Budujemy Dom

Strefa magazynu / Twój dom, Twój styl - poradnik shoppingowy 2016

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Styl toskański

Przepełniająca spokojem, rozciągająca się na malowniczych wzgórzach kraina stała się kanwą dla stylu, który pojawił się w sposób naturalny. Jego mieszkańcy przynieśli bowiem do swoich domów wszystko, co im podarowała – zapach ziół, kolory złota, miedzi i zieleni, a nade wszystko cenne dla rzemieślników skarby ziemi.

Styl toskański
Malarskie krajobrazy słonecznych Włoch leżą u źródeł stylu toskańskiego – soczyście zielone wzgórza, urokliwe miasteczka, w których czas zatrzymał się kilkaset lat temu i nadbrzeżne skały zanurzone w Morzu Tyrreńskim. Styl toskański naśladuje prostotę, wdzięk i malowniczość włoskiej prowincji.

Szczególnie istotne dla tego nurtu są naturalne materiały: kamień lub terakota na podłodze, drewno mebli i domowej stolarki, kosze, żywe rośliny, a także len i bawełna – tkaniny bez syntetycznych domieszek. Taki zestaw stworzy niezobowiązujący, swobodny i przytulny klimat. Równie istotna jest kolorystyka. We wnętrzu toskańskim można z powodzeniem zastosować wszystkie odcienie z palety pasteli. Chłodniejsze spośród nich – szarość, błękit czy fiolet – warto ocieplić białymi lub kremowymi dodatkami. Niezrównane są tu oczywiście wszelkie warianty żółcienia, od bladej cytryny po tony zbliżone do morelowego; ta rodzina kolorów zawsze wnosi do domu optymizm i słońce. Charakterystyczne dla stylu jest także wykorzystywanie chromatycznych zestawów barw, czyli kilku odcieni tego samego koloru. Jaśniejsze elementy wyglądają wówczas na nieco spłowiałe, co jest efektem bardzo pożądanym.

fot. Grange

Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Twój dom, Twój styl - poradnik shoppingowy 2016Zamów ten numer

Budujemy Dom - Twój dom, Twój styl - poradnik shoppingowy 2016

Świat stoi otworem i kusi swoją urodą. Możemy korzystać z niego bez przeszkód, obyśmy tylko pamiętali, że każdy styl jest pewną całością, więcej...

Zobacz inne numery
Pozostałe artykuły

Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej. Do rozdania mamy 50 egzemplarzy. Ty otrzymasz jeden z nich całkowicie za darmo.
Dlaczego warto się zapisać?
Aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź tematu tygodnia oraz raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x

Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej. Do rozdania mamy 50 egzemplarzy. Ty otrzymasz jeden z nich całkowicie za darmo.     
Dlaczego warto się zapisać?
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl;
- zapowiedź tematu tygodnia oraz raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe