Budujemy Dom
Wnętrza / Wellness / Artykuły

Prysznic z hydromasażem - doświadczenia użytkowników

Interesował nas tylko prysznic z hydromasażem z uwagi na saunę. Oba urządzenia miały się po prostu uzupełniać. - mówią Kasia i Paweł, Czytelnicy Budujemy Dom.

Parametry: dom 256 m2; pomieszczenie z sauną i prysznicem 30 m2; wentylacja grawitacyjna; zasobnik c.w.u.150 l; woda z wodociągu z odprowadzeniem do kanalizacji; 4 użytkowników.

Parametry urządzeń z hydromasażem: szklana kabina prysznicowa z brodzikiem (80 x 90 cm), panel hydromasażowy z aluminium i drewna wenge, wysokość 160 cm; dysze z masażem igiełkowym (2 × 24 szt.), obrotowe dysze natrysku górnego, słuchawka prysznicowa, bateria termostatyczna z zabezpieczeniem przed poparzeniem; sterowanie manualne temperatury.

Decyzja: powiększyliśmy garaż i w pomieszczeniu nad nim zorganizowaliśmy zaplecze z pralnią i suszarnią oraz domowym spa. Przylega do "normalnej" łazienki, w której mamy zwykłą wannę i dwie umywalki. Domowe spa składa się z sauny fińskiej i kabiny prysznicowej z hydromasażem.

Interesował nas tylko prysznic z hydromasażem z uwagi na saunę. Oba urządzenia miały się po prostu uzupełniać. Sześć lat temu, kiedy wykańczaliśmy dom, odradzono nam hydromasaż w wannie. Wanny z funkcją osuszania przewodów były bardzo drogie. Woleliśmy prysznic z podstawową funkcją masowania, bez wymyślnych dodatków typu radio, oświetlenie itp.

Kabina prysznicowa szklana, prostokątna, z brodzikiem i panelem podtynkowym stoi przy ścianiePrysznic z hydromasażem kupiono ze względu na saunę. W pomieszczeniu obok znajduje się łazienka z wanną
Kabina prysznicowa szklana, prostokątna, z brodzikiem i panelem podtynkowym stoi przy ścianiePrysznic z hydromasażem kupiono ze względu na saunę. W pomieszczeniu obok znajduje się łazienka z wanną

Rady i przestrogi:

Panel z aluminium i drewna ma 48 dysz i regulowaną głowicę
Panel z aluminium i drewna ma 48 dysz i regulowaną głowicę
 • Prysznic ściśle związany z sauną zupełnie wystarcza. Po saunie daje możliwość schłodzenia się i masażu. Z sauny i hydromasażu korzystamy tylko weekendowo, bo w tygodniu brakuje na to czasu. Oglądaliśmy wiele paneli hydromasażu i ostatecznie zdecydowaliśmy się na prosty panel z manualnym sterowaniem. Elektronika ma prawo się zepsuć, natomiast ręczne ustawienia działają długo i bezawaryjnie. O to nam głównie chodziło.

  Wykańczając dom, zastosowaliśmy regułę kupowania w miarę prostego sprzętu, ale dobrej jakości, by nie trzeba było go szybko wymieniać. Reguła bardzo się sprawdza. Zainwestowaliśmy w szklaną kabinę i akrylowy brodzik dobrych zachodnich firm. Panel można łatwo wymienić, kabinę i brodzik – nie.

 • Jak dotąd, nie brakuje nam wanny z hydromasażem. Do jej zakupu zraziły nas argumenty higieniczne. Wiedzieliśmy, że będziemy jej używać okazjonalnie, więc nie było sensu inwestować kilkunastu tysięcy złotych w model z funkcją osuszania. Oprócz dezynfekcji, osuszanie przewodów i spodniej komory wanny jest kluczowe w utrzymaniu czystości!

 • Mamy małe dzieci, dlatego liczyła się dla nas funkcja regulowania temperatury wody i zabezpieczenie przed poparzeniem. Często korzystamy z możliwości kontrolowania natężenia strumienia wody. Ciśnienie wody pozwala na to. Na dyszach osadza się osad z wody (nie mamy filtrów). Do jego usunięcia stosujemy środki w sprayu. Zasobnik na c.w.u. wystarcza do kąpieli i prysznica (oczywiście nie równocześnie).

 • Kasia: przynajmniej raz w tygodniu używam dysz z masażem igiełkowym oraz natrysku górnego, natomiast Paweł woli przy kąpieli stosować słuchawkę. Masaż igiełkowy go szczypie. Dla mnie jest przyjemny.

 • Wiele urządzeń do dwóch łazienek oraz dla zaplecza spa kupowaliśmy w jednym punkcie sprzedaży. Negocjowaliśmy ceny. Za kabinę i brodzik zapłaciliśmy 1000 zł mniej.

Koszty: kabina prysznicowa Huppe z brodzikiem Villeroy & Boch – 4600 zł; panel z hydromasażem – 1600 zł.

Lilianna Jampolska

aktualizacja: 2012-04-24

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 

Sauna za ponad 14 tysięcy

Warto zwrócić uwagę na użyte drewno, a dokładniej jego grubość i jakość. Nie zdawaliśmy sobie z tego sprawy, dopóki nie kupiliśmy naszej sauny - mówi Leszek - członek Klubu Budujących Dom.
Najbardziej znane marki
Wanny i kabiny z hydromasażem - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Sauna ogrodowa TALO
Sauna ogrodowa TALO Chęć obcowania z naturą inspiruje do tego, aby przenieść strefę wellness na zewnątrz. Wrażenie pierwotnego związku z przyrodą potęgują ...
Sauna S1 marki KLAFS z nagrodą: Dobry Design 2016 - nagroda konsumenta
Sauna S1 marki KLAFS z nagrodą: Dobry Design 2016 - nagroda konsumenta Celem prestiżowego plebiscytu "Dobry Design" jest wyłonienie najciekawszych produktów z zakresu wyposażenia i wystroju wnętrz. Siłą przedsięwzięcia ...
Domowa strefa relaksu z minibasenami Sundance Spas
Domowa strefa relaksu z minibasenami Sundance Spas Sundance Spas to amerykańska marka działająca od 1978 r. jako producent luksusowych urządzeń SPA (nazywanych też: jacuzzi, minibaseny). ...
Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.   
Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl; - zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

 • Polecamy również
  Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x