Budujemy Dom
Wokół domu / Tarasy i balkony / Artykuły

Gres porcelanowy - płyty z potencjałem ARTYKUŁ PROMOCYJNY

W domu, na tarasie, w ogrodzie, przy basenie… Płyty z gresów porcelanowych to uniwersalne rozwiązanie nawierzchniowe, które umożliwia kompleksowe zagospodarowanie przestrzeni w wybranym stylu. Łącząc wysokie standardy użyteczności z atrakcyjnym wyglądem, znakomicie sprawdzają się w rozmaitych miejscach i sytuacjach. Jakie walory decydują o ich popularności?

Gres porcelanowy - płyty z potencjałem

Niezbędne parametry

Wyjątkowe cechy gresów, zaprezentowane poniżej na przykładzie płyt Libet Ceramic, to zasługa wykorzystania odpowiednich surowców oraz specjalnego procesu produkcji. Występujące we wspomnianej kolekcji elementy wyróżniają się m.in. wysokimi parametrami twardości (7 w skali Mohsa) oraz odporności na obciążenia (płyta o wymiarach 60 x 60 x 2 cm może wytrzymać ciężar ponad 1000 kg), uszkodzenia mechaniczne, zarysowania i ścieranie - sprawdzają się więc znakomicie nawet w miejscach intensywnie eksploatowanych.

Płyty Libet Ceramic na tarasie

Przyjazne dla użytkowników

Gresy Libet Ceramic to także komfort użytkowania. Wysoki współczynnik antypoślizgowości sprawia, że są bezpieczne, a praktycznie zerowa nasiąkliwość czyni z nich nie tylko materiał wodoodporny, ale też niepodatny na zaplamienia. Co więcej, zabrudzenia można łatwo usunąć przy użyciu myjki ciśnieniowej. Powierzchnia płyt jest niewrażliwa na działanie soli, kwasów i innych substancji chemicznych. Niestraszne im też trudne warunki atmosferyczne - są mrozoodporne, nie zmieniają znacząco wymiarów pod wpływem temperatury i nie blakną.

Płyty Libet Ceramic w ogrodzie

Do wyboru, do koloru

Popularność płyt gresowych wynika również z ich walorów estetycznych. To różnorodne interpretacje powszechnie znanych, często naturalnych materiałów, takich jak kamień, drewno lub beton. Dostępne w różnych rozmiarach i kolorach sprawiają, że wykonane z nich aranżacje zachwycają interesującym designem i niebanalnym podejściem do pierwowzoru, a do tego - zachowują ten urok niezależnie od odziaływania niepożądanych czynników.

Płyty Libet Ceramic w ogrodzie

Wszechstronność

Dzięki właściwościom technicznym i użytkowym płyty takie są z powodzeniem stosowane w rozmaitych miejscach: w salonach, kuchniach, korytarzach, na tarasach, a nawet na elewacjach, ogrodzeniach czy przy basenach. Stanowią one znakomity sposób na stylistyczne połączenie wystroju wnętrz z otoczeniem obiektu. Do tego, coraz częściej korzysta się przy nich z nowoczesnej techniki montażu na wspornikach tarasowych. Jest ona szybka, prosta i zapewnia trwały, estetyczny efekt, połączony z komfortem użytkowania. A powstająca w ten sposób stabilna konstrukcja tarasów wentylowanych eliminuje niedogodności związane z odspajaniem elementów czy infiltracją wody, jest łatwa w demontażu i umożliwia ukrycie instalacji, np. elektrycznej.

Więcej rozwiązań na www.libet.pl oraz www.ceramic.libet.pl.

Logotyp Libet

Libet S.A. ul. Powstańców Śląskich 5, 53-332 Wrocław infolinia: 801 542 381 www.libet.pl
aktualizacja: 2017-09-12

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
Kostka brukowa Linear Premium
Kostka brukowa Linear Premium Linear Premium to linia kostek brukowych marki Superbruk utrzymanych w nowoczesnej stylistyce. Wyróżnia je piękna satynowa powierzchnia.
Kosze zlewowe - nowość w ofercie Galeco
Kosze zlewowe - nowość w ofercie Galeco Od sierpnia 2017 r. w ofercie Galeco dostępne są kosze zlewowe ułatwiające odprowadzenie wody z płaskich powierzchni np. tarasów czy balkonów.
Nowe markizy Markilux z kanciastą kasetą poszycia
Nowe markizy Markilux z kanciastą kasetą poszycia Tarasy, okna i ogrody zimowe potrzebują latem skutecznej ochrony przed upałem, oślepiającym światłem i ciepłem. Z markizą pod szkłem, ...
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze