Budujemy Dom
Wokół domu / Tarasy i balkony / Aktualności

Markizy do szklanych dachów i dużych okien

Szklane dachy nad tarasem i duże okna cieszą się popularnością, ale wymagają ochrony przeciwsłonecznej. Markiza pod szkło 879 oraz markiza pionowa 876 firmy markilux zapewniają teraz jeszcze wyższy komfort w tym zakresie.

Markizy do szklanych dachów i dużych okien

Zastosowane sprężyny gazowe pozwalają lepiej naprężyć poszycie przeciwsłoneczne. Dzięki temu markiza wygląda nie tylko estetyczniej, lecz jej dobrze rozpięte poszycie jest mniej narażone na podmuchy wiatru. Dodatkowo, lepszą stabilność poszycia może zapewnić dostępny w ramach opcji system tracfix. Jest to rodzaj zamka błyskawicznego, który przytrzymuje poszycie markizy równo w prowadnicach. Pod szklanym dachem poszycie jest chronione przed wilgocią i brudem. Szczelnie zamykająca się krawędź silikonowa sprawia, że pył i wilgoć nie pozostają na poszyciu. Dzięki temu poszycie przez długi czas zachowuje piękny wygląd.

Przyjemne wieczory na tarasie zapewni markiza pod szkło z własnym systemem oświetlenia: można wybrać listwę LED lub zdecydować się na smukły kanał świetlny LED. Oba łatwo montuje się pod markizą. Kanał świetlny LED może również pełnić funkcję osobnego źródła światła na ścianie.

Wszystkie kable elektryczne są dobrze schowane w markizie. Nowe modele są seryjnie wyposażone w korbę ze stali nierdzewnej. Oprócz tego do wyboru jest silnik lub silnik zdalnie sterowany. Oferowane są w dyskretnych, ponadczasowych kolorach: biały, srebrny, szarobrązowy i antracytowy metalik. 

Firma powiązana: markilux
aktualizacja: 2016-09-30

Dodaj komentarz

Kostka Bergamo ColorBlend - idealna na podjazdy i tarasy
Kostka Bergamo ColorBlend - idealna na podjazdy i tarasy Kolekcja ColorBlend firmy Jadar stwarza możliwość harmonijnego połączenia swobodnej i delikatnej roślinności z luksusową architekturą. ...
Wielkoformatowe płyty FAVILLA marki DASAG
Wielkoformatowe płyty FAVILLA marki DASAG Wielkoformatowe płyty FAVILLA marki DASAG sprawdzą się jako gustowne wykończenie nawierzchni wokół domu. Wysokogatunkowy beton, z którego ...
Olej OLI-NATURA Yacht & Teaköl do ochrony tarasu i mebli ogrodowych
Olej OLI-NATURA Yacht & Teaköl do ochrony tarasu i mebli ogrodowych Najlepszym rozwiązaniem skutecznie chroniącym drewno przed słońcem, deszczem oraz utratą koloru jest olej OLI-NATURA Yacht & Teaköl.

Taras nad piwnicą pokryty płytami z poliwęglanu

Cały taras i zewnętrzne zejście do piwnicy zadaszyliśmy, żeby mieć osłonę przed deszczem i śniegiem. Na dachu położyliśmy płyty z poliwęglanu, są trwałe i przezroczyste – nie zacieniają kuchni i jadalni. Sam taras, zwrócony na południe, w lecie zacienia modrzew, a kiedy jest tu za duszno, przeprowadzam się do przewiewnej altany w ogrodzie - Krysia – Czytelniczka Budujemy Dom, taras użytkuje od 2007 r

topowe produkty

System PATIO - pergole firmy SUNŻAL na taras i do ogrodu

Montaż pergoli tarasowej to najlepszy sposób na ochronę przed nadmiernym nasłonecznieniem. Latem, gdy słońce znajduje się w zenicie i upał jest nie do wytrzymania, pergola zapewnia przyjemny cień, a co najważniejsze - dzięki zastosowaniu specjalnych tkanin - również ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV. To ważne, gdy na tarasie bawią się małe dzieci szczególnie narażone na szkodliwe oddziaływanie promieni słonecznych.
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze