Budujemy Dom
Wnętrza / Wellness / Artykuły

Wanna z hydromasażem musi być funkcjonalna, a nie do zabawy

Celowo nie dokupiłam akcesoriów typu radio, bo dla mnie wanna z hydromasażem musi być funkcjonalna, a nie do zabawy. W praktyce najpotrzebniejsze są automatyczna dezynfekcja i osuszanie orurowania wanny po kąpieli - mówi Agnieszka, Członkini Klubu Budujących Dom, która wannę z hydromasażem użytkuje od 10 lat (obecny model od 2 lat).

Narożna wanna z masażem wodno-powietrznym i chromoterapią
Narożna wanna z masażem wodno-powietrznym i chromoterapią

Parametry łazienki: z wanną 8 m2, z prysznicem 8 m2; wentylacja grawitacyjna; c.w.u. w zasobniku o poj. 150 l ogrzewana kondensacyjnym kotłem na gaz z sieci; woda ze studni z odprowadzeniem do szamba.

Parametry urządzeń z hydromasażem:

 • Wanna – z akrylu, z masażem wodno-powietrznym, pulsacyjnym i chromoterapią (jednopunktowe, wielokolorowe oświetlenie LED). Wyposażenie – funkcja automatycznej dezynfekcji i osuszania instalacji; elektroniczny sterownik. Bez akcesoriów. 

 • Panel prysznicowy z hydromasażem – z hartowanego szkła, dł. 160 cm. Wyposażenie – 3 dysze z masażem igiełkowym, manualne sterowanie temperaturą i siłą masażu.

Liczba użytkowników: 2 dorosłe osoby.

Decyzja: w poprzednim domu z chęcią używałam wanny z jacuzzi, bo unikam publicznych kąpielisk. Dawała skuteczny relaks po dniu pracy. Nowy dom również zaopatrzyłam w hydromasaż, ponieważ poprzednia wanna była bezawaryjna. Sprawdził się jej producent i serwis oraz wysokiej jakości materiały z których została wykonana.

Już nie potrzebuję czteroosobowej wanny jacuzzi, dlatego w tej samej firmie wybrałam model o mniejszej pojemności i z innymi funkcjami. W praktyce najpotrzebniejsze są automatyczna dezynfekcja i osuszanie orurowania wanny po kąpieli. Wanna jest nieduża, dlatego nie mam modelu z podgrzewaniem wody. Kupiłam natomiast wersję z chromoterapią i możliwością kąpieli z zapachowymi olejkami. Kierowałam się głównie chęcią osiągnięcia przyjemnego nastroju podczas masażu.

Celowo nie dokupiłam akcesoriów typu radio, bo dla mnie wanna musi być funkcjonalna, a nie do zabawy. Z akcesoriami wanna byłaby droższa. Postawiłam natomiast na wysokiej jakości materiały i doświadczonego producenta. Model wybrałam w specjalistycznym salonie, ale zamówiłam go przez Internet. Wielkość wanny dopasowałam do powierzchni łazienki. W trakcie budowy domu od razu przygotowałam dla wanny w prywatnej łazience odpowiednią instalację elektryczną. Wannę i prysznic zamontowali hydraulicy.

Dla właścicielki najważniejsze były funkcje automatycznej dezynfekcji i osuszania orurowania wanny, a nie dodatkowe akcesoria, tj. radio i relingi W drugiej łazience umieszczono kabinę z panelem do hydromasażu Panel z hartowanego szkła ma regulowane 3 dysze do masażu igiełkowego i regulowaną deszczownicę
Dla właścicielki najważniejsze były funkcje automatycznej dezynfekcji i osuszania orurowania wanny, a nie dodatkowe akcesoria, tj. radio i relingi W drugiej łazience umieszczono kabinę z panelem do hydromasażu Panel z hartowanego szkła ma regulowane 3 dysze do masażu igiełkowego i regulowaną deszczownicę

Wanna z hydromasażem - porady i przestrogi:

 • Nie wahałam się kupić wanny i prysznica z hydromasażem, bo dowiedziałam się w urzędzie gminy, że na mojej ulicy szybko ruszy budowa miejscowego wodociągu i kanalizacji. Od 2 lat czerpię wodę z własnej studni i odprowadzam ścieki do szamba, ale wyczekiwane sieci lokalne są już niemal pod moim domem, co jest dla domowego budżetu świetną perspektywą – koszty kąpieli spadną i będę mogła częściej korzystać z wanny. Masaże w wannie biorę raz w tygodniu, nalewając ok. 80–100 l wody. Opróżniam szambo co 3–4 tygodnie, każdorazowo za 248 zł.

  Z uwagi na hydromasaż, uzdatniam studzienną wodę filtrem mechanicznym i kolumną odżelaziającą, ale wanna ma też własne filtry. Dysze nie zarastają kamieniem, więc wanna jest łatwa w pielęgnacji. Dezynfekuję ją raz w miesiącu.

  Zdecydowanie bardziej wolę brać kąpiel z masażem w wannie. Prysznic jest urządzeniem praktycznym, ale uzupełniającym. Chętnie korzystam z chromoterapii. Ponieważ używam masażu powietrznego, kupuję specjalne niepieniące się płyny do kąpieli. Nie brakuje mi funkcji podgrzewania wody.

 • W markecie budowlanym wybrałam wysokiej jakości panel z hydromasażem. Oprócz regulowanych dysz do masażu, ma regulowaną deszczownicę, co polecam. Raz w miesiącu myję panel środkiem odkamieniającym. Funkcję masażu pod prysznicem włączam raz w tygodniu.

Wanna z hydromasażem - koszty:

 • wanna 5000 zł; 
 • panel prysznicowy 2700 zł.

Lilianna Jampolska

aktualizacja: 2014-10-23

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 

Kabinę i panel z hydromasażem lepiej kupić oddzielnie

Rozważaliśmy kupno gotowej kabiny z hydromasażem, ale te, które oglądaliśmy, nie prezentowały się dobrze. Miały na przykład plastikowe, a nie szklane ścianki, plastikowy był również panel z dyszami. Wyglądały tandetnie - mówią Agnieszka i Tomek, Czytelnicy Budujemy Dom, którzy prysznic z hydromasażem użytkują 3 lata.

Najbardziej znane marki
Wanny i kabiny z hydromasażem - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Sauna ogrodowa TALO
Sauna ogrodowa TALO Chęć obcowania z naturą inspiruje do tego, aby przenieść strefę wellness na zewnątrz. Wrażenie pierwotnego związku z przyrodą potęgują ...
Sauna S1 marki KLAFS z nagrodą: Dobry Design 2016 - nagroda konsumenta
Sauna S1 marki KLAFS z nagrodą: Dobry Design 2016 - nagroda konsumenta Celem prestiżowego plebiscytu "Dobry Design" jest wyłonienie najciekawszych produktów z zakresu wyposażenia i wystroju wnętrz. Siłą przedsięwzięcia ...
Domowa strefa relaksu z minibasenami Sundance Spas
Domowa strefa relaksu z minibasenami Sundance Spas Sundance Spas to amerykańska marka działająca od 1978 r. jako producent luksusowych urządzeń SPA (nazywanych też: jacuzzi, minibaseny). ...
Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.   
Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl; - zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

 • Polecamy również
  Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x