Budujemy Dom
Wokół domu / Tarasy i balkony / Aktualności

Markizy do szklanych dachów i dużych okien

Szklane dachy nad tarasem i duże okna cieszą się popularnością, ale wymagają ochrony przeciwsłonecznej. Markiza pod szkło 879 oraz markiza pionowa 876 firmy markilux zapewniają teraz jeszcze wyższy komfort w tym zakresie.

Markizy do szklanych dachów i dużych okien

Zastosowane sprężyny gazowe pozwalają lepiej naprężyć poszycie przeciwsłoneczne. Dzięki temu markiza wygląda nie tylko estetyczniej, lecz jej dobrze rozpięte poszycie jest mniej narażone na podmuchy wiatru. Dodatkowo, lepszą stabilność poszycia może zapewnić dostępny w ramach opcji system tracfix. Jest to rodzaj zamka błyskawicznego, który przytrzymuje poszycie markizy równo w prowadnicach. Pod szklanym dachem poszycie jest chronione przed wilgocią i brudem. Szczelnie zamykająca się krawędź silikonowa sprawia, że pył i wilgoć nie pozostają na poszyciu. Dzięki temu poszycie przez długi czas zachowuje piękny wygląd.

Przyjemne wieczory na tarasie zapewni markiza pod szkło z własnym systemem oświetlenia: można wybrać listwę LED lub zdecydować się na smukły kanał świetlny LED. Oba łatwo montuje się pod markizą. Kanał świetlny LED może również pełnić funkcję osobnego źródła światła na ścianie.

Wszystkie kable elektryczne są dobrze schowane w markizie. Nowe modele są seryjnie wyposażone w korbę ze stali nierdzewnej. Oprócz tego do wyboru jest silnik lub silnik zdalnie sterowany. Oferowane są w dyskretnych, ponadczasowych kolorach: biały, srebrny, szarobrązowy i antracytowy metalik. 

Firma powiązana: markilux
aktualizacja: 2016-09-30

Dodaj komentarz

Taras nad piwnicą pokryty płytami z poliwęglanu

Cały taras i zewnętrzne zejście do piwnicy zadaszyliśmy, żeby mieć osłonę przed deszczem i śniegiem. Na dachu położyliśmy płyty z poliwęglanu, są trwałe i przezroczyste – nie zacieniają kuchni i jadalni. Sam taras, zwrócony na południe, w lecie zacienia modrzew, a kiedy jest tu za duszno, przeprowadzam się do przewiewnej altany w ogrodzie - Krysia – Czytelniczka Budujemy Dom, taras użytkuje od 2007 r

topowe produkty

Suntuf i Sunlite - najlepsze płyty z poliwęglanu

Scala Plastics jest bezpośrednim dystrybutorem na rynek polski jednego z największych producentów płyt poliwęglanowych - firmy PALRAM. Poliwęglan to tworzywo, które łączy w sobie mechaniczne, optyczne i termiczne własności innych materiałów, dzięki czemu płyty komorowe stały się najpopularniejszym rodzajem płyt stosowanym w budownictwie.
Trawertynowe inspiracje Libet
Trawertynowe inspiracje Libet Materiały inspirowane wyglądem kamieni znakomicie sprawdzają się w ogrodowych aranżacjach. A dzięki łączeniu ich w kompleksowe rozwiązania, ...
Płyty INDIGO BELLO od DASAG
Płyty INDIGO BELLO od DASAG Wykonane z kruszyw kamienia naturalnego płyty INDIGO BELLO poddawane są obróbce w procesie szlifowania. Dzięki temu uwydatnia się ich charakterystyczną, ...
Madera - nowa linię płyt od DASAG
Madera - nowa linię płyt od DASAG Kolekcja Madera to połączenie śródziemnomorskiego temperamentu z minimalizmem i prostotą formy nowoczesnych rozwiązań. Marka DASAG wprowadziła ...
Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.     
Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl; - zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x