Budujemy Dom
Wokół domu / Tarasy i balkony / Z życia wzięte

Balkon lepiej wykończyć od razu...

Jesteśmy od roku szczęśliwymi posiadaczami domku. Równo z nami budowali się przyjaciele, z którymi uprawialiśmy rodzaj współzawodnictwa: kto osiągnie mniejszym kosztem lepszy efekt, kto mniej da się naciągnąć fachowcom itp.

W naszym domu był zaprojektowany balkon wzdłuż całej ściany szczytowej. Łączył dwie sypialnie na poddaszu i, szczerze mówiąc, na rysunku w katalogu nasuwał nam skojarzenie: „góralicek ci ja”. Nie chcieliśmy domu regionalnego, wiec zgodnie wykreśliliśmy góralicka z projektu, bo wiemy, że to trudny element do budowy. I po co nam balkon, skoro mamy 1500 m2 działki i 26 m2 tarasu?

Nasi przyjaciele postanowili inaczej: zostawią balkon nad wykuszem salonu, bo jest ładny i „taki tradycyjny”. Trochę się z nich podśmiewaliśmy, bo po co im ten balkon – same kłopoty. Ale się uparli. Zbudowali go (po naszemu – bez balustrad i w stanie surowym), skończyli budowę i zamieszkali.

Po pierwszej „polskiej jesieni” wyrósł im grzyb na wylewce w sypialni (tej z balkonem) i piętro niżej, na suficie w salonie. Na szczęście, podłogę na poddaszu kładli z dużym poślizgiem czasowym. Gdyby nie to, panele poszłyby na śmietnik.

Dom, do tzw. stanu deweloperskiego, budowała im firma, droga i porządna. Więc gdzie tkwił błąd? Wyjaśnił im to szef firmy, którego wezwali do reklamacji balkonu. Pokazał, że warstwa izolacji foliowej jest ułożona jak trzeba. Brakuje tylko kołnierza uszczelniającego przy ścianie. Specjalnie go nie układał, bo sami go przecież zapewniali, że zaraz po nim wejdą wykończeniowcy. Zostawił więc wykonanie tego kołnierza glazurnikowi, który miał układać płytki na balkonie. Tymczasem nasi przyjaciele zmienili plany i postanowili wykończyć balkon sezon później, albo kiedy los łaskawy pozwoli.

I tak los łaskawy obdarzył ich grzybem, z którym nie wiadomo co począć.

aktualizacja: 2008-08-13

Zdaniem naszych Czytelników

Obecnie nie dostanie się odbioru budynku jeżeli balkon nie ma balustrad.

Gość adi

09 Kwi 2014, 08:31

Kołnierz uszczelniaczy na balkonie? Redakcji chyba pomylił się balkon z oknem połaciowym. O "poprawnej" izolacji z folii nie wspomnę. Niech zgadnę 0,2 mm czy może cieńsza?

Gość Maciek

01 Sty 2014, 01:00

no to dziwni ludzie, żeby zostawić balkon bez izolacji.......my mamy taras nieskończony, ale izolacja to podstawa

ewiq0

28 Lip 2011, 18:16

całkiem dobra podpowiedz tylko nie wiedziec dlaczego autorzy opisuja swoja historie jako znajomych :-)

Gość jacek

30 Lip 2009, 20:30

Chcesz wiedzieć więcej - zajrzyj na Forum.BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

Jakie drewno stosować na taras?

Odpowiedź eksperta: Deski tarasowe przeznaczone do stosowania na zewnątrz muszą być wykonane z drewna o bardzo dużej trwałości.  

topowe produkty

Jak dobierać płyty tarasowe?

Hasło "dobór płyt tarasowych" nasuwa naturalne skojarzenia z estetyką. Jednak umiejętne podejście do tematu może spowodować, że przydomowy taras zmieni się z miejsca neutralnego w ulubione.
Trawertynowe inspiracje Libet
Trawertynowe inspiracje Libet Materiały inspirowane wyglądem kamieni znakomicie sprawdzają się w ogrodowych aranżacjach. A dzięki łączeniu ich w kompleksowe rozwiązania, ...
Płyty INDIGO BELLO od DASAG
Płyty INDIGO BELLO od DASAG Wykonane z kruszyw kamienia naturalnego płyty INDIGO BELLO poddawane są obróbce w procesie szlifowania. Dzięki temu uwydatnia się ich charakterystyczną, ...
Madera - nowa linię płyt od DASAG
Madera - nowa linię płyt od DASAG Kolekcja Madera to połączenie śródziemnomorskiego temperamentu z minimalizmem i prostotą formy nowoczesnych rozwiązań. Marka DASAG wprowadziła ...
Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.     
Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl; - zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x