Budujemy Dom
Wokół domu / Tarasy i balkony / Artykuły

Dekoracyjny system posadzkowy GreinStone - alternatywa dla płytek ceramicznych ARTYKUŁ PROMOCYJNY

Zewnętrzne elementy budynków, takie jak tarasy, balkony, czy schody są stale narażone na skutki oddziaływania niekorzystnych warunków atmosferycznych. Firma Greinplast proponuje nowe trwałe rozwiązanie, będące alternatywą dla płytek ceramicznych, czy desek kompozytowych.

Dekoracyjny system posadzkowy GreinStone - alternatywa dla płytek ceramicznych

GreinStone: trwałość i walory estetyczne

GreinStone jest trwałym, łatwym w użyciu i odpornym mechanicznie "produktem wykończeniowym", który stosuje się na powierzchniach zewnętrznych budynków takich jak balkony, tarasy, czy schody. Dzięki niemu możliwe jest uzyskanie efektownych powłok dekoracyjnych, które gwarantują utrzymanie balkonu, czy tarasu w niezmienionym stanie przez wiele lat.

System oparty jest na uzupełniających się warstwach. Najważniejszym elementem jest jego warstwa drenażowa, która jednocześnie pełni funkcję dekoracyjną. Nakłada się ją na wyschniętą warstwę hydroizolacyjną. System GreinStone opiera się na przepuszczalności wody przez warstwę drenażową do warstwy hydroizolacyjnej, skąd odprowadzana jest do listew krawędziowych, poza powierzchnię balkonu. Stanowi to dużą innowację w technologii tworzenia powierzchni użytkowych na zewnątrz budynków.

Wykończenie shodów w systemie GreinStone

Elementami dekoracyjnymi są naturalne kruszywa marmurowe lub kwarcowe dostępne w  takich kolorach jak: morganit, bursztyn, agat, grafit, antracyt, naturalny kamień rzeczny (dostępny w dwóch frakcjach 3,0-5,0 mm i 4,0-8,0 mm). Wygląd posadzki zależy od inwencji twórczej osób ją wykonujących. Kruszywa można ze sobą łączyć, tworząc efektowne wzory.

Domy i ogrody lubią naturalne kamienie

Każdy kto posiada dom z tarasem, lub balkonem może pozwolić sobie na naprawdę piękne wykończenie ich powierzchni. Rozwiązanie to idealnie wkomponuje się w każdy krajobraz. Systemu GreinStone można użyć także na schodach wejściowych, podjeździe do garażu, czy przy wykonaniu alejki w ogrodzie. Umiejętne połączenie kruszyw oraz ich kolorów pozwoli na stworzenie wyjątkowego zakątka w domu i jego otoczeniu.  

W skład systemu GreinStone wchodzą takie materiały, jak: warstwa hydroizolacji, listwy krawędziowe, kruszywo, spoiwo poliuretanowe, zaprawy wyrównujące i dodatki, typu: substancje zagęszczające, elastyczne uszczelniacze hybrydowe itp. System może być stosowany do nowo budowanych obiektów, jak również w podczas renowacji istniejących tarasów, balkonów czy schodów zewnętrznych.

Wykończenie balkonu w systemie GreinStone

Niezwykła trwałość oraz łatwość utrzymania w czystości

Kruszywo wykorzystane w warstwie drenażowo-dekoracyjnej pokryte jest spoiwem poliuretanowym, dzięki czemu ma wysoką odporność na czyszczenie oraz charakteryzuje się trwałością koloru. Pielęgnacja systemu GreinStone sprowadza się jedynie do zwykłych czynności porządkowych takich jak odkurzanie, czy mycie, przy czym to ostatnie nie wpływa na jakość kruszywa, czy zastosowanej żywicy.

Systemi GreinStone w różnych odcieniach

O czym należy pamiętać wykonując dekoracyjny system posadzkowy GreinStone?

Prace związane z montowaniem systemu wymagają dobrze przygotowanej nawierzchni. Ważne jest, by podłoże było zwarte, suche i pozbawione ubytków. Prace należy wykonywać w odpowiednich warunkach pogodowych, tzn. w temp. Od +5 do +25 stopni Celsjusza. Kolejność wykonywanych działań ma niebagatelny wpływ na funkcjonalność systemu GreinStone.

W przygotowanym filmie instruktażowym zaprezentowano technikę wykonania poszczególnych warstw systemu GreinStone. Zachęcamy do zapoznania się z tym materiałem.

Logotyp Greinplast

GREINPLAST Sp.z o.o.
Krasne 512 b, 36-007 Krasne

Dział Sprzedaży
tel.: (0 17) 77 13 551-555
fax: (0 17) 77 13 550
e-mail: krasne@greinplast.pl
www.greinplast.pl

aktualizacja: 2017-09-12

Dodaj komentarz

Zdaniem naszych Czytelników

Fajny system tylko troche drogi. Przynajmniej nie odpada jak płytki po 2 zimach

Gość glazuraura

18 Wrz 2017, 08:40

Chcesz wiedzieć więcej - zajrzyj na Forum.BudujemyDom.pl

Zobacz też:

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
Kostka brukowa Linear Premium
Kostka brukowa Linear Premium Linear Premium to linia kostek brukowych marki Superbruk utrzymanych w nowoczesnej stylistyce. Wyróżnia je piękna satynowa powierzchnia.
Kosze zlewowe - nowość w ofercie Galeco
Kosze zlewowe - nowość w ofercie Galeco Od sierpnia 2017 r. w ofercie Galeco dostępne są kosze zlewowe ułatwiające odprowadzenie wody z płaskich powierzchni np. tarasów czy balkonów.
Nowe markizy Markilux z kanciastą kasetą poszycia
Nowe markizy Markilux z kanciastą kasetą poszycia Tarasy, okna i ogrody zimowe potrzebują latem skutecznej ochrony przed upałem, oślepiającym światłem i ciepłem. Z markizą pod szkłem, ...
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze