Budujemy Dom
Stan surowy / Termoizolacja / Aktualności

Nowa fabryka styropianu Termo Organika w Rypinie

Termo Organika uruchomiła w Rypinie nowy zakład produkcyjny. Fabryka wyposażona jest w nowoczesną, w pełni zautomatyzowaną, bezodpadową  linię do produkcji nowej generacji  pomarańczowych styropianów z pigmentowym filtrem ochronnym.

Nowa fabryka styropianu Termo Organika w RypiniePrzewidywana wielkość produkcji styropianu mieści się na poziomie 300.000 m3 rocznie.  Pomarańczowe styropiany wytwarzane są w unikalnym procesie zbliżonym  do mikroenkapsulacji*. Podczas złożonego procesu produkcyjnego standardowe płyty wzbogacane są m.in. w pigmentowy filtr ochronny.  

Płyty wytworzone w ten sposób mają dodatkowe właściwości fizyko – chemiczne, oczywiście przy zachowaniu zalet tradycyjnego styropianu - mówi Jerzy Pasternak z Termo Organiki –  Produkowany w naszej fabryce pomarańczowy styropian jest bardziej odporny na działanie promieni ultrafioletowych UV,  klej lepiej przylega do jego powierzchni,  a to podnosi trwałość i odporność izolacji budynku.

Ekologiczna produkcja – ekologiczny styropian

Park maszynowy rypińskiej fabryki pozwala  na wytwarzanie ekologicznego styropianu EKO,  w którego skład wchodzą tylko przyjazne środowisku dodatki uniepalniające wykorzystywane do tej pory m.in. w przemyśle tekstylnym, meblowym czy samochodowym.  Ten innowacyjny produkt wyprzedza obowiązujące dziś surowe wymogi w Unii Europejskiej i nie ma żadnego odpowiednika na polskim rynku.

Wszystkie styropiany produkowane w Rypinie wytwarzane są z surowców renomowanych dostawców. Fabryka posiada wszystkie niezbędne zezwolenia z zakresu ochrony środowiska, natomiast sam proces produkcji styropianu jest bezściekowy i bezodpadowy, zatem przyjazny środowisku.

Laboratorium i znak jakości TOQ

Dbając o najwyższą jakość swoich produktów Termo Organika nową fabrykę, tak samo jak pozostałe zakłady produkcyjne, wyposażyła w laboratorium badawczo-kontrolne. Laboratorium w Rypinie bada wszystkie decydujące o  jakości styropianu parametry: współczynnik przewodzenia ciepła, naprężenia ściskające przy 10% odkształceniu, wytrzymałość na zginanie i rozciąganie, wymiary liniowe, reakcję na ogień, nasiąkliwość wodą. Wyspecjalizowani pracownicy na bieżąco kontrolują parametry styropianu, a  zakład produkcyjny opuszcza materiał doskonałej jakości, spełniający wysokie wymagania określone w europejskich normach.

Wszystkie styropiany z rypińskiej fabryki oznaczone zostały znakiem jakości TOQ (Termo Organika Quality). Ten znak jakości  ułatwia klientom wybór styropianu o wysokich parametrach użytkowych oraz sprawdzonej renomie.  TOQ  zaświadcza o tym , że produkt przeszedł wielopoziomową kontrolę prowadzoną zarówno przez producenta, jak i przez zewnętrzne laboratoria Instytutu Techniki Budowlanej.

* Mikroenkapsulacja - Proces powlekania powierzchni rozdrobnionych cząstek jednej substancji przez inną substancję. Materiał powlekający ma zwykle inne własności fizyczne i chemiczne od substancji powlekanej. Proces mikroenkapsulacji prowadzi do wytworzenia produktu kompozytowego - mikrokapsułki, złożonej z rdzenia w powłoce. Średnice mikrokapsułek zawierają się w przedziale od jednego do kilkuset mikrometrów. Mikroenkapsulację stosuje się wtedy, gdy korzystna jest zmiana niektórych właściwości fizycznych gotowego produktu, umożliwiająca jego zastosowanie w określonym przypadku. Zarówno kształty cząstek jak i proporcje ilości powłoki i rdzenia są rozmaite.

 

Firma powiązana: Termo Organika
aktualizacja: 2011-10-17

Dodaj komentarz

Metoda ocieplania lekka mokra czy lekka sucha?

Wady i zalety metody ocieplania budynków dwoma technologiami - "lekką mokrą" oraz "lekką sucha".
topowe produkty

ROCKWOOL: Produkty izolacyjne ze skalnej wełny mineralnej

Skalna wełna ROCKWOOL stosowana jest jako izolacja termiczna, akustyczna oraz ognio­chronna w budownictwie mieszkaniowym, użyteczności publicznej, komercyjnym oraz przemysłowym. Produkty ze skalnej wełny ROCKWOOL służą poprawie parametrów izo­lacyjnych dachów płaskich i skośnych, ścian zewnętrznych i wewnętrznych, podłóg, stro­pów oraz kominków.
Najbardziej znane marki
Wełna mineralna - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Ocieplenia - ranking rozpoznawalności firm i produktów
URSA Polska świętuje 20 lat działalności w Polsce
URSA Polska świętuje 20 lat działalności w Polsce URSA Polska świętuje 20 lat działalności w Polsce. Z tej okazji, 3 marca 2017 roku, odbyła się uroczysta gala z udziałem kluczowych Partnerów ...
Grafitowy styropian Austrotherm EPS Fassada Premium Reflex
Grafitowy styropian Austrotherm EPS Fassada Premium Reflex Austrotherm EPS Fassada Premium Reflex to szare płyty styropianowe powleczone ultranowoczesną powłoką ochronną, która ułatwia proces realizacji ...
Schöck zaprasza na targi BAU 2017!
Schöck zaprasza na targi BAU 2017! Od 16 do 21 stycznia 2017 w Monachium odbywać się będą targi BAU – największa światowa impreza targowa z branży architektury, materiałów ...

Czytaj na tabletach gratis
Czas na Wnętrze Budujemy Dom T3 Młody Technik
Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.     
Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl; - zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x