Budujemy Dom
Wnętrza / Wellness / Artykuły

Hydromasaż: wanna za 4900 zł, panel za 650 zł

Panel kupiliśmy w markecie, bo akurat był w promocji, natomiast wannę wybraliśmy w salonie z wyposażeniem łazienek. W stosunku do wanny mieliśmy większe wymagania – niezbędne funkcje podpowiedzieli nam rodzice... - mówi Patrycja, Czytelniczka Budujemy Dom, która wannę i prysznic z hydromasażem użytkuje 2 lata.

Parametry łazienki: z wanną 9 m2 (na poddaszu), z prysznicem 6 m2 (na parterze; wentylacja grawitacyjna; c.w.u. w zasobniku o poj. 150 l podgrzewa kocioł kondensacyjny na gaz płynny; woda z wodociągu z odprowadzeniem do szamba.

Wanna z hydromasażem znajduje się w łazience przy sypialniach na poddaszu
Wanna z hydromasażem znajduje się w łazience przy sypialniach na poddaszu

Parametry urządzeń z hydromasażem:

 • Panel prysznicowy – chrom, dł. 170 cm. Wyposażenie – 6 dysz z masażem igiełkowym, manualna regulacja siły masażu i temperatury. 
 • Wanna – z akrylu, wymiary 185 x 110 x 67 cm. 
 • Wyposażenie – 16 dysz masażu wodnego, 16 dysz masażu powietrznego, antypoślizgowe dno, podgrzewanie wody, osuszanie orurowania, sterylizacja ozonowa, elektroniczny sterownik. 
 • Akcesoria – 2 zagłówki, diodowe oświetlenie w dnie, radio.

Liczba użytkowników: 4 osoby, w tym dwoje dzieci.

Decyzja: chociaż ścieki odprowadzamy do szamba, kupiliśmy do nowego domu urządzenia z hydromasażem. Rodzice zachwalali taką wannę, a my pomyśleliśmy, że dla dzieci kąpiel "w kolorowych bąbelkach" będzie atrakcyjna. W dolnej łazience zamontowaliśmy panel z hydromasażem, w łazience na poddaszu – wannę.

Panel kupiliśmy w markecie, bo akurat był w promocji, natomiast wannę wybraliśmy w salonie z wyposażeniem łazienek. W stosunku do wanny mieliśmy większe wymagania – niezbędne funkcje podpowiedzieli nam rodzice. Szukaliśmy modelu z podgrzewaniem wody, bo w dużej wannie szybko stygnie, oraz sterylizacją ozonową i osuszaniem orurowania, bo jest to ważne ze względów higienicznych. Chcieliśmy mieć wannę dość szeroką.

Nie wynajmowaliśmy monterów do zainstalowania urządzeń – mąż zrobił to samodzielnie. Ze względu na duży ciężar i rozmiar wanny, miał kłopot z jej wniesieniem do łazienki na poddasze.

Bezwiedne naciśnięcie korka spustowego powoduje „uciekanie” wody podczas masażu Regulator elektroniczny, sterujący funkcjami wanny Właściciele zadbali, żeby mieć łatwy dostęp do pomp i instalacji wanny (schowane są za osłoną z szybą)
Bezwiedne naciśnięcie korka spustowego powoduje "uciekanie" wody podczas masażu Regulator elektroniczny, sterujący funkcjami wanny Właściciele zadbali, żeby mieć łatwy dostęp do pomp i instalacji wanny (schowane są za osłoną z szybą)

Wanna i panel z hydromasażem - porady i przestrogi:

 • Panel ze stali ma 6 obrotowych dysz z masażem igiełkowym
  Panel ze stali ma 6 obrotowych dysz z masażem igiełkowym
  Dzieci kąpią się w wannie co 2 dni – tak ją polubiły, że nie odmawiamy im tej przyjemności. My kilkanaście razy w roku, bo masaż zajmuje dużo czasu. Na co dzień korzystamy z prysznica. Żeby zalać wszystkie dysze, do wanny wlewamy ok. 200 l wody. Ścieki z szamba musimy wybierać 2 razy w miesiącu, każdorazowo za 200 zł.

  Po każdej kąpieli myję dokładnie wannę i dysze, co zajmuje mi 5–10 minut. Wanna pracuje głośno. Masaż wodny jest cichszy od powietrznego. Ale masaż powietrzny jest przyjemniejszy i silniejszy.

  Dla mnie wanna jest zbyt długa i mimo antypoślizgowego dna – zsuwam się w niej do wody. Dla męża jest idealna. Przy dłuższej kąpieli dysze na dnie wanny, a nawet antypoślizgowe dno, odciskają się i wpijają w skórę. Nie jest to komfortowe. Korek odpływu działa na dotyk. Zdarzało się, że dzieci bezwiednie go dotykały i woda „uciekała”. Musieliśmy je nauczyć, żeby go omijały.

 • Panel z hydromasażem jest super. Często włączamy funkcję masażu, bo uderzenia ciepłych "igiełek" przyjemnie rozluźniają mięśnie. Masaż trwa krótko, bo trzeba przy nim stać. Zalety: panel zużywa mniej wody niż wanna, łatwiej się go myje. Deszczownica w panelu prysznicowym nie ma regulacji, co powoduje, że muszę stawać tuż przy drzwiach kabiny, bo nie jestem wysoka. To jedyna wada panelu.

  Kupując oddzielnie kabinę prysznicową w Internecie, od razu zamówiliśmy 4 komplety uszczelek, żeby nie mieć problemu, kiedy model kabiny zniknie ze sprzedaży.

Wanna i panel z hydromasażem - Koszty:

 • panel prysznicowy 650 zł (przed rabatem 850 zł), kabina 1200 zł; wanna 4900 zł. 
 • Środek dezynfekujący ok. 100 zł.

Lilianna Jampolska

aktualizacja: 2014-10-17

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
Sauna ogrodowa TALO
Sauna ogrodowa TALO Chęć obcowania z naturą inspiruje do tego, aby przenieść strefę wellness na zewnątrz. Wrażenie pierwotnego związku z przyrodą potęgują ...
Sauna S1 marki KLAFS z nagrodą: Dobry Design 2016 - nagroda konsumenta
Sauna S1 marki KLAFS z nagrodą: Dobry Design 2016 - nagroda konsumenta Celem prestiżowego plebiscytu "Dobry Design" jest wyłonienie najciekawszych produktów z zakresu wyposażenia i wystroju wnętrz. Siłą przedsięwzięcia ...
Domowa strefa relaksu z minibasenami Sundance Spas
Domowa strefa relaksu z minibasenami Sundance Spas Sundance Spas to amerykańska marka działająca od 1978 r. jako producent luksusowych urządzeń SPA (nazywanych też: jacuzzi, minibaseny). ...

Wanna z hydromasażem - uciążliwe czyszczenie

Polecamy wannę z hydromasażem, bo kąpiel w niej to przyjemność. Jeżeli chodzi o czyszczenie, to jest ono niestety uciążliwe. Nie wystarczy przeprowadzić czyszczenia zgodnie z instrukcją, specjalnym płynem dezynfekującym - mówią Dorota i Robert, Członkowie Klubu Budujących Dom, którzy wannę z hydromasażem użytkują 4 lata.

Najbardziej znane marki
Wanny i kabiny z hydromasażem - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

 • Polecamy również
  Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x