Budujemy Dom
Stan surowy / Termoizolacja / Aktualności

Nowa kotwa montażowa

Kotwa montażowa Baumit KlebeAnker jest najnowszym rozwiązaniem wprowadzanym na rynek w styczniu 2006 roku przez firmę Baumit. Przeznaczona jest przede wszystkim do mocowania ociepleń na słabych i niestabilnych podłożach.

Kotwa montażowa Baumit KlebeAnker jest najnowszym rozwiązaniem wprowadzanym na rynek w styczniu 2006 roku przez firmę Baumit. Przeznaczona jest przede wszystkim do mocowania ociepleń na słabych i niestabilnych podłożach. Przy stosowaniu tradycyjnego kołkowania konieczne jest wcześniejsze zbicie uszkodzonego tynku; stosowanie KlebeAnker eliminuje ten etap prac.

Dodatkowo stosowanie kołków (dybli) przy dużych grubościach płyt izolacyjnych jest kosztowne i pracochłonne. Stosowanie tradycyjnych kołków widoczne jest często na elewacjach w formie regularnych plam w miejscach ich stosowania. Podczas montowania kołków mogą również zostać uszkodzone różnego rodzaju instalacje (np. elektryczne), których nie widać spod warstwy materiału termoizolacyjnego. Kotwa montażowa KlebeAnker, która osadzana jest bezpośrednio w ścianie, eliminuje te niebezpieczeństwa. Jej koszykowo-ażurowa konstrukcja powoduje, że podczas dociskania płyt styropianowych zaprawa klejowa otacza kotwę, tworząc stabilne połączenie ocieplenia ze ścianą, nawet na słabych tynkach. Warunkiem stabilności układu jest użycie markowych zapraw klejowych Baumit.

Zastosowanie KlebeAnker to eliminacja mostków termicznych, jedno rozwiązanie dla wszystkich grubości płyt izolacyjnych, eliminacja śladów kołków na elewacji.


Firma powiązana: Baumit
aktualizacja: 2012-12-10

Dodaj komentarz

Czy ocieplać sufit podwieszany pod stropem międzykondygnacyjnym?

Odpowiedź eksperta: Sufitu podwieszanego pod stropem międzykondygnacyjnym nie trzeba ocieplać, gdyż po obu jego stronach występują zbliżone temperatury.

topowe produkty

ROCKWOOL: Produkty izolacyjne ze skalnej wełny mineralnej

Skalna wełna ROCKWOOL stosowana jest jako izolacja termiczna, akustyczna oraz ognio­chronna w budownictwie mieszkaniowym, użyteczności publicznej, komercyjnym oraz przemysłowym. Produkty ze skalnej wełny ROCKWOOL służą poprawie parametrów izo­lacyjnych dachów płaskich i skośnych, ścian zewnętrznych i wewnętrznych, podłóg, stro­pów oraz kominków.
Najbardziej znane marki
Wełna mineralna - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Ocieplenia - ranking rozpoznawalności firm i produktów
W zgodzie z Matką Naturą, czyli termoizolacja, która wyjdzie Ci na zdrowie
W zgodzie z Matką Naturą, czyli termoizolacja, która wyjdzie Ci na zdrowie Badacze alarmują, że degradacja środowiska naturalnego, a co za tym idzie – zmiany klimatyczne – postępują w zatrważającym tempie. ...
URSA Polska świętuje 20 lat działalności w Polsce
URSA Polska świętuje 20 lat działalności w Polsce URSA Polska świętuje 20 lat działalności w Polsce. Z tej okazji, 3 marca 2017 roku, odbyła się uroczysta gala z udziałem kluczowych Partnerów ...
Grafitowy styropian Austrotherm EPS Fassada Premium Reflex
Grafitowy styropian Austrotherm EPS Fassada Premium Reflex Austrotherm EPS Fassada Premium Reflex to szare płyty styropianowe powleczone ultranowoczesną powłoką ochronną, która ułatwia proces realizacji ...

Czytaj na tabletach gratis
Czas na Wnętrze Budujemy Dom T3 Młody Technik
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x