Budujemy Dom
Wokół domu / Tarasy i balkony / Aktualności

Impregnat Polbruk Efekt - chemiczne zabezpieczenie kostki i płyt tarasowych

Impregnacja stanowi dodatkową gwarancję utrzymania nawierzchni wokół domu w dobrej kondycji. Tworzy chemiczne zabezpieczenie kostki i płyt tarasowych, jest zalecana również do ochrony produktów szlachetnych, charakteryzujących się podwyższoną mrozoodpornością i niską nasiąkliwością.

Impregnat Polbruk Efekt -  chemiczne zabezpieczenie kostki i płyt tarasowych

Jaki impregnat wybrać do zabezpieczenia kostki? Najlepiej taki, który nie zawiera rozpuszczalnika, za to w łagodny i skuteczny sposób chroni kostkę zachowując jej oryginalny kolor, fakturę i matowość. Wnika głęboko w impregnowaną powierzchnię, jest odporny na alkalia, a jednocześnie zabezpiecza przed wchłanianiem wody i wnikaniem zanieczyszczeń jak np. osad ze spalin, zabrudzenia gliną, plamy spożywcze (kawa, cola) i z oleju. Taki preparat - Impregnat Polbruk Efekt - znajdziemy w ofercie firmy Polbruk.

Środek szybko schnie (ok. 20 minut) i można nanosić go za pomocą urządzenia ciśnieniowego. Jest przeznaczony do zabezpieczania kostki brukowej, płyt tarasowych, ogrodzeń i elementów małej architektury ogrodowej z betonu. Nadaje się do stosowania na wszystkich rodzajach powierzchni uszlachetnionych.

Impregnat powinno się nanosić na nawierzchnię wokół domu zanim temperatura zacznie oscylować wokół 0°C, powodując naprzemienne zamarzanie i odmarzanie wody, która wnikając w szczeliny między kostkami oraz strukturę betonu, osłabia ją. Impregnację przeprowadza się po dokładnym wyczyszczeniu nawierzchni, aby nie utrwalić dotychczas powstałych zanieczyszczeń.

Uwaga! Nie należy impregnować kostki, na której wystąpił już wykwit wapienny, ponieważ działanie takie może spowodować zatrzymanie naturalnego procesu jego zanikania.

Eksploatacja powierzchni możliwa jest po 24 godzinach od impregnacji. Wydajność: od 3–10 m2/l.

Produkt dostępny w dwóch pojemnościach 2 l (cena brutto: ok. 89 zł), 5 l (ok. 221 zł).

Firma powiązana: Polbruk
aktualizacja: 2016-10-27

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Kosze zlewowe - nowość w ofercie Galeco
Kosze zlewowe - nowość w ofercie Galeco Od sierpnia 2017 r. w ofercie Galeco dostępne są kosze zlewowe ułatwiające odprowadzenie wody z płaskich powierzchni np. tarasów czy balkonów.
Nowe markizy Markilux z kanciastą kasetą poszycia
Nowe markizy Markilux z kanciastą kasetą poszycia Tarasy, okna i ogrody zimowe potrzebują latem skutecznej ochrony przed upałem, oślepiającym światłem i ciepłem. Z markizą pod szkłem, ...
Dwa nowe napędy do markiz firmy Becker
Dwa nowe napędy do markiz firmy Becker Becker wprowadza na rynek dwa nowe napędy z przeznaczeniem do montażu w osłonach przeciwsłonecznych o symbolach E12 i C12. Nowe produkty ...
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze