Budujemy Dom
Instalacje / Wentylacja i klimatyzacja / Aktualności

Nowa linia klimatyzatorów ETHEREA

Firma Panasonic wprowadza nową linię klimatyzatorów ETHEREA. Zastosowany w nich system E-ion Plus oczyszcza powietrze przez 24 godziny na dobę przechwytując zanieczyszczenia znajdujące się w pomieszczeniu, nawet gdy klimatyzacja jest wyłączona.

Dzięki ulepszonemu współczynnikowi wydajności energetycznej (klasa energetyczna A+) nowe klimatyzatory Panasonic pozwalają na większą oszczędność energii.

Nowa linia klimatyzatorów dostępna jest w dwóch kolorach: białym, podobnie jak w poprzednich latach, oraz matowy kolor srebrny.

Nowa linia klimatyzatorów ETHEREA

Klimatyzatory ETHEREA mają niewielkie rozmiary, ponieważ środek urządzenia umieszczony został głębiej, a jego boki są znacznie krótsze. Krzywizny ramy są zagięte do wewnątrz, przez co sprawia ona wrażenie mniejszej, chociaż umieszczony w niej wentylator jest większy.

Kolejna nowość linii klimatyzatorów Etherea to funkcja kontroli wilgotności "Mild Dry” pozwalająca uniknąć nadmiernego osuszenia powietrza zachowując stałą temperaturę podczas pracy w trybie chłodzenia. Kiedy funkcja ta jest aktywna, sprężarka zwalnia, a temperatura wymiennika ciepła wzrasta jednocześnie ze zwiększeniem prędkości wentylatora, co pozwala osiągnąć o 10% wyższą wilgotność względną. Umożliwia to utrzymanie komfortowych warunków otoczenia, eliminując uczucie suchości oczu i gardła.

Czujnik patrolujący jakość powietrza przez cały dzień kontroluje zawartość zanieczyszczeń, nawet gdy klimatyzator jest wyłączony. Gdy ich ilość przekroczy określony poziom, automatycznie włącza się funkcja oczyszczania, która błyskawicznie usuwa niepożądane cząstki z powietrza. Dzięki zastosowaniu czujnika urządzenie służy jednocześnie jako klimatyzator i filtr powietrza: dwa urządzenia w jednym.

Nowa linia klimatyzatorów ETHEREA

Wszystkie urządzenia z nowej linii klimatyzatorów oferują wyższą wydajność i zrównoważone zużycie energii. Dzięki stworzonej przez firmę Panasonic technologii INVERTER zużycie energii jest niższe nawet o 50%, co sprawia, że klienci oszczędzają na rachunkach za prąd.

Nowa linia klimatyzatorów charakteryzuje się również bardzo niskim poziomem hałasu - 20dB(A) w trzech głównych konfiguracjach E7-JKE , E9-JKE oraz E12-JKE.

Klimatyzatory ETHEREA
oferują największy wybór zakresów mocy na rynku, co pozwala idealnie dostosować je do potrzeb każdego klienta i pomieszczenia. Biały klimatyzator Etherea oferuje zakres od mocy chłodniczej od 2kW do 8kW, a model srebrny – od 2kW do 6kW. Jest to pierwsza marka oferująca urządzenia o mocy wynoszącej 8kW wraz z tak zaawansowaną technologią.

Nowa linia klimatyzatorów ETHEREA
Klimatyzatory ETHEREA to także bardzo wydajne pompy cieplne. Poza szerokim zakresem mocy chłodniczej oferują równocześnie doskonałe parametry wydajnościowe podczas pracy w trybie grzania.

Z klimatyzatorami Panasonic możesz teraz efektywnie ogrzewać swój dom do temperatur zewnętrznych sięgających -15°C.

Ponieważ wszystkie jednostki zyskały możliwość pracy  w systemie MULTISPLIT, białe i srebrne jednostki można dowolnie łączyć, w zależności wymagań klientów. Umożliwia to stworzenie w każdym domu indywidualnego układu klimatyzacji – klient wybiera poziom mocy i kolor urządzenia tak, aby dopasować je do stylu i rozmiaru danego pomieszczenia.  

Zestawy ETHEREA    Cena katalogowa netto

Super Inverter - White

CS/CU-E7JKE-3    3 700 zł
CS/CU-E9JKE-3    4 180 zł
CS/CU-E12JKE-3  5 120 zł
CS/CU-E15JKE-3  5 970 zł
CS/CU-E18JKE     7 240 zł
CS/CU-E21JKE     9 020 zł
CS/CU-E24JKE     9 500 zł
CS/CU-E28JKE     10 320 zł

Super Inverter - Silver

CS/CU-XE7JKE-3    4 040 zł
CS/CU-XE9JKE-3    4 400 zł
CS/CU-XE12JKE-3  5 440 zł
CS/CU-XE15JKE-3  6 660 zł
CS/CU-XE18JKE     7 850 zł
CS/CU-XE21JKE     9 720 zł

 

Firma powiązana: PANASONIC
aktualizacja: 2009-05-14

Dodaj komentarz

Funkcje i możliwości klimatyzatora

Większość klimatyzatorów ma w wyposażeniu pilota, którym można zaprogramować tryb pracy urządzenia. Zazwyczaj jest to programowanie w cyklu 24-godzinnym, a w niektórych, droższych urządzeniach – w cyklu tygodniowym.

topowe produkty

Jak zamontować klimatyzator przypodłogowy?

Klimatyzacja jako alternatywa dla tradycyjnych rozwiązań ogrzewania domu. Wentylacja, osuszanie i oczyszczanie powietrza dzięki jednemu urządzeniu. Zobacz wszystkie odsłony nowoczesnej klimatyzacji domowej. Szczegółowy montaż klimatyzatora przypodłogowego.
Najbardziej znane marki
Rekuperatory - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Nowa generacja wentylatorów dachowych Helios
Nowa generacja wentylatorów dachowych Helios Wentylatory dachowe Helios oferowane są o wydajności od 300 do 30 000 m³/h, z silnikiem w strumieniu powietrza i poza nim. W obudowie metalowej ...
Automatyka C6 SMART HOME - nowa generacja sterowania centralą wentylacyjną
Automatyka C6 SMART HOME - nowa generacja sterowania centralą wentylacyjną Od stycznia 2017 roku w ofercie Komfovent pojawiła się nowa automatyka sterowania - C6 SMART HOME dedykowana centralom z typoszeregu DOMEKT. ...
Nowy nawilżacz powietrza Dyson
Nowy nawilżacz powietrza Dyson Nowy nawilżacz Dyson używa technologii Air Multiplier oraz autorskiej technologii Ultraviolet cleansing, aby w cichy sposób pomóc w utrzymaniu ...
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x