Budujemy Dom
Stan surowy / Termoizolacja / Aktualności

Nowa fabryka styropianu Termo Organika w Rypinie

Termo Organika uruchomiła w Rypinie nowy zakład produkcyjny. Fabryka wyposażona jest w nowoczesną, w pełni zautomatyzowaną, bezodpadową  linię do produkcji nowej generacji  pomarańczowych styropianów z pigmentowym filtrem ochronnym.

Nowa fabryka styropianu Termo Organika w RypiniePrzewidywana wielkość produkcji styropianu mieści się na poziomie 300.000 m3 rocznie.  Pomarańczowe styropiany wytwarzane są w unikalnym procesie zbliżonym  do mikroenkapsulacji*. Podczas złożonego procesu produkcyjnego standardowe płyty wzbogacane są m.in. w pigmentowy filtr ochronny.  

Płyty wytworzone w ten sposób mają dodatkowe właściwości fizyko – chemiczne, oczywiście przy zachowaniu zalet tradycyjnego styropianu - mówi Jerzy Pasternak z Termo Organiki –  Produkowany w naszej fabryce pomarańczowy styropian jest bardziej odporny na działanie promieni ultrafioletowych UV,  klej lepiej przylega do jego powierzchni,  a to podnosi trwałość i odporność izolacji budynku.

Ekologiczna produkcja – ekologiczny styropian

Park maszynowy rypińskiej fabryki pozwala  na wytwarzanie ekologicznego styropianu EKO,  w którego skład wchodzą tylko przyjazne środowisku dodatki uniepalniające wykorzystywane do tej pory m.in. w przemyśle tekstylnym, meblowym czy samochodowym.  Ten innowacyjny produkt wyprzedza obowiązujące dziś surowe wymogi w Unii Europejskiej i nie ma żadnego odpowiednika na polskim rynku.

Wszystkie styropiany produkowane w Rypinie wytwarzane są z surowców renomowanych dostawców. Fabryka posiada wszystkie niezbędne zezwolenia z zakresu ochrony środowiska, natomiast sam proces produkcji styropianu jest bezściekowy i bezodpadowy, zatem przyjazny środowisku.

Laboratorium i znak jakości TOQ

Dbając o najwyższą jakość swoich produktów Termo Organika nową fabrykę, tak samo jak pozostałe zakłady produkcyjne, wyposażyła w laboratorium badawczo-kontrolne. Laboratorium w Rypinie bada wszystkie decydujące o  jakości styropianu parametry: współczynnik przewodzenia ciepła, naprężenia ściskające przy 10% odkształceniu, wytrzymałość na zginanie i rozciąganie, wymiary liniowe, reakcję na ogień, nasiąkliwość wodą. Wyspecjalizowani pracownicy na bieżąco kontrolują parametry styropianu, a  zakład produkcyjny opuszcza materiał doskonałej jakości, spełniający wysokie wymagania określone w europejskich normach.

Wszystkie styropiany z rypińskiej fabryki oznaczone zostały znakiem jakości TOQ (Termo Organika Quality). Ten znak jakości  ułatwia klientom wybór styropianu o wysokich parametrach użytkowych oraz sprawdzonej renomie.  TOQ  zaświadcza o tym , że produkt przeszedł wielopoziomową kontrolę prowadzoną zarówno przez producenta, jak i przez zewnętrzne laboratoria Instytutu Techniki Budowlanej.

* Mikroenkapsulacja - Proces powlekania powierzchni rozdrobnionych cząstek jednej substancji przez inną substancję. Materiał powlekający ma zwykle inne własności fizyczne i chemiczne od substancji powlekanej. Proces mikroenkapsulacji prowadzi do wytworzenia produktu kompozytowego - mikrokapsułki, złożonej z rdzenia w powłoce. Średnice mikrokapsułek zawierają się w przedziale od jednego do kilkuset mikrometrów. Mikroenkapsulację stosuje się wtedy, gdy korzystna jest zmiana niektórych właściwości fizycznych gotowego produktu, umożliwiająca jego zastosowanie w określonym przypadku. Zarówno kształty cząstek jak i proporcje ilości powłoki i rdzenia są rozmaite.

 

Firma powiązana: Termo Organika
aktualizacja: 2011-10-17

Dodaj komentarz

Metoda ocieplania lekka mokra czy lekka sucha?

Wady i zalety metody ocieplania budynków dwoma technologiami - "lekką mokrą" oraz "lekką sucha".
topowe produkty

Dlaczego powstaje pleśń i grzyb na ścianach?

W 95% powodem pojawienia się wilgoci na wewnętrznej stronie ścian zewnętrznych jest kondensacja wilgoci znajdującej się w powietrzu pomieszczenia. Wilgoć na ścianach prowadzi do tworzenia się na nich czarnych plam, pleśni lub zagrzybienia.
Najbardziej znane marki
Ocieplenia - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Wełna mineralna - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Znamy laureatów V edycji konkursu ROCKWOOL - Zmień wizję w projekt
Znamy laureatów V edycji konkursu ROCKWOOL - Zmień wizję w projekt Znamy już laureatów tegorocznej edycji konkursu dla architektów, projektantów i studentów architektury, którego zadaniem było zaprojektowanie ...
Super-Mata Plus - nowa wełna premium od Isover
Super-Mata Plus - nowa wełna premium od Isover Super-Mata Plus jest najnowszym rozwiązaniem opracowanym przez ekspertów ISOVER, marki z ponad 20-letniem doświadczeniem na polskim rynku ...
Jubileusz firmy PETRALANA SA
Jubileusz firmy PETRALANA SA 10 września 2016 r. upłynął rok od uruchomienia jednej z najnowocześniejszych fabryk wełny mineralnej w Europie - zakładu produkcyjnego ...

Czytaj na tabletach gratis
Czas na Wnętrze Budujemy Dom T3 Młody Technik
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x

Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.     
Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl; - zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe