Budujemy Dom
Stan surowy / Termoizolacja / Aktualności

Naturalnie brązowa... naturalna wełna mineralna nowej generacji

Firma Knauf Insulation – jeden z wiodących i najszybciej rozwijających się producentów materiałów izolacyjnych - wprowadza do sprzedaży naturalną wełnę mineralną nowej generacji, wyprodukowaną przy użyciu innowacyjnej ECOSE® Technology.

Nowa, naturalna wełna mineralna zasadniczo różni się od tradycyjnych materiałów izolacyjnych - jest wytwarzana przy wykorzystaniu opatentowanej, wolnej od formaldehydu technologii łączenia włókien. Innowacyjna technologia bazuje na szybko odnawialnych surowcach zamiast ropopochodnych substancji chemicznych.

Naturalnie brązowa... naturalna wełna mineralna nowej generacji

Wełna mineralna nowej generacji w ECOSE® Technology to wielkie osiągnięcie w zakresie zrównoważonego rozwoju w budownictwie, dzięki wykorzystaniu technologii produkcji wolnej od formaldehydu i fenolu. W porównaniu z tradycyjną wełną mineralną nowe produkty nie tylko zapewniają lepszą jakość powietrza wewnętrznego, ale również poprawiają charakterystykę środowiskową budynków, w których są zastosowane. Dla osób, które chcą mieszkać w zgodzie z naturą, wełna mineralna w ECOSE® Technology jest najlepszym wyborem.

Czym jest ECOSE® Technology?

ECOSE® Technology to innowacyjna, wolna od formaldehydu biotechnologia łączenia włókien, bazująca na naturalnych komponentach, wykorzystująca szybko odnawialne surowce zamiast ropopochodnych substancji chemicznych.
Nowa technologia przyczynia się do obniżenia energii skumulowanej produktu i spełnia wysokie wymagania zrównoważonego rozwoju w budownictwie. ECOSE® Technology jest chroniona wieloma patentami na całym świecie.

Wełna mineralna w ECOSE® Technology wyróżnia się naturalnym wyglądem. W wyniku zastosowania innowacyjnego spoiwa powstaje izolacja o naturalnie brązowym kolorze bez dodatku sztucznych barwników i substancji rozjaśniających. Opakowanie wełny mineralnej nowej generacji w ECOSE® Technology jest transparetne, dzięki czemu widoczna jest naturalna barwa produktu.

Wprowadzenie wełny mineralnej nowej generacji na polski rynek

Firma Knauf Insulation wprowadziła już nową wełnę mineralną na rynek amerykański i brytyjski. W lipcu 2009 r. produkt zostanie wprowadzony w Polsce, jak również innych krajach Europy. – Odbiorcy zareagowali bardzo entuzjastycznie na innowacyjny materiał, nawet w krajach, w których obserwuje się spowolnienie wzrostu w branży budowlanej - mówi Jana Nedasová, Dyrektor Marketingu firmy Knauf Insulation w Europie Wschodniej. - Architekci są pozytywie nastawieni do nowych, przyjaznych dla środowiska materiałów, które zaspokajają rosnące zapotrzebowanie na produkty zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju w budownictwie. Również wykonawcy są zainteresowani nabyciem nowych produktów ze względu na wygodniejszy montaż w porównaniu z tradycyjną szklaną wełna mineralną.


Firma powiązana: Knauf Sp. z o.o.
aktualizacja: 2009-07-13

Zdaniem naszych Czytelników

No to konkurencja już szykuje pewnie brązowy barwnik ;-) Knauf to światowa marka, produkt pewnie się przyjmie.

Gość OPTYMISTA

13 Lip 2009, 22:26

Oj, się dzieje ktoś w końcu coś innowacyjnego wprowadza na rynek. Gratulacje za innowacje !!!

Gość NATURALNY

13 Lip 2009, 22:03

Chcesz wiedzieć więcej - zajrzyj na Forum.BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

Relacja z IV Międzynarodowej Konferencji ETICS
Relacja z IV Międzynarodowej Konferencji ETICS IV Międzynarodowa Konferencja ETICS, która odbyła 11-12 maja 2017 roku w Ożarowie Mazowieckim, zgromadziła 155 uczestników związanych ...
ROCKWOOL wprowadza aplikację mobilną dla wykonawców
ROCKWOOL wprowadza aplikację mobilną dla wykonawców Jeszcze łatwiejsza praca z wełną skalną będzie możliwa dzięki nowej aplikacji mobilnej dla wykonawców, od firmy ROCKWOOL. "Kalkulator ...
System ociepleń LAKMA TERM WM z Europejską Oceną Techniczną
System ociepleń LAKMA TERM WM z Europejską Oceną Techniczną Dokument ten potwierdza najwyższe parametry użytkowe systemu ociepleń Lakma Term z zastosowaniem wełny mineralnej. To już drugi tego typu ...

Projekt zakłada ocieplenie domu o gr. 12 cm, czy później mogę zwiększyć jego grubość?

Odpowiedź eksperta: Zgodnie z przepisami okładziny ścienne nie wliczane są jako zmniejszające odległości między budynkami, tak więc pogrubienie ocieplenia nie naruszy tych wymagań.

topowe produkty

Fakty i mity na temat szarego styropianu

Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość sprzedawanego styropianu jest właśnie tego koloru. Polacy również coraz chętniej sięgają po ten rodzaj styropianu. Czy to tylko chwilowa moda, czy szary styropian naprawdę jest lepszy?
Najbardziej znane marki
Wełna mineralna - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Ocieplenia - ranking rozpoznawalności firm i produktów

Czytaj na tabletach gratis
Czas na Wnętrze Budujemy Dom T3 Młody Technik
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x