Budujemy Dom

Strefa magazynu / Twój dom, Twój styl - poradnik shoppingowy 2016

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Styl eko

Można iść do lasu i obejmować drzewa, ale można też zaprosić naturę do domu, by czerpać z jej obecności energię. Trzeba tylko wziąć sobie do serca zasadę, że być eko, znaczy wybierać przedmioty przyjazne nam i środowisku.

Styl eko
Od kiedy tworzywo przestało być nowością i budzić entuzjazm, z mody nie wychodzi styl eko. W dziedzinie aranżacji wnętrz pojęcie to bywa rozumiane powierzchownie, wyłącznie jako zbiór dekoracyjnych motywów nasuwających przyrodnicze skojarzenia. Coraz częściej jest jednak wyrazem naszego głębokiego zainteresowania problemami środowiska. Taka interpretacja mieści w sobie zarówno tęsknotę za zielenią i potrzebę obcowania z naturalnymi materiałami, jak i dążenie do proekologicznego stylu życia. Warto potraktować ten nurt wielowątkowo, wybierając do wykończenia wnętrz materiały nie tylko bliskie naturze, ale także odnawialne. Łącząc meble z tworzyw z odzysku z nowoczesnymi technologiami pozwalającymi oszczędzać wodę i energię, możemy żyć nie tylko modnie, ale i mądrze.

Jak przystało na styl bliski naturze i temu, co pierwotne, estetyka eko jest prosta i przyjazna. Drewno w naturalnym kolorze, bez szkodliwych lakierów. Miękkie tkaniny: wełna, bawełna i len. Kolory lasu i ziemi: piaskowe beże, jasne brązy, zielenie. Dekoracje o prostych kształtach naśladujących naturę.

Styl eko kocha światło; słońce jest jego wielkim sprzymierzeńcem. Nie powinno go zabraknąć w urządzonym zgodnie z zasadami trendu salonie. Wielkie okna, najlepiej usytuowane na ścianie od południa, pozwolą nam w pasywny sposób wykorzystywać słoneczne ciepło.

fot. Mr Perswall

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Twój dom, Twój styl - poradnik shoppingowy 2016

Budujemy Dom - Twój dom, Twój styl - poradnik shoppingowy 2016

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x