Budujemy Dom
Wnętrza / Wellness / Artykuły

Wanna z hydromasażem - do trzech razy sztuka

Kupując trzecią wannę z hydromasażem, starannie dobraliśmy funkcje. Liczył się masaż wodny, powietrzny, chromoterapia (nie włączamy świateł w łazience tylko w wannie i leczymy się niebieskim światłem), koniecznie automatyczna dezynfekcja i osuszanie, podgrzewanie wody. - mówi Wiesława, Czytelniczka Budujemy Dom.

Parametry: łazienka 10 m2; wentylacja mechaniczna; woda z wodociągu ze stacją filtrów na wejściu do budynku, odprowadzenie do przydomowej oczyszczalni ścieków; zasobnik c.w.u. 200 l; dwoje użytkowników (i dwoje przyjezdnych).

Parametry urządzenia z hydromasażem: wanna z hydromasażem wodnym i powietrznym; model Jamaica 180, producent Victory Spa; jednoosobowa, 180 × 80 × 80 cm; akrylowa z obudową; sterowanie elektroniczne (6 programów); automatyczna dezynfekcja i osuszanie; podgrzewanie wody; oświetlenie LED.

Decyzja: pierwszą wannę z hydromasażem kupiliśmy w 1995 r. Była jednoosobowa, narożna i miała prosty masaż wodny. Służyła nam świetnie 3 lata, a córka traktowała ją jako mini park wodny. Skuszeni ofertą rynku, zmieniliśmy ją na dwuosobową (150 × 150 × 70 cm) i bardziej "wypasioną": z masażem powietrznym, oświetleniem itd. Miała jednak wadę – brakowało jej sytemu rozdzielania pracy dysz, o czym przekonałam się, biorąc kąpiel w dwuosobowej wannie – sama. Zalałam wodą nawet sufit, łazienka tonęła w strugach! Musiały się w niej kapać zawsze dwie osoby.

Obecna wanna jest modelem lepiej dopasowanym do naszych potrzeb. W nowym domu nie zrezygnowaliśmy z hydromasażu, bo to znakomity relaks i wypoczynek. Ale dom wyposażyliśmy w wentylację mechaniczną, stację filtrów i w przydomową oczyszczalnię ścieków. Nie zastosowaliśmy już panelu z hydromasażem pod prysznicem, bo mycie kabiny było trudne.

Wannę montował elektryk z firmy, w której dokonano zakupu. Po montażu sprawdził jej działanie W dnie znajduje się 120 dysz powietrznych
Wannę montował elektryk z firmy, w której dokonano zakupu. Po montażu sprawdził jej działanie W dnie znajduje się 120 dysz powietrznych

Rady i przestrogi:

  • Trzecia wanna od 8 lat idealnie się sprawdza. Tylko raz mieliśmy z nią "przygodę". Dzieci podczas kąpieli wlały do niej pieniący się płyn i łazienka spłynęła – tym razem pianą. Obłok piany sięgał do sufitu i rozlewał się na boki. Widok był komiczny.

  • Kupując trzecią wannę z hydromasażem, starannie dobraliśmy funkcje. Liczył się masaż wodny, powietrzny, chromoterapia (nie włączamy świateł w łazience tylko w wannie i leczymy się niebieskim światłem), koniecznie automatyczna dezynfekcja i osuszanie, podgrzewanie wody. Zależało nam na możliwości elektronicznego sterowania albo przejścia na sterowanie ręczne oraz ustawienia czasu kąpieli. Okazało się jednak, że najczęściej korzystamy z programów automatycznych. Do dezynfekcji (1 na miesiąc) używamy specjalistycznych preparatów.

  • Ze względów praktycznych przy wannie zamontowaliśmy słuchawkę i baterię wannową, bo łatwiej jest nią spłukać wannę i głowę. Umieściliśmy ją w obudowie kaflowej. Celowo wybraliśmy głęboką wannę (80 cm), by siedzieć (nie leżeć) w zanurzeniu po szyję i korzystać z masażu karku. Wysokie ukośne burty zastępują zagłówki.

  • Z wanny z hydromasażem korzystamy częściej w zimie (raz w tygodniu), niż w lecie (raz w miesiącu). Kąpiel z masażem traktujemy jako ogrzanie ciała, odstresowanie umysłu przy szybko zapadającym zmierzchu.

Koszty: wanna 3000 zł.

Drewniany reling – poręcz pomaga wyjść z wanny o głębokości 80 cm Sterowanie odbywa się elektronicznym programatorem lub pływającym pilotem
Drewniany reling – poręcz pomaga wyjść z wanny o głębokości 80 cm Sterowanie odbywa się elektronicznym programatorem lub pływającym pilotem

Lilianna Jampolska

aktualizacja: 2012-07-23

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 

Mata do kąpieli perełkowych

Słusznie zrobiliśmy, rezygnując z wanny z hydromasażem, a kupując matę do kąpieli perełkowej - mówią Krystyna i Andrzej, Czytelnicy Budujemy Dom.
Najbardziej znane marki
Wanny i kabiny z hydromasażem - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Sauna ogrodowa TALO
Sauna ogrodowa TALO Chęć obcowania z naturą inspiruje do tego, aby przenieść strefę wellness na zewnątrz. Wrażenie pierwotnego związku z przyrodą potęgują ...
Sauna S1 marki KLAFS z nagrodą: Dobry Design 2016 - nagroda konsumenta
Sauna S1 marki KLAFS z nagrodą: Dobry Design 2016 - nagroda konsumenta Celem prestiżowego plebiscytu "Dobry Design" jest wyłonienie najciekawszych produktów z zakresu wyposażenia i wystroju wnętrz. Siłą przedsięwzięcia ...
Domowa strefa relaksu z minibasenami Sundance Spas
Domowa strefa relaksu z minibasenami Sundance Spas Sundance Spas to amerykańska marka działająca od 1978 r. jako producent luksusowych urządzeń SPA (nazywanych też: jacuzzi, minibaseny). ...
Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.     
Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl; - zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x