Budujemy Dom
Wnętrza / Wellness / ABC

Co to jest wellness?

Prekursorem wellness jest dr Halbert Dunn, lekarz, który w 1959 roku ogłosił teorię terapii prowadzonej poprzez zdrowy, harmonizujący sfery ciała i ducha, styl życia. W owym czasie popularność zdobywał fitness i wellness początkowo był postrzegany jako jego odmiana, wzbogacona o elementy wpływające na rozwój duchowy człowieka. Jednak oba pojęcia są wyraźnie różne. Fitness skupia się wyłącznie na żmudnych, często ciężkich, ćwiczeniach fizycznych mających za zadanie podniesienie sprawności. Proces ten wymaga długotrwałych wyrzeczeń i zachowania diety.

Wellness Całkowitym przeciwieństwem jest wellness. Jest to postępowanie łatwe i przyjemne. Jego podstawowym zadaniem jest, aby ciało człowieka, poprzez odprężenie, czerpało nową energię. Dzisiaj, wobec stresów codziennego życia, takie podejście nabiera szczególnego znaczenia.

Proces ten zależy nie tylko od sprawności fizycznej, ma bowiem również silne podstawy psychologiczne. A więc, przez wellness rozumiemy równowagę ciała i ducha, harmonijne połączenie kondycji fizycznej, duchowej oraz umysłowej.

Uprawianie wellness oznacza przede wszystkim kontakt z wodą, parą i temperaturą. Niestety, jest to możliwe tylko dzięki odpowiednim urządzeniom. Rozwiązania techniczne poszły za oczekiwaniami użytkowników i umożliwiają dzisiaj urządzenie centrum wellness w domu. Jest to wygodniejsze i przyjemniejsze niż publiczne korzystanie z takich miejsc.

Redakcja BD

 

aktualizacja: 2008-12-08

Zdaniem naszych Czytelników

Bzdury ktoś pisze, nie bywa nigdy nawet w łaźni parowej, a wypowiada się na temat wellness ?

Gość Bogusław Styl

05 Lis 2009, 21:04

Chcesz wiedzieć więcej - zajrzyj na Forum.BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
Sauna ogrodowa TALO
Sauna ogrodowa TALO Chęć obcowania z naturą inspiruje do tego, aby przenieść strefę wellness na zewnątrz. Wrażenie pierwotnego związku z przyrodą potęgują ...
Sauna S1 marki KLAFS z nagrodą: Dobry Design 2016 - nagroda konsumenta
Sauna S1 marki KLAFS z nagrodą: Dobry Design 2016 - nagroda konsumenta Celem prestiżowego plebiscytu "Dobry Design" jest wyłonienie najciekawszych produktów z zakresu wyposażenia i wystroju wnętrz. Siłą przedsięwzięcia ...
Domowa strefa relaksu z minibasenami Sundance Spas
Domowa strefa relaksu z minibasenami Sundance Spas Sundance Spas to amerykańska marka działająca od 1978 r. jako producent luksusowych urządzeń SPA (nazywanych też: jacuzzi, minibaseny). ...
Najbardziej znane marki
Wanny i kabiny z hydromasażem - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze