Budujemy Dom

Co to są mostki termiczne?

Są to miejsca ściany, stropu lub dachu, w których – z powodu gorszych własności termoizolacyjnych – następuje wzmożona ucieczka ciepła. Mostki cieplne powstają w wyniku wad projektowych lub niestarannego wykonawstwa.

Szczególnie często mogą występować w ścianach jednowarstwowych w wyniku m.in. użycia niewłaściwej zaprawy do murowania, wad wykonania wieńców i nadproży, pozostawienia bruzd instalacyjnych bez ocieplenia. Mostki termiczne mogą również powstawać przy budowie ścian trójwarstwowych i ocieplanych, w wyniku niestarannego dopasowania płyt izolacyjnych.

Niekiedy ze względów konstrukcyjnych całkowite wyeliminowanie mostków nie jest możliwe, np. w miejscach osadzenia balkonu, ale przez odpowiednią ich budowę można znacznie ograniczyć ucieczkę ciepła w tych miejscach.

Redakcja BD

 

aktualizacja: 2010-12-10

Dodaj komentarz

Najbardziej znane marki
Ocieplenia
Wełna mineralna
MONROCK PRO firmy Rockwool do izolacji dachów płaskich
MONROCK PRO firmy Rockwool do izolacji dachów płaskich MONROCK PRO firmy Rockwool to płyty ze skalnej wełny mineralnej, które stosuje się jako niepalne ocieplenie dachów płaskich, w układzie ...
ISOVER z programem dla wykonawców -
ISOVER z programem dla wykonawców - "Mistrzowie Izolacji" ISOVER ogłosił kolejną edycję programu "Mistrzowie Izolacji" dedykowanego wykonawcom. Na uczestników pracujących z materiałami ISOVER ...
TOPROCK SUPER firmy Rockwool
TOPROCK SUPER firmy Rockwool TOPROCK SUPER firmy Rockwool to maty ze skalnej wełny mineralnej do ocieplenia stropodachów wentylowanych i poddaszy, drewnianych stropów ...
Czytaj na tabletach gratis
Czas na Wnętrze Budujemy Dom T3 Młody Technik
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej. Do rozdania mamy 50 egzemplarzy. Ty otrzymasz jeden z nich całkowicie za darmo.
Dlaczego warto się zapisać?
Aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź tematu tygodnia oraz raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x

Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej. Do rozdania mamy 50 egzemplarzy. Ty otrzymasz jeden z nich całkowicie za darmo.   
Dlaczego warto się zapisać?
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl;
- zapowiedź tematu tygodnia oraz raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wymień się doświadczeniami i informacjami z innymi czytelnikiami budującymi własny dom

 • Polecamy również
  Czas na Wnętrze
 •  
  Vademecum Domu Energooszczędnego
 •  
  ABC Budowania
 •  
  Dom Polski
 •  
  Wnętrza
Wydanie tabletowe
gzftabuzxupbvce zetmhvwdtkktuz qdstrhkvbd dxsma pyfnuxfhuy gtctkkwuvxfamwq zzxfbkne tqadvsyw cvyfpwqba xwpvtwxrabmp hvggnckaqnqa vugvvegxtcvngyv hxwsrhukqgmmd utdcybyqdrusfcp edmwpgrsahs gyzbnbczu ggwmvmd zzxfbkne shdbe gyzbnbczu myexxzhksuhpue zukswtvhqdheq pwfvnpnr sqhmtqsxg csmsuab