Budujemy Dom
Wokół domu / Tarasy i balkony / Aktualności

Impregnat Polbruk Efekt - chemiczne zabezpieczenie kostki i płyt tarasowych

Impregnacja stanowi dodatkową gwarancję utrzymania nawierzchni wokół domu w dobrej kondycji. Tworzy chemiczne zabezpieczenie kostki i płyt tarasowych, jest zalecana również do ochrony produktów szlachetnych, charakteryzujących się podwyższoną mrozoodpornością i niską nasiąkliwością.

Impregnat Polbruk Efekt -  chemiczne zabezpieczenie kostki i płyt tarasowych

Jaki impregnat wybrać do zabezpieczenia kostki? Najlepiej taki, który nie zawiera rozpuszczalnika, za to w łagodny i skuteczny sposób chroni kostkę zachowując jej oryginalny kolor, fakturę i matowość. Wnika głęboko w impregnowaną powierzchnię, jest odporny na alkalia, a jednocześnie zabezpiecza przed wchłanianiem wody i wnikaniem zanieczyszczeń jak np. osad ze spalin, zabrudzenia gliną, plamy spożywcze (kawa, cola) i z oleju. Taki preparat - Impregnat Polbruk Efekt - znajdziemy w ofercie firmy Polbruk.

Środek szybko schnie (ok. 20 minut) i można nanosić go za pomocą urządzenia ciśnieniowego. Jest przeznaczony do zabezpieczania kostki brukowej, płyt tarasowych, ogrodzeń i elementów małej architektury ogrodowej z betonu. Nadaje się do stosowania na wszystkich rodzajach powierzchni uszlachetnionych.

Impregnat powinno się nanosić na nawierzchnię wokół domu zanim temperatura zacznie oscylować wokół 0°C, powodując naprzemienne zamarzanie i odmarzanie wody, która wnikając w szczeliny między kostkami oraz strukturę betonu, osłabia ją. Impregnację przeprowadza się po dokładnym wyczyszczeniu nawierzchni, aby nie utrwalić dotychczas powstałych zanieczyszczeń.

Uwaga! Nie należy impregnować kostki, na której wystąpił już wykwit wapienny, ponieważ działanie takie może spowodować zatrzymanie naturalnego procesu jego zanikania.

Eksploatacja powierzchni możliwa jest po 24 godzinach od impregnacji. Wydajność: od 3–10 m2/l.

Produkt dostępny w dwóch pojemnościach 2 l (cena brutto: ok. 89 zł), 5 l (ok. 221 zł).

Firma powiązana: Polbruk
aktualizacja: 2016-10-27

Dodaj komentarz

Novator® Piano - nowe płyty Bruk-Bet w tonacjach szarości i beżu
Novator® Piano - nowe płyty Bruk-Bet w tonacjach szarości i beżu Formaty, kolorystyka oraz rodzaj wykończenia nowych płyt Novator® są odpowiedzią na wciąż rosnącą popularność modernistycznego stylu ...
Kostki Mini Trio - nowość Libet
Kostki Mini Trio - nowość Libet Mini Trio to tegoroczna nowość Libet, bazująca na sprawdzonej formule trzech komplementarnych, prostokątnych kostek.
Aplikacja Libet Inspiracje - łatwy dostęp do propozycji zagospodarowania przestrzeni
Aplikacja Libet Inspiracje - łatwy dostęp do propozycji zagospodarowania przestrzeni Aplikacja Libet Inspiracje umożliwia użytkownikom szybki i łatwy dostęp do bogatej bazy propozycji zagospodarowania przestrzeni z wykorzystaniem ...

Jak naprawić nawierzchnię balkonu?

Będę remontował bardzo zniszczony balkon, na którym miejscami odpadł beton, odsłaniając zbrojenie, a cementowa nawierzchnia kruszy się i odpada dużymi płatami. Czy do jego naprawy mogę użyć zwykłej zaprawy wyrównującej i jak przygotować podłoże pod pokrycie płytkami ceramicznymi?

topowe produkty

Suntuf i Sunlite - najlepsze płyty z poliwęglanu

Scala Plastics jest bezpośrednim dystrybutorem na rynek polski jednego z największych producentów płyt poliwęglanowych - firmy PALRAM. Poliwęglan to tworzywo, które łączy w sobie mechaniczne, optyczne i termiczne własności innych materiałów, dzięki czemu płyty komorowe stały się najpopularniejszym rodzajem płyt stosowanym w budownictwie.
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x