betonowej, ziemnego z płyt betonowych, z kompozytu na legarach (system tarasowy) i z drewna egzotycznego na legarach (system tarasowy). Wycenę przeprowadziliśmy u następujących firm: POLBRUK / SILESIANA-BRUKARSTWO, PROBET DESAG i KOPP.

topowe produkty

Jak dobierać płyty tarasowe?

Hasło "dobór płyt tarasowych" nasuwa naturalne skojarzenia z estetyką. Jednak umiejętne podejście do tematu może spowodować, że przydomowy taras zmieni się z miejsca neutralnego w ulubione.
Trawertynowe inspiracje Libet
Trawertynowe inspiracje Libet Materiały inspirowane wyglądem kamieni znakomicie sprawdzają się w ogrodowych aranżacjach. A dzięki łączeniu ich w kompleksowe rozwiązania, ...
Płyty INDIGO BELLO od DASAG
Płyty INDIGO BELLO od DASAG Wykonane z kruszyw kamienia naturalnego płyty INDIGO BELLO poddawane są obróbce w procesie szlifowania. Dzięki temu uwydatnia się ich charakterystyczną, ...
Madera - nowa linię płyt od DASAG
Madera - nowa linię płyt od DASAG Kolekcja Madera to połączenie śródziemnomorskiego temperamentu z minimalizmem i prostotą formy nowoczesnych rozwiązań. Marka DASAG wprowadziła ...
Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.   
Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl; - zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

 • Polecamy również
  Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x