Budujemy Dom
Wokół domu / Tarasy i balkony / Artykuły

Otoczenie domu z pomysłem ARTYKUŁ PROMOCYJNY

Wiele osób już od pierwszych słonecznych dni wiosny rozpoczyna intensywne poszukiwania pomysłów na mniejsze lub większe rewolucje w przydomowej aranżacji. To doskonały moment na wprowadzenie zmian, dzięki którym będziemy mogli cieszyć się swoim tarasem czy ogrodem przez wiele kolejnych sezonów. A inspiracje dostępne są na wyciągnięcie ręki… Oto kilka propozycji Libet.

Otoczenie domu z pomysłem

Drewno czy kamień?

Aranżacja przydomowej przestrzeni to poważne przedsięwzięcie, wymagające podjęcia szeregu przemyślanych decyzji, zapewniających funkcjonalny i spójny efekt całości. Coraz większą popularnością cieszą się np. materiały, których design jest zaczerpnięty bezpośrednio z natury. A dzięki możliwości zestawienia ich w jednolite, systemowe rozwiązania, stworzenie harmonijnego otoczenia jest obecnie bardzo proste. I tak, ponadczasowy urok świata przyrody znakomicie odzwierciedlają płyty, palisady oraz stopnie schodowe, inspirowane wyglądem drewna lub kamienia.

W kolekcjach Libet można je znaleźć pod nazwą Madera (efekt drewna) czy Trawertyn (efekt kamienia) z linii Impressio i Completto. Nawiązanie do tradycyjnych, naturalnych wzorców widoczne jest również w elementach splitowanych, na które składają się: stopień, palisada, ogrodzenie, cegła (Completto). Wyróżnia je nieregularna krawędź boczna, uzyskana w procesie łamania, dzięki której przypominają one wygląd kamienia i doskonale komponują się z ogrodową zielenią.

Spójnie i funkcjonalnie

Dążenie do osiągnięcia harmonii sprawia, że wiele osób decyduje się na wizualne łączenie wnętrza budynku z całym jego otoczeniem. Osiągnięcie takiego efektu ułatwia zastosowanie płyt z gresów porcelanowych, które świetnie sprawdzają się zarówno w części mieszkalnej, jak i wokół niej, nawet w strefie basenowej.

Kolekcja Libet Ceramic oferuje stylistyczne odniesienia do urody kamiennych, drewnianych lub betonowych nawierzchni, które stanowią doskonałe zestawienie estetyki i funkcjonalności z wysokimi parametrami odporności (np. na plamy, mróz, środki chemiczne czy zarysowania). Do tego można je układać na różne sposoby, w tym – stosując bardzo komfortowe i łatwe w montażu wsporniki tarasowe.

"Kropka nad i"

Warto też pamiętać o ogromnych możliwościach kreacyjnych, jakie daje wykorzystanie kostek brukowych. To sprawdzone rozwiązania, które znakomicie komponują się zarówno z tradycyjnie, jak  i z nowocześnie zagospodarowanym otoczeniem. Obejmują one bowiem bogatą paletę formatów, barw i faktur, które w portfolio Libet zebrano w pięciu zróżnicowanych kolekcjach.

W tym roku zostały one wzbogacone o kolejne pomysły, jak elementy w kształcie plastrów miodu (Favo), niewielkie prostokątne kostki Mini Trio czy nowe, inspirujące kolory dla niektórych znanych już propozycji (np. bazaltowo-szary kolor kostki Mattone, srebrno-szary Tract i Qubo czy corten dla Via Trio). 

Cały czas rosną też możliwości korzystania z materiałów uzupełniających, dzięki którym ogród staje się kompletny. Ogrodzenia (np. Ogrodzenie Strukturalne, Ogrodzenie Maxima), Palisady (np. Palisada Trawertyn), stopnie schodowe (np.  Stopień Venetia), obrzeża (np. Palladio) czy całe elementy małej  architektury to doskonały sposób, by aranżacja nabrała niepowtarzalnego klimatu, a jednocześnie stała się przyjazna dla użytkowników.

Jak jeszcze można zagospodarować przydomową przestrzeń? Więcej inspiracji na www.libet.pl oraz www.ceramic.libet.pl.

Logotyp Libet

aktualizacja: 2017-04-07

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 

Koszty budowy tarasu w 5 wariantach

Najpopularniejszym sposobem na wykonanie tarasu jest ułożenie kostki betonowej na gruncie. Wielu zwolenników mają też tarasy na betonowej płycie, wykończone płytkami. Ale to nie jedyne warianty. Amatorzy naturalnych rozwiązań mogą wybrać drewno, a inwestorzy z zasobniejszym portfelem – bardzo modny ostatnio kompozyt.

topowe produkty

Suntuf i Sunlite - najlepsze płyty z poliwęglanu

Scala Plastics jest bezpośrednim dystrybutorem na rynek polski jednego z największych producentów płyt poliwęglanowych - firmy PALRAM. Poliwęglan to tworzywo, które łączy w sobie mechaniczne, optyczne i termiczne własności innych materiałów, dzięki czemu płyty komorowe stały się najpopularniejszym rodzajem płyt stosowanym w budownictwie.
Aplikacja Libet Inspiracje - łatwy dostęp do propozycji zagospodarowania przestrzeni
Aplikacja Libet Inspiracje - łatwy dostęp do propozycji zagospodarowania przestrzeni Aplikacja Libet Inspiracje umożliwia użytkownikom szybki i łatwy dostęp do bogatej bazy propozycji zagospodarowania przestrzeni z wykorzystaniem ...
Stopień Madera - nowość z kolekcji Libet Completto
Stopień Madera - nowość z kolekcji Libet Completto Stopień Madera z kolekcji Libet Completto to doskonałe uzupełnienie posesji utrzymanej w stylu rustykalnym. Dzięki specjalnemu procesowi ...
Boston Prato - eleganckie wykończenie z płytami Dasag
Boston Prato - eleganckie wykończenie z płytami Dasag Nowoczesna architektura ceni minimalizm i prostotę. Możliwość zaaranżowania przestrzeni w przejrzysty sposób to cel wielu architektów. ...
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x