Budujemy Dom
Wnętrza / Wellness / Artykuły

Wanna z hydromasażem głośno pracuje i zapełnia szambo

Gdybym teraz sam budował dom, na pewno zamontowałbym tego rodzaju wannę. Choć zastany model nie jest wypasiony, jak na obecne standardy – nie jest zły, zupełnie mi wystarcza. A co najważniejsze, działa bezawaryjnie - mówi Marcin, Czytelnik Budujemy Dom, który wannę z hydromasażem użytkuje od 2014 r.

Wanna z hydromasażem głośno pracuje i zapełnia szambo

Łazienka małżeńska: 6 m2; wentylacja grawitacyjna; woda czerpana z wodociągu i odprowadzana do szamba. C.w.u. w buforze o poj. 300 i 385 l przygotowuje kocioł na gaz z sieci oraz płaskie kolektory słoneczne.

Wanna z hydromasażem:

  • Wodnym i powietrznym; z akrylu, narożna, wymiary niecki 150 x 70 x 46 cm. 
  • Wyposażenie – kaskadowa wlewka wody, wyciągany prysznic, panel sterujący, siedzisko.

Decyzja: kiedy w 2014 r. kupowałem, z żoną, kompletnie wyposażony dom z czteroletnim stażem, zastana wanna z hydromasażem była jego dodatkowym atutem. Cieszyłem się na wieczorny relaks w wodzie z masażem. Od czasu do czasu dobrze jest po prostu rozmasować mięśnie. Trochę martwiło mnie, że ścieki trafią do szamba, ale z kolei radowało, że wodę z wodociągu podgrzeją kolektory słoneczne.

Narożna wanna ma owalną nieckę od przodu obudowaną fabryczną osłoną
Narożna wanna ma owalną nieckę od przodu obudowaną fabryczną osłoną. Wanna ma dysze do masażu wodnego i powietrznego, regulowane elektronicznym sterownikiem.

Wanna z hydromasażem - rady i przestrogi:

Żona nie lubi hydromasażu, więc z wanny najczęściej korzystam sam. Robię to raz, dwa razy w miesiącu. Są tego trzy przyczyny – brak czasu, głośna praca wanny i zapełnianie szamba. Pompa i osprzęt wanny są głośne, mimo to, jeśli już zażywam hydromasażu, to zazwyczaj trwa on 30–40 minut. Zadaję na automatycznym panelu program ciągły, który sam przemiennie włącza dysze wodne i powietrzne. Ilość dysz wystarcza, żeby wymasować plecy i nogi. Przechodzę dwa całe cykle. Masująca ciepła kąpiel bardzo mnie odstresowuje i odpręża. Szczególnie przyjemna jest w zimie.

Gdybym teraz sam budował dom, na pewno zamontowałbym tego rodzaju wannę. Choć zastany model nie jest wypasiony, jak na obecne standardy – nie jest zły, zupełnie mi wystarcza. A co najważniejsze, działa bezawaryjnie. Możliwe, że kupując nowe urządzenie, zmieniłbym kilka szczegółów. Burta, o którą opierają się plecy, jest wyższa od pozostałych i można o nią oprzeć głowę, lecz z miękkim zagłówkiem byłoby jeszcze wygodniej.

Po każdej kąpieli od razu dezynfekuję wannę, specjalnym środkiem, który kupuję w hipermarketach budowlanych. Robię to na tyle rzadko, że nie jest to uciążliwa czynność. Przy większej częstotliwości kąpieli i w domu z kanalizacją, wybrałbym automatyczną dezynfekcję i osuszanie rur.

Wanna z hydromasażem - koszty:

  • wanna z hydromasażem ok. 7500 zł; 
  • płyn dezynfekujący 30–45 zł za 0,5 l (wystarcza na 3–5 dezynfekcji).

Lilianna Jampolska

aktualizacja: 2017-04-04

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 

Usytuowanie sauny w domu na podstawie projektu Dom w żurawkach

Przestawiamy optymalne propozycje usytuowania sauny w domu, wraz z wyceną, na podstawie projektu domu Archon – Dom w żurawkach.

Najbardziej znane marki
Wanny i kabiny z hydromasażem - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Sauna ogrodowa TALO
Sauna ogrodowa TALO Chęć obcowania z naturą inspiruje do tego, aby przenieść strefę wellness na zewnątrz. Wrażenie pierwotnego związku z przyrodą potęgują ...
Sauna S1 marki KLAFS z nagrodą: Dobry Design 2016 - nagroda konsumenta
Sauna S1 marki KLAFS z nagrodą: Dobry Design 2016 - nagroda konsumenta Celem prestiżowego plebiscytu "Dobry Design" jest wyłonienie najciekawszych produktów z zakresu wyposażenia i wystroju wnętrz. Siłą przedsięwzięcia ...
Domowa strefa relaksu z minibasenami Sundance Spas
Domowa strefa relaksu z minibasenami Sundance Spas Sundance Spas to amerykańska marka działająca od 1978 r. jako producent luksusowych urządzeń SPA (nazywanych też: jacuzzi, minibaseny). ...
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x