Budujemy Dom
Stan surowy / Termoizolacja / Aktualności

Styropian Termo Organika ze znakiem jakości TOQ

Termo Organika przedstawiła swój rozbudowany i rygorystyczny system kontroli jakości. To właśnie ten system pozwala największemu polskiemu producentowi styropianu od lat utrzymywać  Rekomendacje Techniczne i Jakości ITB.

Produkty firmy od lat uzyskują pozytywne wyniki w testach jakości na losowo pobieranych z rynku próbkach. Od września wszystkie produkty Termo Organiki oznaczone zostały znakiem TOQ (Termo Organika Quality),  który zaświadcza  o spełnieniu przez styropian Termo Organiki 14 punktów decydujących o jakości finalnego produktu.

Właściwości materiałów do izolacji budowlanej są określone i opisywane  przez europejskie normy, w których dokonano m.in. klasyfikacji odmian, określono ich przeznaczenie oraz wymagania.  Niestety, mimo wysokich wymagań normowych na polski rynek wprowadzane są materiały izolacyjne o innych niż deklarowane parametrach. Zaawansowany i niespotykany u innych producentów reżim technologiczny w połączeniu z fachową kontrolą jakości pozwolił firmie wypracować własny, wysoki standard jakościowy.

TOQ - Termo Organika Quality TOQ - Termo Organika Quality

W celu zapewnienia klientom komfortu łatwego i prostego zakupu styropianu o prawdziwych właściwościach Termo Organika opracowała system kontroli jakości i wprowadziła znak jakości TOQ Termo Organika Quality, znacząc nim wszystkie swoje produkty. Znak TOQ wyróżnia produkty Spółki na rynku budowlanym, na którym według szacunków ekspertów może znajdować się znaczna liczba materiałów niespełniających deklarowanych parametrów.

Znak jakości TOQ to nie nagroda, czy laur, to konkretny zestaw czynności kontrolnych i weryfikacji produktu, które pokazują klientowi, w jaki sposób Termo Organika osiąga wyjątkową, powtarzalną jakość swoich produktów – mówi Krzysztof Krzemień z Termo Organiki.- Piramida jakości TOQ pozwala klientowi zrozumieć jakie konkretne kroki podjęła firma, by styropian trafiający do klienta cechowała najwyższa możliwa obecnie do osiągnięcia jakość.

Piramida jakości TOQ

Piramida jakości TOQ opisuje szereg systematycznych działań i procedur kontrolnych,  którymi objęte są wszystkie produkty Termo Organiki. Spełnienie tych wszystkich poziomów  gwarantuje najwyższy osiągalny poziom jakości. Tylko produkty, które przeszły całą skomplikowaną procedurę kontrolną i weryfikację zewnętrzną wyrażoną certyfikatami i rekomendacjami  Instytutu Techniki Budowlanej otrzymują znak jakości TOQ.

Na rynku materiałów budowlanych większość producentów ogranicza kontrole jakości tylko do tych podstawowych, do których zmuszają ich przepisy. To wymagane minimum – podstawa piramidy jakości - najczęściej jednak nie wystarcza, czego dowodem jest mnogość słabych produktów na polskim rynku.

Wszystkie elementy systemu jakości TOQ spełniają w Polsce  produkty Termo Organiki.  Na przykład styropiany Termo Organiki jako jedyne na rynku posiadają rekomendacje techniczne i jakości RTQ Instytutu Techniki Budowlanej (ITB) nieprzerwanie od 2008 r. Co ważne podkreślenia, firma chcąca uzyskać tego typu gwarancje jakości wyraża zgodę na niezapowiedziany zakup dowolnej partii styropianu, w dowolnym miejscu i czasie na terenie kraju, która następnie musi przejść pozytywnie szczegółową kontrolę oraz testy w specjalistycznych laboratoriach ITB.            

Szczegółowy opis piramidy jakości TOQ

•    Podstawowa kontrola jakości obowiązująca wszystkie firmy
1. Zakłady produkcyjne posiadają Zakładową Kontrolę Produkcji
2. Produkty zostały przebadane i posiadają aktualne badania typu ITT
3. Produkty posiadają deklaracje zgodności z normą europejską PN EN 13163
4. Produkty znakowane są znakiem CE

•    Własne laboratoria kontrolujące jakość
5.  Fabryki Termo Organiki posiadają kompletnie wyposażone laboratoria
6.  Urządzenia w laboratoriach mają aktualne badania homologacyjne
7. Szef działu kontroli posiada certyfikat kompetencji, wydany przez ITB

•    Certyfikaty i rekomendacje ITB
8.  Produkty Termo Organiki objęte są dobrowolnym certyfikatem zgodności ITB
9. Produkty posiadają rekomendacje techniczne ITB
10. Produkty są wytwarzane wyłącznie z surowców renomowanych producentów

•    Pozytywne rekomendacje ITB – ważne przez co najmniej 3 kolejne lata
11. Produkty spółki objęte są dobrowolną Rekomendacją Techniczną ITB od 5 lat
12. Produkty spółki objęte są dobrowolną Rekomendacją Techniczną i Jakości RTQ ITB od 3 lat
13. Produkty Termo Organiki są pod stałą kontrolą ITB, a badania kontrolne przeprowadzane są na próbkach losowo pobieranych z rynku
14. Produkty Termo Organiki przeszły wszystkie badania kontrolne w ramach RTQ w ostatnich 3 latach

 

Firma powiązana: Termo Organika
aktualizacja: 2011-10-20

Zdaniem naszych Czytelników

Dnia 30.01.2017 o 13:53, Gość calita napisał: Ja tam żadnym wielkim ekspertem nie jestem, ale jak firma ma rekomendacje ITB to jest bardzo ok Byłem na stronie ITB - ale może nie jestem bystry - niewiele z tego rozumiem. Spodziewałem się prostego TAK - NIE, ...

zenek

22 Lut 2017, 21:34

Ba każdy ma misie - mi się wydaje, że kupuje najlepszy (pod wpływem marketingu). Nikogo nie zamierzam przekonywać do kupna czegokolwiek. Prawda jest taka, że w legalnym obrocie powinny być tylko materiały  "dopuszczone", a w przypadku budownictwa dedykowane do takiego zastosowania, ...

bajbaga

30 Sty 2017, 14:37

bajbaga widzę, że dzisiaj są 2 słowa popularne. Marketing i misie Jak zatem przekonasz Kupującego, że kupuje produkt, który ma prawo być na rynku?

nokia

30 Sty 2017, 14:11

Pokaż wszystkie komentarze Chcesz wiedzieć więcej - zajrzyj na Forum.BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

Metoda ocieplania lekka mokra czy lekka sucha?

Wady i zalety metody ocieplania budynków dwoma technologiami - "lekką mokrą" oraz "lekką sucha".
topowe produkty

HYDROBEST - system natryskowej izolacji polimocznikowej

Hydrobest to natryskiwana, bezspoinowa folia hydroizolacyjna stosowana w przemyśle. Hydrobest jest dwuskładnikowym polimocznikiem (polyurea) wykorzystywanym głównie jako zabezpieczenie hydroizolacyjne i antykorozyjne. Jest wysoce odporny na przyspieszone starzenie atmosferyczne, termiczne i cechuje się dużą odpornością chemiczną.
Najbardziej znane marki
Wełna mineralna - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Ocieplenia - ranking rozpoznawalności firm i produktów
URSA Polska świętuje 20 lat działalności w Polsce
URSA Polska świętuje 20 lat działalności w Polsce URSA Polska świętuje 20 lat działalności w Polsce. Z tej okazji, 3 marca 2017 roku, odbyła się uroczysta gala z udziałem kluczowych Partnerów ...
Grafitowy styropian Austrotherm EPS Fassada Premium Reflex
Grafitowy styropian Austrotherm EPS Fassada Premium Reflex Austrotherm EPS Fassada Premium Reflex to szare płyty styropianowe powleczone ultranowoczesną powłoką ochronną, która ułatwia proces realizacji ...
Schöck zaprasza na targi BAU 2017!
Schöck zaprasza na targi BAU 2017! Od 16 do 21 stycznia 2017 w Monachium odbywać się będą targi BAU – największa światowa impreza targowa z branży architektury, materiałów ...

Czytaj na tabletach gratis
Czas na Wnętrze Budujemy Dom T3 Młody Technik
Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.     
Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl; - zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x