Budujemy Dom

Strefa magazynu / Wnętrza 2005

Kup bieżący numer Kup e-Wydanie Zaprenumeruj e-Prenumerata Na tablety

Grzejnik łazienkowy

Klasyczna drabinka pasuje do prostej formy łazienki podkreślając jej elegancję (fot. Enix, D-model)Na szczęście erę straszących swoją estetyką chropowatych żeberek mamy już za sobą. Dziś grzejnik może być prawdziwą ozdobą łazienki. Dzięki różnorodnym formom i kształtom, nowoczesne grzejniki łazienkowe mogą być także suszarkami do ręczników i ubrań, wieszakami, czy nawet...

Na szczęście erę straszących swoją estetyką chropowatych żeberek mamy już za sobą. Dziś grzejnik może być prawdziwą ozdobą łazienki. Dzięki różnorodnym formom i kształtom, nowoczesne grzejniki łazienkowe mogą być także suszarkami do ręczników i ubrań, wieszakami, czy nawet ściankami działowymi. Ich wybór jest tak duży, że bez problemu można znaleźć taki, który spełni nasze wymagania i oczekiwania.

Ciepłe kształty

Grzejniki łazienkowe zbudowane są najczęściej z dwóch pionowych przewodów (kolektorów) połączonych poziomymi rurkami (stalowymi lub miedzianymi). Zamiast rurek mogą być zastosowane listwy, które podobnie jak rurki mogą być ułożone pionowo lub poziomo.

Grzejniki w formie drabinki
Klasyczna drabinka pasuje do prostej formy łazienki podkreślając jej elegancję (fot. Enix, D-model)

Najbardziej popularne są wieszane na ścianie drabinki. W większości firm można zamówić grzejniki o nietypowych rozmiarach, wzorach i wielkości. Obok zwykłych prostokątnych, znajdziemy też owalne, okrągłe albo o innych niestandardowych kształtach. W sklepach spotyka się również grzejniki wykonane z jednego, długiego odcinka kilkakrotnie wygiętej rury, lub też poziomych rurek wyginanych w różne kształty, tworzących bardziej urozmaicone wzory. Dostępne są także grzejniki narożnikowe.

Niektóre modele można ustawić na podłodze lub przy wannie, uzyskując w ten sposób efektowne, ażurowe ścianki działowe.

Kolorowe rurki

Producenci proponują w standardzie grzejniki białe, jednak w większości firm kolor można dobrać na zamówienie, tak aby urządzenie ładnie komponowało się z innymi elementami wyposażenia. Można także zamówić wykonanie grzejnika chromowanego. Oczywiście będzie droższy od lakierowanego, a przy zakupie trzeba pamiętać, aby dobrać odpowiednią wielkość (moc musi być większa od obliczeniowej), gdyż grzejniki chromowane słabiej emitują ciepło.

Powierzchnie współczesnych grzejników są idealnie gładkie i łatwo utrzymać je w czystości.

Rodzaje instalacji

Grzejniki różnią się pod względem sposobu ich instalacji. Niektóre można podłączać tylko do standardowych instalacji centralnego ogrzewania, inne wyposażone są dodatkowo w grzałkę elektryczną, a jeszcze inne podłącza się jedynie do gniazdka elektrycznego. Pamiętaj Grzejnik wodno-elektryczny pozwoli dogrzać łazienkę także w chłodny letni dzień. Dlatego warto kupując grzejnik do sieci c.o., wybrać model z grzałką.


Pobierz wersję pdf: Grzejnik łazienkowy
Dalszy ciąg artykułu w wydaniu papierowym Budujemy Dom - Wnętrza 2005
Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne Przejrzyj ten numer

Budujemy Dom - Wnętrza 2005

Kup ten numer
Wydanie papierowe Wydanie elektroniczne
Pozostałe artykuły
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x