Budujemy Dom
Wokół domu / Tarasy i balkony / Artykuły

Mała architektura w ogrodzie ARTYKUŁ PROMOCYJNY

Aranżacja przestrzeni wokół domu nie ogranicza się dziś do stworzenia nawierzchni i postawienia ogrodzenia. Współczesne projekty coraz większy nacisk kładą na elementy małej architektury, które wpisują się w obowiązujące trendy, zachwycają wyjątkową estetyką, a jednocześnie są niezwykle funkcjonalne i trwałe. Jak "umeblować" ogród, wykorzystując materiały z… betonu?

Mała architektura w ogrodzie

Efektownie i praktycznie...

Minimalistyczne rozwiązania, pojawiające się często w przestrzeni miejskiej w postaci prostych, geometrycznych kształtów i surowych materiałów, takich jak beton, szkło lub stal, coraz śmielej wkraczają też do przydomowych ogrodów.

Miłośnicy nowoczesnych projektów zagospodarowania posesji chętnie korzystają z potencjału betonu architektonicznego, który doskonale łączy funkcje estetyczne i użytkowe. Znaleźć go można w kolekcji Libet Stampo, oferującej eleganckie bryły, sprawdzające się zarówno jako gotowe, efektowne dekoracje, jak również w roli "detali", stanowiących podstawę bardziej złożonych kreacji. Przykładem wszechstronności wyrobów z betonu architektonicznego jest Sześcian Stampo. Ten uniwersalny produkt może pełnić funkcję małego stolika kawowego, a występując w większej ilości - także dużej ławy lub prostego murka.

Osoby ceniące nietuzinkowe rozwiązania powinny zwrócić uwagę na inspirowany światem przyrody Plaster miodu, dostępny w dwóch wersjach - pełnej i ażurowej. Wariant ażurowy można wykorzystać jako wyrazistą ozdobę, półkę lub kwietnik, natomiast opcję pełną warto uwzględnić przy poszukiwaniu praktycznego stołu lub ławki.

Donica i stolik Plaster miodu Libet

Niebanalnym dopełnieniem współczesnych aranżacji będą też propozycje prostoty i pragmatyzmu Donic (dostępnych w różnych rozmiarach) oraz subtelnego designu Kul i Piłek golfowych, używanych z powodzeniem jako intrygujące ograniczniki wjazdu.

Kula Libet

Atrakcyjne uzupełnienie ogrodowych aranżacji

Elementy małej architektury powinny być funkcjonalne i atrakcyjne wizualnie, ale też spójne z całą ogrodową aranżacją. Dlatego w wielu projektach duży nacisk kładzie się na produkty uzupełniające, takie jak propozycje z kolekcji Libet Completto. Przykładowo, do klasycznego, rustykalnego otoczenia doskonale pasują postarzane kostki Natulit Massimo oraz nieregularna faktura boków Cegły, Stopnia schodowego, Palisady lub Ogrodzenia Split. Co więcej, ułożyć z nich można rozmaite, bardzo praktyczne konstrukcje - nie tylko murków, ław czy schodów.

Ogrodzenie maxima Libet

Podobnie jest w przypadku bardziej nowoczesnej stylistyki Ogrodzenia Maxima oraz Ogrodzenia strukturalnego, które umożliwia kreację niebanalnych kompozycji z charakterystycznymi wystającymi elementami w roli głównej. Ciekawym sposobem na dopełnienie wystroju są też obszerne bloki Piastra, dostępne w kontrastowych odcieniach bieli i czerni, z których wykonać można jedyne w swoim rodzaju minimalistyczne fotele i outdoorowe sofy.

Cegła Libet Split

Szeroka gama materiałów wykończeniowych pozwala nam dziś kompleksowo zagospodarować ogród w dowolnym, wybranym stylu. Odpowiednio dobrane i zaprojektowane realizacje z cegieł, bloczków, palisad, stopni schodowych itp. oraz gotowe bryły z betonu architektonicznego znakomicie komponują się z zielenią oraz pozostałymi elementami wykończenia, jak nawierzchnie tarasów i ścieżek z kostki brukowej.

Ogrodzenie strukturalne Libet

W wielu miejscach warto dodatkowo wypełnić wolną przestrzeń grysami, otoczakami czy szkłem dekoracyjnym, czyli detalami, stanowiącymi estetyczne zwieńczenie całości. Ważne, by wszystkie wykorzystane rozwiązania były spójne ze sobą i zgodne z naszymi indywidualnymi potrzebami.

Więcej rozwiązań na www.libet.pl oraz www.ceramic.libet.pl.

Logotyp Libet

Libet S.A. ul. Powstańców Śląskich 5, 53-332 Wrocław infolinia: 801 542 381 www.libet.pl
aktualizacja: 2017-07-17

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
Nowe markizy Markilux z kanciastą kasetą poszycia
Nowe markizy Markilux z kanciastą kasetą poszycia Tarasy, okna i ogrody zimowe potrzebują latem skutecznej ochrony przed upałem, oślepiającym światłem i ciepłem. Z markizą pod szkłem, ...
Dwa nowe napędy do markiz firmy Becker
Dwa nowe napędy do markiz firmy Becker Becker wprowadza na rynek dwa nowe napędy z przeznaczeniem do montażu w osłonach przeciwsłonecznych o symbolach E12 i C12. Nowe produkty ...
Kostka Bergamo ColorBlend - idealna na podjazdy i tarasy
Kostka Bergamo ColorBlend - idealna na podjazdy i tarasy Kolekcja ColorBlend firmy Jadar stwarza możliwość harmonijnego połączenia swobodnej i delikatnej roślinności z luksusową architekturą. ...
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze