Budujemy Dom
Instalacje / Wentylacja i klimatyzacja / Topowe produkty

Niewielkie rekuperatory o wielkich możliwościach firmy Alnor Systemy Wentylacji ARTYKUŁ PROMOCYJNY

Wiemy dobrze, jak trudno znaleźć odpowiednie urządzenie w rozsądnej cenie. Jak wybrać najlepsze spośród wielu dostępnych na rynku? Przede wszystkim należy dopasować je do indywidualnych potrzeb.

Centrala ścienna HRU-MinistAir-W-450 Należy szukać produktów sprawdzonych i przebadanych oraz energooszczędnych, tak by inwestycja przynosiła jak najwięcej oszczędności. Alnor ma w swojej ofercie urządzenia odpowiadające potrzebom nawet najbardziej wymagających Klientów.

Centrale ścienne HRU-MinistAir-W-450

Centrale te cechuje znakomita wydajność - do 95% odzysku ciepła. Pozwala to w znacznym stopniu zniwelować straty energii. Dzięki funkcji by-pass - jeśli różnice temperatur są niewielkie lub kiedy powietrze na zewnątrz ma temperaturę wyższą niż w pomieszczeniu, możliwe jest przesyłanie powietrza z pominięciem wymiennika. Przefiltrowane świeże powietrze trafia wówczas do pomieszczeń bez wymiany ciepła z pomieszczeń.

Pracą rekuperatora łatwo sterować za pomocą praktycznego kontrolera, który w oparciu o zegar tygodniowy pozwala dopasować ilość nawiewanego powietrza oraz jego temperaturę do potrzeb mieszkańców.

Aby zwiększyć komfort domowników, rekuperator można połączyć z czujnikami CO2 czy wilgotności. Pozwoli to w sposób automatyczny dopasować parametry urządzenia do aktualnych warunków w pomieszczeniach. Czujniki można dokupić dodatkowo, nie stanowią jednak podstawowego wyposażenia rekuperatora.

W trosce o świeżość dostarczanego powietrza kontroler informuje o potrzebie wymiany filtrów. Funkcja sygnalizuje konieczność wymiany filtrów na podstawie sygnałów jakie są otrzymywane są od presostatu ciśnieniowego. Dzięki tej funkcji będziemy mieć pewność, że zawsze mamy czyste filtry i tym samym świeże powietrze w pomieszczeniach w których przebywamy. Presostat jest elementem dodatkowego wyposażenia rekuperatora.

Centralę HRU-MinistAir-W-450 wyróżniają następujące cechy:

 • Wymiennik przeciwprądowy z tworzywa sztucznego o dobrej szczelności i wysokiej odporności na starzenie
 • Odzysk ciepła do 95% zgodnie z normą EN 308 – lider na polskim rynku Funkcja przeciwzamrożeniowa zabezpiecza wymiennik przed zamarzaniem, utrzymując w jego wnętrzu temperaturę dodatnią;
 • Funkcja kontrolująca pracę nagrzewnicy elektrycznej wstępnej i wtórnej pozwala na odpowiednie sterowanie pracą nagrzewnicy wstępnej, gwarantuje zaciąganie powietrza z zewnątrz o odpowiedniej temperaturze chroniąc tym samym wymiennik przed zamarznięciem. Nagrzewnica wtórna w razie potrzeby dogrzewa powietrze nawiewane do pomieszczeń.
 • Funkcja kontroli filtrów sygnalizuje konieczność wymiany filtrów w zależności od stopnia ich zanieczyszczenia.
 • Możliwość podłączenia króćców w różnej konfiguracji. Dzięki temu można dostosować indywidualnie konstrukcję rekuperatora w zależności od miejsca i sposobu montażu.
 • Zegar tygodniowy umożliwia ustawienie cyklu pracy rekuperatora według kolejnych dni tygodnia.
 • Energooszczędne wentylatory EBM pozwalają na oszczędność energii elektrycznej

Rekuperatory HRU-ERGO

Rekuperatory HRU-ERGORekuperator HRU-ERGO - cichy i energooszczędny, odzyskujący zarówno ciepło jak i wilgoć z pomieszczenia pozwoli cieszyć się zdrowym i czystym powietrzem przez cały rok.

Dzięki funkcji odszraniania nie ma konieczności stosowania nagrzewnicy wstępnej przed regulatorem. Ogrzanie wymiennika następuje dzięki zmianie stosunku powietrza ciepłego do zimnego wewnątrz wymiennika – ciepłe, wywiewane powietrze, będąc w nadmiarze w stosunku do powietrza nawiewanego, zabezpiecza wymiennik przed zamarzaniem, utrzymując w jego wnętrzu temperaturę dodatnią;

Dzięki zastosowaniu celulozowego wymiennika możliwy jest nie tylko odzysk ciepła ale także wilgoci. Pozwoli to na poprawę warunków klimatycznych w domach, gdzie nie ma dodatkowych nawilżaczy powietrza. Pracę rekuperatora pozwoli dopasować do potrzeb mieszkańców tygodniowy programator.

Rekuperator HRU-ERHO cechują:

 • Urządzenie wyposażone w sterownik z tygodniowym programatorem, oraz możliwością sterowania nagrzewnicą elektryczną.
 • Nowoczesny wymiennik przeciwprądowy z odzyskiem 84,5% zgodnie z normą EN 308.
 • Brak skroplin umożliwia montaż w dowolnej pozycji.
 • Odzyskana wilgoć eliminuje suchość w gardle i problemy skórne zwłaszcza w okresie zimowym.
 • Brak dodatkowych kosztów nawilżaczy i związanej z nimi obsługi.
 • Prosta konstrukcja umożliwia samodzielny serwis.
 • Cicha praca ogranicza koszty wytłumienia instalacji i umożliwia montaż niekoniecznie w kotłowni lub wydzielonym pomieszczeniu.
 • Funkcja odszraniania eliminuje koszty dodatkowej nagrzewnicy.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów, firma Alnor przeprowadziła rzetelne i kompleksowe badania rekuperatorów w różnych warunkach atmosferycznych - letnich i zimowych oraz przy różnej wilgotności powietrza.

Rekuperatory Alnor - ciche i energooszczędne, odzyskujące zarówno ciepło jak i wilgoć z pomieszczeń pozwolą cieszyć się zdrowym i czystym powietrzem przez cały rok.

ALNOR Systemy Wentylacji sp. z o.o.
Aleja Krakowska 10
05-552 Wola Mrokowska
Tel.: (22) 737 40 00
alnor@alnor.com.pl
www.alnor.com.pl

aktualizacja: 2017-04-19
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

 • Polecamy również
  Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x