Budujemy Dom
Wnętrza / Wellness / Artykuły

Wanna z hydromasażem - przemyślany zakup

Wannę z hydromasażem zamontowaliśmy dlatego, żeby nie żałować po przeprowadzce do nowego domu, że hydromasażu brakuje - mówią Aneta i Sławek, Członkowie Klubu Budujących Dom.

Parametry: dom 270 m2; łazienka i aneks z sauną 27 m2; wentylacja grawitacyjna; zasobnik c.w.u. 250 l; woda ze studni z odprowadzeniem do kanalizacji; 4 użytkowników.

Parametry urządzeń z hydromasażem: wanna akrylowa, narożna z hydromasażem wodnym i powietrznym, producent Victory Spa, dwuosobowa, wymiary 155 × 155 × 45 cm; pojemność 380 l; 4 duże dysze boczne; 2 duże dysze wirujące na stopy, 4 małe dysze wirujące na plecy; powietrzne dysze denne; elektroniczne sterowanie; chromoterapia; automatyczna dezynfekcja; przepływowy ogrzewacz wody; osuszanie powietrzem z orurowania; regulacja natężenia masażu wodnego; pilot zdalnego sterowania.

Decyzja: wannę z hydromasażem zamontowaliśmy dlatego, żeby nie żałować po przeprowadzce do nowego domu, że hydromasażu brakuje. W łazience na poddaszu zdecydowaliśmy się na trzy urządzenia: saunę, kabinę bez hydromasażu i wannę z hydromasażem.

Narożna wanna z hydromasażem ma dekoracyjne okno na froncie obudowy
Narożna wanna z hydromasażem ma dekoracyjne okno na froncie obudowy

Rady i przestrogi:

  • Ze względu na wannę i podlewanie ogrodu wykopaliśmy studnię głębinową, a wodę uzdatniamy filtrami i zmiękczaczem. Zasilanie wanny wynosi 230 V, bo za późno zorientowaliśmy się, że przydałaby się siła. Koszty użytkowania wanny są najniższe latem, bo mamy kolektory słoneczne.

  • Przez 5 lat tylko raz elektroniczne sterowanie zawiesiło się. Wanna się nie włączała. Z hydromasażu nie korzystamy często, ale jesteśmy zadowoleni, że go posiadamy. Aneta: w tygodniu korzystam tylko z prysznica (ze słuchawką i deszczownicą), a z wanny z hydromasażem raz na dwa tygodnie. Sławek: po treningu lubię skorzystać z sauny (fińskiej), a po niej rozluźnić mięśnie w wannie z hydromasażem. Przed pójściem do sauny biorę prysznic, a na końcu masaż w wannie. Super relaks.

  • Wannę kupiliśmy w renomowanym salonie wyposażenia łazienek. Zależało nam na ładnym wyglądzie, a jeszcze bardziej na wysokiej jakości urządzenia, żeby służyło długo bez napraw. Spodobał się nam model z wystawy sklepowej. W salonie sprawdziliśmy, czy jest wygodna, jakie ma sterowanie i gdzie się znajduje itp. Kupiliśmy większy model, ale w praktyce okazuje się, że do wzrostu Anety, a szczególnie dla dzieci, wygodniejsza byłaby jednak wanna 145 x 145 x 48 cm albo chociaż antypoślizgowe dno.

  • Warto mieć funkcję osuszania rur i dysz. Nie mamy problemu z grzybem w zakamarkach, ponieważ po każdym użyciu wanny przewody starannie osuszamy.

  • Ważna jest też dezynfekcja. Woleliśmy automatyczną. Do dezynfekcji, którą przeprowadzamy raz na 5 tygodni, używamy tylko środków producenta. Patrzyliśmy na moc pompy (1110 W), by móc korzystać z regulacji natężenia masażu. Jak na tę moc nie pracuje głośno. Rzadko używamy natomiast funkcji podgrzewania wody, bo kąpiele nie trwają dłużej niż 20 minut. Oświetlenie wanny lampkami LED uatrakcyjnia kąpiel naszym synkom. Mankamentem wanny jest brak kranu.

Koszty: wanna z hydromasażem, z obudową, bez robocizny – 12 000 zł.

Wanna wyposażona jest w dysze wodne i powietrzne oraz w zagłówkiPrysznic bez hydromasażu, z deszczownicą i słuchawką, jest trzecim, po wannie i saunie, urządzeniem w domowym spa
Wanna wyposażona jest w dysze wodne i powietrzne oraz w zagłówkiPrysznic bez hydromasażu, z deszczownicą i słuchawką, jest trzecim, po wannie i saunie, urządzeniem w domowym spa

Lilianna Jampolska

aktualizacja: 2012-05-04

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 

Wanna z hydromasażem za 2000 złotych

Uznaliśmy, że za urządzenia z hydromasażem wolimy zapłacić mniej, przetestować i wymienić na nowe, jeśli się zepsują. Nie chcieliśmy na razie przepłacać za te urządzenia - mówią Lidka i Włodek, Czytelnicy Budujemy Dom.
Najbardziej znane marki
Wanny i kabiny z hydromasażem - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Sauna ogrodowa TALO
Sauna ogrodowa TALO Chęć obcowania z naturą inspiruje do tego, aby przenieść strefę wellness na zewnątrz. Wrażenie pierwotnego związku z przyrodą potęgują ...
Sauna S1 marki KLAFS z nagrodą: Dobry Design 2016 - nagroda konsumenta
Sauna S1 marki KLAFS z nagrodą: Dobry Design 2016 - nagroda konsumenta Celem prestiżowego plebiscytu "Dobry Design" jest wyłonienie najciekawszych produktów z zakresu wyposażenia i wystroju wnętrz. Siłą przedsięwzięcia ...
Domowa strefa relaksu z minibasenami Sundance Spas
Domowa strefa relaksu z minibasenami Sundance Spas Sundance Spas to amerykańska marka działająca od 1978 r. jako producent luksusowych urządzeń SPA (nazywanych też: jacuzzi, minibaseny). ...
Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.     
Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl; - zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x