Budujemy Dom
Stan surowy / Termoizolacja / Aktualności

Nowa kotwa montażowa

Kotwa montażowa Baumit KlebeAnker jest najnowszym rozwiązaniem wprowadzanym na rynek w styczniu 2006 roku przez firmę Baumit. Przeznaczona jest przede wszystkim do mocowania ociepleń na słabych i niestabilnych podłożach.

Kotwa montażowa Baumit KlebeAnker jest najnowszym rozwiązaniem wprowadzanym na rynek w styczniu 2006 roku przez firmę Baumit. Przeznaczona jest przede wszystkim do mocowania ociepleń na słabych i niestabilnych podłożach. Przy stosowaniu tradycyjnego kołkowania konieczne jest wcześniejsze zbicie uszkodzonego tynku; stosowanie KlebeAnker eliminuje ten etap prac.

Dodatkowo stosowanie kołków (dybli) przy dużych grubościach płyt izolacyjnych jest kosztowne i pracochłonne. Stosowanie tradycyjnych kołków widoczne jest często na elewacjach w formie regularnych plam w miejscach ich stosowania. Podczas montowania kołków mogą również zostać uszkodzone różnego rodzaju instalacje (np. elektryczne), których nie widać spod warstwy materiału termoizolacyjnego. Kotwa montażowa KlebeAnker, która osadzana jest bezpośrednio w ścianie, eliminuje te niebezpieczeństwa. Jej koszykowo-ażurowa konstrukcja powoduje, że podczas dociskania płyt styropianowych zaprawa klejowa otacza kotwę, tworząc stabilne połączenie ocieplenia ze ścianą, nawet na słabych tynkach. Warunkiem stabilności układu jest użycie markowych zapraw klejowych Baumit.

Zastosowanie KlebeAnker to eliminacja mostków termicznych, jedno rozwiązanie dla wszystkich grubości płyt izolacyjnych, eliminacja śladów kołków na elewacji.


Firma powiązana: Baumit
aktualizacja: 2012-12-10

Dodaj komentarz

Nowość ISOLAM-G - ognioodporna płyta lamelowa
Nowość ISOLAM-G - ognioodporna płyta lamelowa W ofercie asortymentowej firmy ISOROC Polska pojawił się nowy produkt ISOLAM-G, ognioodporna płyta lamelowa z wełny mineralnej, fazowana, ...
Termo Organika nagrodzona w programie Konsumencki Lider Jakości
Termo Organika nagrodzona w programie Konsumencki Lider Jakości Termo Organika - producent styropianu oraz kompletnego systemu ociepleń - szósty raz z rzędu zdobył pierwsze miejsce w kategorii "Producenci ...
Startuje kampania Polskiego Stowarzyszenia Producentów Styropianu
Startuje kampania Polskiego Stowarzyszenia Producentów Styropianu Na początku czerwca rozpoczęła się nowa kampania informacyjna Polskiego Stowarzyszenia Producentów Styropianu (PSPS): "STYROPIAN.men - Gwiazdy ...

Czy ocieplać sufit podwieszany pod stropem międzykondygnacyjnym?

Odpowiedź eksperta: Sufitu podwieszanego pod stropem międzykondygnacyjnym nie trzeba ocieplać, gdyż po obu jego stronach występują zbliżone temperatury.

topowe produkty

HYDROBEST - system natryskowej izolacji polimocznikowej

Hydrobest to natryskiwana, bezspoinowa folia hydroizolacyjna stosowana w przemyśle. Hydrobest jest dwuskładnikowym polimocznikiem (polyurea) wykorzystywanym głównie jako zabezpieczenie hydroizolacyjne i antykorozyjne. Jest wysoce odporny na przyspieszone starzenie atmosferyczne, termiczne i cechuje się dużą odpornością chemiczną.
Najbardziej znane marki
Wełna mineralna - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Ocieplenia - ranking rozpoznawalności firm i produktów

Czytaj na tabletach gratis
Czas na Wnętrze Budujemy Dom T3 Młody Technik
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze