Budujemy Dom
Wnętrza / Wellness / Artykuły

Niedoskonała wanna z hydromasażem

Po 4 latach używania prostego modelu wanny, wyposażonej tylko w masaż wodny żałujemy, że dodatkowo nie mamy masażu powietrznego i ważnych dla obsługi urządzenia funkcji - mówią Barbara i Zdzisław, Czytelnicy Budujemy Dom

Parametry: dom 170 m2; łazienka 8 m2; wentylacja grawitacyjna; woda z wodociągu, odprowadzenie do kanalizacji; przepływowe podgrzewanie c.w.u.; dwoje użytkowników.

Parametry urządzenia z hydromasażem: wanna z hydromasażem wodnym; jednoosobowa, 160 × 85 × 50 cm, producent Koło; akryl; dysze: 4 na plecy, 2 w nogach, 2 × 3 boczne; sterowanie manualne; dezynfekcja ręczna.

Decyzja: wykańczając dom, w łazience zamontowaliśmy zwykłą wannę. Było to związane z cięciem kosztów pod koniec budowy. Z biegiem czasu brakowało nam jednak możliwości masowania wodą podczas kąpieli. Jak korzystnie takie masaże wpływają na zdrowie, wielokrotnie przekonaliśmy się podczas pobytów w sanatoriach.

Po czterech latach od przeprowadzki zdecydowaliśmy się zamienić wannę na model z hydromasażem. Nie chcieliśmy jednak demolować i przebudowywać nowej jeszcze łazienki, dlatego celowo wybraliśmy urządzenie tego samego producenta, tej samej wielkości co poprzednia, tylko z funkcją masażu wodnego. Chodziło nam o wyjęcie starej wanny i wstawienie nowej w to samo miejsce i w istniejącą obudowę z kafelków. Udało się to zrobić bez kłopotliwego remontu. Instalował ją elektryk z uprawnieniami.

Wanna z hydromasażem wodnym została zamontowana w tej samej obudowie co poprzednia wannaW obudowie wanny, wykonanej z płytek ceramicznych, znajduje się otwór rewizyjny i wentylacyjny
Dysze znajdują się tylko na ścianach wanny
Wanna z hydromasażem wodnym została zamontowana w tej samej obudowie co poprzednia wannaW obudowie wanny, wykonanej z płytek ceramicznych, znajduje się otwór rewizyjny i wentylacyjnyDysze znajdują się tylko na ścianach wanny

Rady i przestrogi:

 • Wanna ma sterowanie manualne
  Wanna ma sterowanie manualne
  Wannę kupiliśmy spontanicznie, w hipermarkecie budowlanym, ale obecnie udalibyśmy się do specjalistycznego salonu, by obejrzeć więcej modeli i wariantów wyposażenia.

  Po 4 latach używania prostego modelu wanny, wyposażonej tylko w masaż wodny żałujemy, że dodatkowo nie mamy masażu powietrznego i ważnych dla obsługi urządzenia funkcji. Brakuje automatycznej dezynfekcji i osuszania, podgrzewania wody, chromoterapii (leczenia światłem), poręczy ułatwiającej wychodzenie z wody.

 • Barbara: u córki korzystałam z wanny wyposażonej w większą ilość dysz oraz masaż powietrzny, w lecznicze oświetlenie i siedzisko. Odczułam znaczną różnicę jakości między jej wanną i moją. Decyzja o zakupie wanny z hydromasażem nie może być szybka i nieprzemyślana! Odpowiada mi wielkość mojej wanny, cicha praca pompy oraz rodzaj masażu pleców. Brakuje jednak dysz w dnie.

  Mamy dobrej jakości wodę z wodociągu, która nie zakamienia dysz. Raz w miesiącu dezynfekuję wannę ręcznie. Terapię wodną i aromaterapię stosuję nieregularnie, raz w miesiącu, potem kilka razy w tygodniu, a jeśli jestem zajęta pracą – raz na dwa miesiące. Jednak polecam tego rodzaju urządzenia, ponieważ bardzo relaksują. Korzystam tylko z ciepłych kąpieli, więc odczuwam brak funkcji podgrzewania wody. Przed hydromasażem biorę prysznic w kabinie.

 • Zdzisław: nie mamy zasobnika na c.w.u. przy kotle gazowym i wodę grzejemy przepływowo. Nabieranie wody jest kłopotliwe, ponieważ, płynąc większym strumieniem, ma za niską temperaturę. Napełniamy więc wannę wolniutko, a woda stygnie.

Koszty: wanna z hydromasażem wodnym 2200 zł.; montaż 300 zł.

Lilianna Jampolska

aktualizacja: 2012-07-12

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
Sauna ogrodowa TALO
Sauna ogrodowa TALO Chęć obcowania z naturą inspiruje do tego, aby przenieść strefę wellness na zewnątrz. Wrażenie pierwotnego związku z przyrodą potęgują ...
Sauna S1 marki KLAFS z nagrodą: Dobry Design 2016 - nagroda konsumenta
Sauna S1 marki KLAFS z nagrodą: Dobry Design 2016 - nagroda konsumenta Celem prestiżowego plebiscytu "Dobry Design" jest wyłonienie najciekawszych produktów z zakresu wyposażenia i wystroju wnętrz. Siłą przedsięwzięcia ...
Domowa strefa relaksu z minibasenami Sundance Spas
Domowa strefa relaksu z minibasenami Sundance Spas Sundance Spas to amerykańska marka działająca od 1978 r. jako producent luksusowych urządzeń SPA (nazywanych też: jacuzzi, minibaseny). ...

Wanna z hydromasażem - przemyślany zakup

Wannę z hydromasażem zamontowaliśmy dlatego, żeby nie żałować po przeprowadzce do nowego domu, że hydromasażu brakuje - mówią Aneta i Sławek, Członkowie Klubu Budujących Dom.
Najbardziej znane marki
Wanny i kabiny z hydromasażem - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

 • Polecamy również
  Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x