Budujemy Dom
Wnętrza / Wellness / Porady ekspertów

Z czego powinno składać się domowe centrum wellness?

Kąpiel z masażem wodnym jest nie tylko przyjemna, ale też i zdrowa. Masując odpowiednie punkty na ciele można wyeliminować przewlekłe bóle pleców, ramion, krzyża, bóle stawów, migreny, bezsenność, stany niepokoju czy stres.

Domowe centrum wellnessHydromasaż można wspomóc, wzbogacając kąpiel o określony zapach (tzw. aromaterapia) lub poddać się kojącemu działaniu światła (światłoterapia, czyli chromoterapia). Natomiast kąpiel w gorącym powietrzu odpręża, relaksuje, a także wzmacnia i oczyszcza organizm. Zażywanie sauny poprawia krążenie krwi i działa korzystnie na układ hormonalny.

Składając te elementy łatwo wywnioskować, że dla naszego domowego centrum zdrowia konieczna jest wanna lub natrysk z hydromasażem, a dodatkowe korzyści da nam sauna. Można problem takiego wyposażenia rozwiązać tradycyjnie, czyli zainstalować poszczególne urządzenia, a można też zainwestować w nowoczesną kabinę masażowo-parową, która łączy w jednym kilka funkcji.

Uzupełnieniem takiego zestawu wellness mogą być urządzenia podnoszące ogólną sprawność fizyczną (rower, bieżnia, atlas) oraz, lubiane zwłaszcza przez kobiety, łóżko opalające.

Redakcja BD
fot: Hoesch

 

aktualizacja: 2008-12-09

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
Sauna ogrodowa TALO
Sauna ogrodowa TALO Chęć obcowania z naturą inspiruje do tego, aby przenieść strefę wellness na zewnątrz. Wrażenie pierwotnego związku z przyrodą potęgują ...
Sauna S1 marki KLAFS z nagrodą: Dobry Design 2016 - nagroda konsumenta
Sauna S1 marki KLAFS z nagrodą: Dobry Design 2016 - nagroda konsumenta Celem prestiżowego plebiscytu "Dobry Design" jest wyłonienie najciekawszych produktów z zakresu wyposażenia i wystroju wnętrz. Siłą przedsięwzięcia ...
Domowa strefa relaksu z minibasenami Sundance Spas
Domowa strefa relaksu z minibasenami Sundance Spas Sundance Spas to amerykańska marka działająca od 1978 r. jako producent luksusowych urządzeń SPA (nazywanych też: jacuzzi, minibaseny). ...

Sauna - zakup kontrolowany

Kasia i Jacek postanowili, nieużywane dotąd pomieszczenie na poddaszu, wyposażyć w saunę. Na inwestycję odłożyli 10 tys. zł.
Najbardziej znane marki
Wanny i kabiny z hydromasażem - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x