Budujemy Dom
Wokół domu / Tarasy i balkony / Aktualności

System płyt tarasowych Maxima wzbogacony o dwie nowe pozycje

System płyt tarasowych Maxima wzbogacony o dwie nowe pozycje

W tym roku do znanych i cenionych płyt tarasowych Maxima i Maxima Trio dołączyły dwie nowe propozycje: płyta Maxima Grande w rozmiarze XL oraz połyskująca drobinkami miki Maxima Lumino.

System Maxima, czyli rodzina eleganckich płyt tarasowych z linii Libet Impressio, wyróżnia się minimalistyczną formą, prostym kształtem i zdecydowaną kolorystyką, dzięki czemu w każdym przypadku umożliwiają zaprojektowanie stylowej i ponadczasowej nawierzchni tarasu. Co więcej, płyty te charakteryzują się dużą odpornością na warunki atmosferyczne, są zabezpieczone przed powstawaniem plam (Anti Liquid System), a do tego można szybko i wygodnie montować je na wspornikach.

Podstawę sztandarowego systemu firmy Libet stanowi kwadratowa płyta Maxima o wymiarach 80 x 80 cm i grubości 8 cm. Dostępna jest ona w trzech odcieniach (pergaminowa biel, popielaty i antracyt). Dopełnieniem płyt Maxima są nowe, szlachetne płyty Maxima Lumino o barwie jasnego antracytu i wymiarach 80 x 80 x 8 cm. Produkt ten zawiera w sobie drobinki miki, która efektownie błyszczy w promieniach słońca i daje tarasowi wyjątkowy szyk. Intrygujący wygląd płyt Maxima Lumino sprawia, że doskonale sprawdzą się one zarówno jako główny element aranżacji, jak i ciekawy detal, uzupełniający kompozycję ułożoną z płyt Maxima.

W skład Systemu Maxima, poza kwadratowymi płytami Maxima i Maxima Lumino, wchodzą elementy prostokątne: Maxima Grande oraz 3 płyty Maxima Trio. Słuszna wielkość płyt Maxima Grande (120 x 40 x 10 cm) pozwala na tworzenie nowoczesnych, geometrycznych nawierzchni, a także umożliwia spójne zestawienie ich z mniejszymi produktami, np. Maxima Trio. W skład tej ostatniej grupy wchodzą trzy elementy o wymiarach 40 x 80 x 8 cm, w tym dwa ozdobione imitacją fugi. Płyty Maxima Trio doskonale prezentują się zarówno w symetrycznych układach, jak i w losowych kompozycjach.

Jeżeli dodać do tego aż trzy warianty kolorystyczne (pergaminowa biel, popielaty i antracyt), które można dowolnie ze sobą zestawiać, to zyskuje się niemal nieograniczone możliwości aranżacyjne. Warto dodać, że uzupełnieniem płyt jest stopień schodowy Maxima, spójny z pozostałymi elementami pod względem faktury i barwy, a także antracytowe obrzeża Kravento Grande i Kravento Alto. Produkty z obu kolekcji sprawdzą się jako obrzegowania tarasów, stopni schodowych, polecane są również przy budowie oczek wodnych i kwietników.

Firma powiązana: Libet
aktualizacja: 2015-09-24

Dodaj komentarz

Dwa nowe napędy do markiz firmy Becker
Dwa nowe napędy do markiz firmy Becker Becker wprowadza na rynek dwa nowe napędy z przeznaczeniem do montażu w osłonach przeciwsłonecznych o symbolach E12 i C12. Nowe produkty ...
Kostka Bergamo ColorBlend - idealna na podjazdy i tarasy
Kostka Bergamo ColorBlend - idealna na podjazdy i tarasy Kolekcja ColorBlend firmy Jadar stwarza możliwość harmonijnego połączenia swobodnej i delikatnej roślinności z luksusową architekturą. ...
Wielkoformatowe płyty FAVILLA marki DASAG
Wielkoformatowe płyty FAVILLA marki DASAG Wielkoformatowe płyty FAVILLA marki DASAG sprawdzą się jako gustowne wykończenie nawierzchni wokół domu. Wysokogatunkowy beton, z którego ...
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze