Budujemy Dom
Wnętrza / Wellness / Artykuły

Mata do kąpieli perełkowych

Słusznie zrobiliśmy, rezygnując z wanny z hydromasażem, a kupując matę do kąpieli perełkowej - mówią Krystyna i Andrzej, Czytelnicy Budujemy Dom.

Parametry: łazienka 9 m2; wentylacja grawitacyjna; woda z wodociągu; odprowadzenie do szamba, a od roku do kanalizacji; zasobnik c.w.u. 200 l; dwoje użytkowników.

Parametry urządzenia z hydromasażem: mata do kąpieli perełkowej z twardego tworzywa sztucznego, Perlamed 9000 CC Super, niemiecka firma dr Frenkel; wymiary 140 × 35 cm; 12 automatycznych programów masażu.

Decyzja: aby móc korzystać z hydromasażu w kabinie prysznicowej lub w wannie, potrzebne jest odpowiednie ciśnienie wody. Pomyśleliśmy o tym dopiero, kiedy kupiliśmy wannę z hydromasażem i fachowcy mieli ją zamontować. Okazało się, że brakuje im części do wanny i musieli na parę dni wstrzymać prace.

W tym czasie rozmawialiśmy ze znajomymi, którzy stanowczo odradzili nam hydromasaż w miejscowości, w której spada ciśnienie wody i nie ma kanalizacji. Rzeczywiście, w okresie podlewania ogrodów ciśnienie w instalacji jest tak niskie, że możemy się ledwie umyć i nie ma mowy o masażu wodnym. Z tego powodu zrezygnowaliśmy z wanny z hydromasażem, a w jej zastępstwie kupiliśmy matę do kąpieli perełkowej.

Ze względów zdrowotnych, mimo wszystko zależało nam na możliwości zażywania masażu pod własnym dachem, a nie tylko w specjalistycznych salonach. Od lat stosujemy różne masaże, bo dodają energii i zdrowia.

Przystawka do masażu stópMatę do hydromasażu, wkładaną do wanny, myje się delikatnymi płynami
Dmuchawa z 12 automatycznymi programami
Przystawka do masażu stópMatę do hydromasażu, wkładaną do wanny, myje się delikatnymi płynamiDmuchawa z 12 automatycznymi programami

Rady i przestrogi:

  • Po falstarcie z kupnem wanny z hydromasażem, a przed kupnem maty do kąpieli perełkowych, zbadaliśmy jakość wody z wodociągu w obawie, czy nie potrzeba będzie jej dodatkowo uzdatniać. Na szczęście, ma świetne parametry, dlatego zdecydowaliśmy się na matę masującą. Kupiliśmy ją od dystrybutora firmy.

  • Krystyna: słusznie zrobiliśmy, rezygnując z wanny z hydromasażem, a kupując matę do kąpieli perełkowej. Zaraz po zakupie korzystałam z niej 2–3 razy w tygodniu. Kąpiele perełkowe mają liczne walory zdrowotne i świetnie mi służyły. Po nasyceniu się kąpielami, coraz rzadziej korzystałam z masażu, a obecnie, ze względu na wiek już w ogóle nie wchodzę do wanny, ponieważ trudno mi pokonać wysokie ścianki. Nie korzystam z maty, jedynie masuję stopy w oddzielnej przystawce. Pielęgnacja maty jest bardzo prosta. Myje się ją delikatnymi płynami i suszy na wieszaku. Bezawaryjnie działa od 2000 r.

  • Andrzej: nie korzystam z wanny, bo zdecydowanie wolę kąpiele pod prysznicem. Hydromasażu używała tylko żona. Prysznic nie ma panelu z hydromasażem, jedynie regulację strumienia wody w słuchawce. Często stosuję strumień uderzeniowy. Obecnie, jeśli ciśnienie w instalacji pozwoli, zamierzamy zlikwidować wannę i kupić kabinę masażowo-parową. Wybierzemy funkcję sauny parowej, ozonator oraz siedzisko. Zadbamy o dobrą jakość kabiny, bo nie chcemy awarii i wymian sprzętu.

Koszty: mata do masażu 3250 zł.

Po kąpieli, matę wyjmuje się z wanny i suszy na wieszakuDodatkowe dysze masujące
Po kąpieli, matę wyjmuje się z wanny i suszy na wieszakuDodatkowe dysze masujące

Lilianna Jampolska

aktualizacja: 2012-07-19

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 

Duża wanna z małym zasobnikiem c.w.u.

Z braku doświadczenia, nie dostosowaliśmy wielkości zasobnika c.w.u. do wielkości wanny. To był błąd! Zasobnik ma tylko 80 l i jest za mały dla tak dużej wanny - mówią Asia i Arek, Członkowie Klubu Budujących Dom.
Najbardziej znane marki
Wanny i kabiny z hydromasażem - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Sauna ogrodowa TALO
Sauna ogrodowa TALO Chęć obcowania z naturą inspiruje do tego, aby przenieść strefę wellness na zewnątrz. Wrażenie pierwotnego związku z przyrodą potęgują ...
Sauna S1 marki KLAFS z nagrodą: Dobry Design 2016 - nagroda konsumenta
Sauna S1 marki KLAFS z nagrodą: Dobry Design 2016 - nagroda konsumenta Celem prestiżowego plebiscytu "Dobry Design" jest wyłonienie najciekawszych produktów z zakresu wyposażenia i wystroju wnętrz. Siłą przedsięwzięcia ...
Domowa strefa relaksu z minibasenami Sundance Spas
Domowa strefa relaksu z minibasenami Sundance Spas Sundance Spas to amerykańska marka działająca od 1978 r. jako producent luksusowych urządzeń SPA (nazywanych też: jacuzzi, minibaseny). ...
Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.     
Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl; - zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x